امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۱۶ ۱۴:۲۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی
واردات گسترده محصولات تراریخته بدون آگاهی مردم از اثرات آن/تمایل دنیا به ذبح اسلامی دام رو به افزایش است

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: علیرغم اینکه واردات گسترده محصولات تراریخته را به کشور داشته و داریم هنوز مشخص نشده که این محصولات با سلامت انسان و بیماری ها در ارتباط هست یا نه؟

اراک امروز؛ حجت الاسلام محمدتقی توکلی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه دامپزشکی که به مناسبت هفته دامپزشکی در اراک برگزار شد گفت: ماموریت اصلی دامپزشکی پیشگیری و  مبارزه با بیماری ها و تامین غذای سالم است.

 

واردات گسترده محصولات تراریخته بدون آگاهی مردم از اثرات آن/تمایل دنیا به ذبح اسلامی دام رو به افزایش است

 

توکلی با اشاره به اینکه دامپزشکی باید با جهاد علمی، وظایف خود را انجام دهد اظهار کرد: نباید کمبود منابع مالی و نیروی انسانی این سازمان را از فعالیت های اصلی خود دور کند بلکه باید با مدیریت درست منابع و نیروی انسانی گام های اساسی را در جهت تامین غذای سالم برای مردم به کار ببندد.

محصولات تراریخته بدون ارزیابی وارد سفره مردم می شود

وی به موضوع تراریخته ها اشاره کرد و گفت: محصولات تراریخته محصولاتی هستند که ساختار ژنتیکی آن از طریق مهندسی ژنتیک تغییر یافته است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی بیان کرد: علیرغم اینکه واردات گسترده محصولات تراریخته را به کشور داشته ایم هنوز مشخص نشده است که این موضوع با سلامت و بیماری ها در ارتباط هست یا نه؟

توکلی اظهار کرد: این محصولات متأسفانه بدون انجام ارزیابی وارد سفره های مردم شده اند، مردم و جامعه منتظر هستند که دانشمندان و کارشناسان ارزیابی از محصولات تراریخته داشته باشند تا مردم با اطمینان از سلامت این نوع محصولات از آنها استفاده کنند.

وی با انتقاد از واردات محصولات دامی به کشور گفت: این زیبنده نظام نیست که بعد ازگذشت ۳۸ سال از انقلاب بخواهیم فراورده های دامی خود را از کشورهای برزیل و استرالیا تامین کنیم.

 مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی بیان کرد: باید با برنامه ریزی به سمتی حرکت کنیم که در تامین فراورده های دامی خودکفا باشیم.

تمایل دنیا به ذبح اسلامی دام

توکلی نظارت شرعی بر کشتار دام را از موضوعات مهمی عنوان کرد که باید مورد توجه دامپزشکی قرار گیرد چرا که با سلامتی افراد جامعه ارتباط مستقیم دارد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی افزود: ذبح شرعی به این سبب دارای اهمیت است و در اسلام به آن توجه شده که اگر این مهم محقق نشود و ذبح به صورت غیرشرعی انجام شود، مقدار قابل توجه‌ای از خون در رگ‌های قربانی باقی می‌ماند و این اقدام سبب فساد گوشت و ایجاد بیماری در افراد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اکثر کشورهای اروپایی به ذبح اسلامی روی آورده اند خاطر نشان کرد: کشورهای اروپایی با پیگیری های علمی که داشته اند تمایل به ذبح اسلامی دام پیدا کرده اند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir