امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۲۱ ۱۶:۲۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیت‌الله دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز جمعه اراک:
مسئولان محکم جلوی دولت آمریکا بایستند/سپاه پاسداران ضد منافع جنایتکاران در منطقه است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: مسئولان ذی‌ربط کشور باید در مقابل ترامپ و دولتمردان آمریکا، با قدرت بایستند و در حفظ و حراست از حقوق ملت بزرگ ایران ذره‌ای کوتاه نیایند.

اراک امروز؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در آئین عبادی سیاسی جمعه این هفته اراک ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی به موضع آمریکایی‌ها در مورد برجام اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌‌ها به ظاهر قصد خارج شدن از برجام را ندارند ولی قصد دارند که برجام را بی‌خاصیت کنند.

وی افزود: مسئولان ذی‌ربط کشور باید در مقابل این اقدام ترامپ موضع قاطع بگیرند. وزارت خارجه، دولت و مجلس ما با قدرت در حفظ و حراست از حقوق ملت بزرگ ایران ذره‌ای کوتاه نیایند و با وحدت کلمه مقابل هر نوع زورگویی، تجاوز و تعدی به حقوق ملت ایران بایستند و عکس العمل به موقع نشان دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه مسئولان کشور باید ایستادگی در مقابل هر نوع زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها، خواسته ملت ایران است، گفت: این خواسته ملت است و ملت ما انتظار دارند مسئولان با قدرت در برابر زیاده‌خواهی‌های ترامپ و دولتمردان آمریکایی بایستند و از حقوق حقه ملت بزرگ‌ ایران پاسداری و صیانت کنند.

سپاه پاسداران مایه عزت ایران و جهان اسلام است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران یک سرمایه بزرگ برای دنیای اسلام، و مایه عزت ایران و جهان اسلام است. سپاه پاسداران در برابر توطئه‌ها ایستاده و می‌ایستد؛ سپاه پاسداران محبوب دل‌ها، ضد تروریسم و ضد داعش و اسرائیل و ضد منافع جنایتکاران در منطقه است.

امام جمعه اراک گفت: اگر ترامپ و دولتمردانش بخواهند هر نوع تحریمی علیه سپاه پاسداران اعمال کنند و تصمیم احمقانه‌ای بگیرند بدانند که جمهوری اسلامی ایران به خود حق می‌دهد که از تمامی حقوق مردم و نیروهای مسلح خود با قاطعیت و قدرت در هر کجای جهان دفاع کند.

همه پرسی کردستان عراق موجب سوء استفاده دشمنان و اسرائیل می‌شود

وی در بخش دیگر سخنان خود به همه پرسی اقلیم کردستان عراق هم اشاره کرد و افزود: همه پرسی کردستان عراق هم به ضرر مدعیانش، هم به ضرر مردم و دولت عراق و منطقه بوده و هم موجب سوء استفاده دشمنان و اسرائیل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: امیدواریم بارزانی و غیره هم از این لجاجت دست بردارد و از موضع خود عقب‌نشینی کند و این همه پرسی را ابطال کند و طبق قانون اساسی عراق با دولت مرکزی همکاری و همراهی کند در غیراینصورت انتظار نداشته باشد جمهوری اسلامی ایران به مانند گذشته نسبت به آنان پدری کند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با تاکید بر اینکه اسلام دین محبت و دفاع از مظلوم است، گفت: باید به قرآن و دستورات اسلام عمل کرد؛ آل‌سعود در مکه کم قرآن چاپ نمی‌کنند ولی این قرآن به مثابه قرآن‌های بر سر نیزه‌ای است که آل علی را به شهادت رساند؛ وگرنه کجای قرآن گفته شده که به مردم ظلم کنید؟ آل‌سعود در مکه قرآن چاپ می‌کند و در مقابل با اسرائیل غاصب علیه جهان اسلام و مردم مظلوم کشورهای اسلامی هم‌پیمان می‌شود.

استان مرکزی سومین استان کشور از نظر پیری جمعیت است

وی با اشاره تاکیدات اسلام بر امر مقدس ازدواج گفت: امر ازدواج و تشکیل خانواده در اسلام و قرآن و روایات بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و ما باید با پیروی از دستورات اسلام و قرآن در جامعه امروز موانعی مثل چشم و هم‌چشمی و سخت‌گیری در امر ازدواج جوانان و تحمیل هزینه‌ها و تقاضاهای غیرضروری بر خانواده‌ها را حذف کنیم تا بتوانیم به این دستور جامه عمل بپوشانیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با ابراز تاسف از اینکه نرخ ازدواج در جامعه رو به کاهش است، گفت: متاسفانه در مقابل این امر شاهد هستیم که نرخ طلا رو به افزایش و به واسطه آن آسیب‌های اجتماعی رو به افزایش است.

امام جمعه اراک تصریح کرد: امر ازدواج امری مقدس است و مردم استان مرکزی باید همت کنند نرخ ازدواج و باروری را در این استان افزایش دهند و نرخ طلاق را پائین بیاورند. متاسفانه رشد جمعیت استان منفی است و سومین استان کشور از نظر پیری جمعیت هستیم که در خور شأن این استان نیست.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir