امروز : دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۱۹ ۰۷:۴۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


با این خوراکی ها به جنگ چاقی بروید!

مصرف برخی موادغذایی به کاهش وزن کمک می‌کند و می‌توان با خوردن آنها سوخت و ساز بدن را بالا برد.

اراک امروز؛

 
 

به نقل از webmd، کاهش وزن یک فرمول ساده دارد و آن این است که مقدار کالری کم‌تری از آنچه می‌سوزانید، مصرف کنید. محققان آکادمی تغذیه و رژیم‌غذایی بر این باروند که بعضی موادغذایی خاص از آنجا که مدت بیشتری شما را سیر نگه می‌دارند، گرایش بیشتر به خوردن را نیز کاهش و سوخت و ساز را افزایش می‌دهند.

لوبیا

این ماده‌غذایی، ماده‌ای غنی از پروتئین و فیبر است و هضم آن آهسته صورت می‌گیرد؛ این بدان معناست که با خوردن لوبیا زمان بیشتری می‌توانید سیر بمانید. لوبیا مانع از پرخوری می‌شود.

سوپ

سعی کنید پیش از وعده‌های اصلی غذا یک فنجان سوپ بخورید. این کار مانع از پرخوری می‌شود. از ریختن خامه و کره داخل سوپ خودداری کنید تا میزان کالری سوپ مصرفی خود را بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کالری نگه دارید.

سبزیجات آب‌پز

یکی از مواد غذایی مناسب که می‌توان برای کاهش وزن از آن استفاده کرد، سبزیجات آب‌پز است. با گنجاندن سبزیجات آب‌پز به رژیم غذایی، میزان کالری مصرفی کاهش می‌یابد. سبزیجاتی چون گل‌کلم و کدو سبز کالری مصرفی بدن را بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ کم‌تر می‌کنند و از این رو می‌توان آنها را با خیال راحت به انواع غذاها اضافه کرد.

دانه‌های خوراکی

برای خوردن یک میان‌وعده مناسب و مقوی، دانه‌های خوراکی مناسب‌ترین گزینه‌اند. یک مشت بادام، بادام‌زمینی و گردو از جمله میان‌وعده‌های مغذی محسوب می‌شوند که با خوردنشان فرد به طور خودکار کم‌تر به سمت مصرف موادغذایی کشیده می‌شود.

سیب

پزشکان تغذیه توصیه می‌کنند که سیب را جایگزین آب سیب و سیب‌زمینی کنید. تأثیری که بافت میوه تازه دارد، آب‌میوه و سس تهیه شده از آن میوه ندارد. میوه خام حاوی فیبر بالایی است و نیز جویدن آن سیگنال‌هایی را به مغز ارسال کرده و به کاهش اشتها کمک می‌کند.

تخم‌مرغ

محققان معتقدند که مصرف پروتئین در ابتدای روز و در وعده صبحانه به افراد کمک می‌کند که در طول روز بیشتر احساس سیری کنند. تأثیر این پروتئین تا پایان روز باقی است.

ماست

ماست به عنوان یک ماده لبنی در رژیم غذایی یونانی یا سنتی روی کاهش اندازه دور کمر تأثیر بسزایی دارد. محققان دانشگاه هاروارد با مطالعه روی بیش از ۱۲۰ هزار نفر دریافتند که مصرف ماست ارتباط نزدیکی با کاهش وزن دارد.

گریپ فروت

بررسی‌ها حاکی از آن است که مصرف گریپ فروت بویژه در بیماران مبتلا به دیابت باعث کاهش وزن می‌شود. به گفته محققان، با خوردن گریپ فروت در فاصله نیم‌ساعت پیش از وعده غذایی، طی ۱۲ هفته حدود یک و نیم کیلوگرم وزن بدن کاهش می‌یابد. نوشیدن آب گریپ‌فروت هم نتایج مشابهی به دنبال دارد اما نقش آب گریپ‌فروت در سوزاندن چربی‌ها به اثبات نرسیده و تنها به افراد کمک می‌کند که ساعت‌های بیشتری احساس سیری کنند.

منبع: سلامت آنلاین 

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir