امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶٫۲۳ ۱۱:۳۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار مرکزی تغییر می کند
سکان مدیریت استان مرکزی به فردی توانمند و مسئولیت پذیر سپرده شود

جنس مشکلات استان مرکزی در بسیاری از جهات با دیگر استان های کشور متفاوت است و حل این مشکلات، حضور فردی توانمند و مسئولیت پذیر در راس مدیریت استان مرکزی را می طلبد.

اراک امروز؛ با پایان یافتن انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت ماه زمزمه های تغییر استاندار مرکزی شنیده شد البته هر چند قبل از انتخابات هم صحبت هایی از تغییر استاندار به گوش می رسید و طی این مدت هم گزینه هایی از سوی برخی از جریانات و افراد معرفی می شد اما تا امروز  این موضوع عملی نشده بود.

با انتخاب ۷ استاندار در جلسه روز گذشته هیئت دولت و صحبت هایی که در فضای مجازی از سوی محمود زمانی قمی مبنی بر اینکه «با من در مورد تغییر و جا به جای ام صحبت شده است و به استان دیگری می روم» معرفی استاندار مرکزی وارد فاز جدیدی شده است.

به نقل از ایسکانیوز، «محمود قمی زمانی، استاندار مرکزی در مورد گمانه زنی هایی که در مورد رفتن وی از استانداری مرکزی به استان دیگری مطرح شده است ، اظهار داشت: بله با من در مورد تغییر و جا به جای ام صحبت شده است.

وی تصریح کرد: خبر دارم به چه استانی قرار است تغییر جا بدهم اما در حال حاضر صلاح نمی دانم بگویم.

شنیده ها مبنی بر آن است که زمانی قمی قرار است جایگزین موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویر احمد شود.»

از طرف دیگر با اعلام وزارت کشور مبنی بر اینکه تکلیف استانداران تا پایان شهریور ماه مشخص می شود موضوع انتخاب استاندار مرکزی وارد فاز جدی تری شده است و امروز به عنوان یکی از موضوعات اصلی سیاسی استان مطرح است و در این زمان برخی از افراد به دنبال معرفی گزینه های خود برای تصدی بالاترین رده مدیریتی استان هستند.

البته این در حالی است که شرایط استان مرکزی به عنوان قطب صنعت در کشور در بسیاری از موارد از جمله مسائل کارگری در وضعیت مناسبی قرار ندارد و در سال های اخیر شاهد تجمعات کارگری فروانی در سطح استان بوده ایم.

این بدان معنا است که جنس مشکلات استان مرکزی در بسیاری از جهات با دیگر استان های کشور متفاوت است و حل این مشکلات نیازمند حضور فردی توانمند و مسئولیت پذیر را برای رفع مشکلات می طلبد که به دور از مسائل سیاسی به فکر رشد و توسعه بیش از پیش استان باشد و استان را از این گرداب مشکلات نجات دهد.

موضوع آلودگی هوای اراک که این روزها گوی سبقت را از برنامه ریزی مدیران ربوده است هم در جای خود محفوظ است که نیازمند تدبیر ویژه ای است.

نکته حائز اهمیت این است که در استان کمتر از نیروهای بومی برای تصدی استانداری استفاده شده است که توجه به این موضوع می تواند مهم باشد چرا که مدیر غیر بومی به دلیل عدم تعلق خاطر و عدم پاسخگویی به افکار عمومی بعد از پایان فعالیتش، استان را با مشکلات فروان رها کرده و به سراغ تصدی مسئولیتی دیگر می رود.

امید می رود نخبگان و مجمع نمایندگان در سایه اتحاد و همدلی با معرفی گزینه توانمند و مسولیت پذیر به دولت، سکان استاندار مرکزی را به دست فرد لایقی بسپاردند تا شاهد حل و یا کاهش مشکلات حوزه های مختلف استان باشیم.


انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir