امروز : دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۰۵ ۱۳:۲۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازشدن گره مشکلات کارگری استان با ارائه ۵۰میلیارد تومان تسهیلات
خبرهای مصرّت بخش ربیعی برای هپکو و آذرآب/حقوق معوقه کارگران تا فردا پرداخت می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره با اشاره به اینکه مسائل کارگری استان مرکزی برای دولت مهم است از ارائه تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی به شرکت های هپکو و آذرآب برای پرداخت حقوق معوقه کارگران و تامین مواد اولیه تولید تا فردا خبر داد.

اراک امروز؛ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه سفر به اراک به منظور پیگیری مشکلات کارگری اراک خصوصا در شرکت های هپکو وآذرآب در جمع خبرنگاران گفت:رفع مجموعه مسائل کارگری یکی از موضوعات مهمی است که همواره مورد تاکید هیات دولت قرار دارد.

photo_2017-09-27_12-47-30

ربیعی تثبت و امنیت شغلی را از موضوعات مهم اقتصادی عنوان کرد و افزود: برای تحقق این مهم با سفر به استان های مختلف موضوع اشتغال کارگری را دنبال می کنیم.

 

مسائل کارگری استان مرکزی برای دولت مهم است

 

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی به دلیل برخوداری از صنایع فراوان استان مهمی در کشور است ادامه داد: به تبع مسائل کارگری استان هم برای دولت مهم است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: متاسفانه اخیرا شاهد بروز مشکل کارگری برای دو واحد تولیدی(هپکو و آذراب) اراک بودیم که در تلاش هستیم با تصمیماتی که گرفته می شود این مشکلات را برطرف کنیم.

 

آذرآب مشکل تولید ندارد

 

ربیعی با تاکید بر اینکه مشکلات کارگری دو شرکت هپکو و آذراب با هم متفاوت است افزود: آذراب نه تنها مشکل تولید ندارد بلکه می تواند اشتغال های زیادی را در واحدهای پایین دستی خود ایجاد کند.

 

وی ادامه داد: طولانی شدن مشکلات کارگری این دو واحد منجر به حواشی زیادی شد که رئیس جمهور دستور پیگیری موضوع را صادر کردند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه موضوع دو واحد اراک از هفته گذشته با دستور رئیس جمهور و با پیگیری های سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد و دارایی و صنعت، معدن و تجارت در تهران آغاز شده است.

 

ربیعی اظهار کرد: امروز هم برای جمع بندی و اجرایی کردن تصمیمات به اراک سفر کرده ام.

 

برای شرکت آذرآب سرپرست جدید انتخاب می شود

 

وی در خصوص تصمیم اتخاذ شده در خصوص شرکت آذراب گفت: قرار بر این شده تا با هیات مدیره موجود شرکت در نشستی یک سرپرست انتخاب کنیم و با حضور سرپرست ۱۵ مهرماه مجمع شرکت برگزار خواهد شد.

 

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد:امیدواریم با برگزاری مجمع و با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت یک مدیرعامل خوب برای شرکت انتخاب شود.

 

ارائه تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی تا فردا به آذرآب برای پرداخت حقوق کارگران و تامین مواد اولیه

 

ربیعی ادامه داد: در گام اول برای شرکت آذراب، تصمیم بر این شد که مبلغ ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک ملی تا فردا در اختیار این شرکت قرار بگیرد تا از این طریق حقوق معوق کارگران را پرداخت و مواد اولیه را خریداری کنند.

 

وی با اشاره به اینکه آذراب مشکل تولید ندارد گفت: با همین قرار دادهایی که شرکت در اختیار دارد تا ۵ سال آینده می تواند تولید داشته باشد البته صحبت هایی شده است که این قراردادها با سرعت بیشتری انجام شود.

 

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی سوء مدیریت و عدم تفاهم  را باعث به وجود آمدن مشکلات در آذراب عنوان کرد و افزود: اطمینان می دهم که آذراب مشکل تولید نخواهد داشت حتی آذراب می تواند به سمت گرفتن کارهای جدید هم برود.

 

بخش اعظم حقوق کارگران هپکو تا فردا واریز می شود

 

ربیعی با اشاره به اینکه مشکلات هپکو متفاوت تر است ادامه داد: رفع مشکلات هپکو را به سه بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کرده ایم.

 

وی اضافه کرد: با صحبت هایی که با بانک تجارت شده است از محل تزریق منابع بانکی بخش اعظمی از حقوق کارگران هپکو تا فردا پرداخت خواهدشد که این از اقدامات کوتاه مدت خواهد بود.

 

تعطیلی پروژه های عمرانی در سالهای اخیر از دلایل بروز مشکلات در هپکو

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: به دلیل اینکه چندسالی است که پروژه های عمرانی در کشور تعطیل است خیلی نیاز به استفاده از محصولات شرکت هپکو در بازار نبوده است و این یکی از دلایل ایجاد مشکلات بوده است.

 

تولید سه هزار دستگاه مورد نیاز راه و شهرسازی به هپکو واگذار می شود

 

ربیعی افزود: برای اینکه بتوانیم تولیدات شرکت را راه بیندازیم به دنبال این هستیم که قرار داد سازمان شهرداری ها و نیاز سه هزار دستگاه راه و شهرسازی را به شرکت هپکو اراک بدهیم؛ البته این کار نیازمند ترک تشریفات است که با رایزنی هایی که با نوبخت- معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور داشته ایم این موضوع را در دست پیگیری داریم.

 

۳۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید تجهیزات و آغاز کار به هپکو پرداخت می شود

 

وی ادامه داد: برای اینکه شرکت هپکو بتواند به تولید بپردازد نیازمند یکسری از تجهیزات است که در این خصوص ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت خواهیم داد و در ادامه هم ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات هم برای شروع کار به شرکت پرداخت خواهیم کرد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: با این تدابیر اندیشیده شده هم معوقات پرداخت خواهد شد و ایستادگی خواهیم کرد تا سفارشات به هپکو داده شود.

 

تا دو ماه آینده تولید هپکو رونق می گیرد

 

ربیعی افزود:با سفاش هایی که برای شرکت هپکو  از سازمان همیاری ها و وزارت راه و شهرسازی گرفته ایم تا دو ماه آینده تولید هپکو رونق خواهد گرفت به طوری که تا ۵ سال آینده سفارش کار خواهد داشت.

خرید محصولات هپکو تضمین شده است

 

 وی ادامه داد: به دلیل اینکه طرف خرید تولیدات هپکو، دستگاه های دولتی هستند می تواند گفت خرید محصولات هپکو تضمین شده است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه واردات محصولات مشابه آنچه در هپکو تولید خواهد شد صورت نخواهد گرفت گفت: در بررسی های صورت گرفته ماشین آلاتی از گمرک وارد نشده است، یک تعداد ماشین آلات از مرزها به اشکال مختلف وارد شده بود که جلو این واردات گرفته شده است.

 

ربیعی خاطر نشان کرد: از تامین اجتماعی و امور مالیاتی خواسته شده است که فعلا حساب های شرکت را مسدود نکنند و تامین اجتماعی هم دفترچه های درمانی کارگران را تمدید کند و فعالیت درمانی کارگران به هیچ وجه تعطیل نخواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir