امروز : شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۱۹ ۱۱:۴۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

در جشن «زنگ مهر عاطفه‌ها» مطرح شد؛
برگزاری جشن «زنگ مهر عاطفه‌ها» در ۸۷۰ مدرسه استان مرکزی/توزیع بیش از ۱۰۰ هزار پاکت بین دانش‌آموزان

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: امروز در ۸۷۰ مدرسه در سطح استان مرکزی درس احسان و نیکوکاری مشق می‌شود. و یکی از مهارت‌هایی هم که باید دانش‌آموزان فرا بگیرند درس مسئولیت‌پذیری، کمک به همنوع و کمک بی‌منت است.

اراک امروز؛ نواخته شدن زنگ مهر عاطفه‌ها در شهرستان‌ اراک همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دخترانه “فدک” اراک با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی نواخته شد.

برگزاری جشن «زنگ مهر عاطفه‌ها» در ۸۷۰ مدرسه استان مرکزی

قنبر موسی‌نژاد مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در این مراسم با اشاره به اینکه زنگ مهر عاطفه‌ها با هدف آموختن مهارت نیکوکاری به دانش‌آموزان برگزار می‌شود، گفت: در اساسنامه کمیته امداد آنچه که برای این نهاد حمایتی از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تعیین شده است و کمیته امداد موظف به اجرای آن است ترویج سنت‌های حسنه الهی در جامعه است.

وی افزود: امروز در ۸۷۰ مدرسه در سطح استان مرکزی درس احسان و نیکوکاری مشق می‌شود. و یکی از مهارت‌هایی هم که باید دانش‌آموزان فرا بگیرند درس مسئولیت‌پذیری، کمک به همنوع و کمک بی‌منت است.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه قریب به ۷ هزار دانش‌آموز در سطح استان مرکزی تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: بسیاری از این دانش‌آموزان استعداد بسیاری دارند و نباید به خاطر فقر از ادامه تحصیل بازبمانند. هر کدام از این دانش‌آموزان می‌تواند در اینده تصمیم‌ساز برای کشور باشد.

توزیع بیش از ۱۰۰ هزار پاکت برای جشن عاطفه‌ها

علی شیرخانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این مراسم یکی از وظایف آموزش و پرورش را آموزش مهارت زندگی به دانش‌آموزان دانست و گفت: برای مشارکت دانش‌آموزان در مهارت نوعدوستی بیش از ۱۰۰ هزار پاکت بین دانش‌آموزان توزیع شده است.

توزیع کمک‌های مردمی بین ۲۰ هزار دانش‌آموز

رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ اراک نیز در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم‌گویی به مسئولان حاضر در مراسم با تاکید بر اینکه داشتن روابط اجتماعی خوب باعث می‌شود که زندگی بهتری داشته باشیم، گفت: یکی از مولفه‌ها برای داشتن زندگی خوب و داشتن روابط اجتماعی مناسب داشتن معنویت است و کمک به دیگران و هم نوعدوستی یکی از راهکارهای تقویت معنویت در افراد است.

دربندی خاطرنشان کرد: سال گذشته با کمک خیرین و دانش‌آموزان مبلغی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند جمع‌آوری شد که بین ۲۰ هزار دانش‌آموز نیازمند توزیع شد.

 
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir