امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۱۵ ۲۰:۳۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

۲۷ مهر؛
هفتمین آئین شکرگزاری برداشت انگور در روستای هزاوه برگزار می‌شود

بخشدارمرکزی اراک گفت: هفتمین آئین شکرگزاری برداشت انگور میوه بهشتی(جشنواره انگور) روستای هزاوه در روز پنجشنبه۲۷مهرماه برگزار خواهد شد.

عبدالرضا حاج علی‌بیگی، بخشدارمرکزی اراک، در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: شهرستان اراک دارای ظرفیت عظیمی در محصولات کشاورزی است که می‌توان به تولید انگور روستای هزاوه اشاره کرد.

photo_2017-10-07_20-27-57
حاج علی بیگی با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی های انجام شده هفتمین جشنواره انگور روستای هزاوه ۲۷ مهرماه به مدت یک هفته در آستان مقدس امامزده سلطان احمد این روستا برگزار خواهد شد اظهار کرد: امسال به منظور حفظ حرمت ماه محرم نام این جشنواره از انگور، به میوه بهشتی تغییر پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته استقبال خوبی از برگزاری این جشنواره صورت گرفته بود بیان کرد: امیدوارم با استقبالی که از این جشنواره امسال صورت می گیرد بتوانیم نقش بسزایی در برند شدن انگور هزاوه در کشور داشته باشد.

بخشدار مرکزی اراک گفت: انگور، کشمش، شیره، باسلق و سایر فرآورده های تولیدی این محصول به عنوان سوغات برجسته استان مرکزی در این جشنواره به بازدیدکنندگان عرضه می شود.

هزاوه از روستاهای هدف گردشگری و یکی از بزرگ ترین مناطق تولید انگور در استان مرکزی به شمار می رود و شناسایی ظرفیت های این منطقه نقش موثری در جذب گردشگر برای این منطقه دارد.

روستای هزاوه در ۱۸ کیلومتری غرب اراک که دارای بافت کوهستانی و آب و هوای مناسب برای باغداری و دارای تاکستان های وسیع انگور است.


روستای هزاوه زادگاه امیرکبیر، میرزا بزرگ قائم مقام و میرزا ابوالقاسم قائم مقام است که علاوه بر ویژگی های تاریخی دارای ذخایر آب فراوان، آب و هوای کوهستانی و چشم اندازهای طبیعی و معماری است. این روستا دارای قدمتی یک هزار ساله بوده و مقبره شاهزاده سلطان احمد(ع) بر روی بلندترین قسمت روستا واقع در محله بالا قرار گرفته که نمایی بسیار زیبا به این روستا بخشیده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir