امروز : دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۲۴ ۱۳:۲۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی عنوان کرد؛
پیش بینی وزش باد و وقوع گرد وغبار در مرکزی/ دمای هوا کاهش می یابد

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: ناپایداری هوا در استان طی امروز و دو روز آینده به صورت وزش باد شدید و کاهش دما بروز خواهد کرد و تا پایان هفته دمای برخی نقاط به زیر صفر نیز می رسد.

اراک امروز؛ مرتضی ذوالفقاری مدیرکل هواشناسی استان مرکزی اظهار داشت: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی بیانگر وجود ناپایداری طی امروز(دوشنبه) و فردا در هوای استان مرکزی است.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی افزود: این ناپایداری عمدتا به صورت وزش باد شدید بروز خواهد کرد و احتمال وقوع طوفان های لحظه ای طی امروز و افزایش سرعت باد در برخی مناطق استان به بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت هم وجود دارد.

وی خاطرنشان ساخت: به سبب وزش باد، وقوع پدیده گرد و غبار و کاهش دید افقی نیز در استان پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی تصریح کرد: چنانچه در پیش بینی هواشناسی استان در روزهای گذشته نیز عنوان شد، کاهش دما طی روزهای سه شنبه تا پنج شنبه هفته جاری دمای برخی مناطق استان را احتمالا به زیر صفر نیز خواهد رساند.

ذوالفقاری ادامه داد: امروز (دوشنبه) هوای استان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک است و طی روز سه شنبه نیز هوا صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید در مناطق جنوبی استان و کاهش دما خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی اضافه کرد: در روز چهارشنبه هفته جاری نیز وزش باد و کاهش دما در استان پدیده غالب خواهد بود و این روند کاهش دما تا پایان هفته ادامه دارد.

وی گفت: طی ۲۴ساعت گذشته ساوه با دمای ۲۷درجه سانتی گراد و کمیجان با دمای چهار درجه سانتی گراد به ترتیب گرم ترین و خنک ترین شهرهای استان مرکزی بوده اند.

مهر

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir