امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۲۵ ۱۴:۲۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی:
راه آهن به فرودگاه اراک متصل می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با بیان اینکه پروژه حمل و نقل ترکیبی در استان مرکزی اجرا می‌شود گفت: راه آهن اراک به عنوان نخستین راه آهن در کشور به فرودگاه اراک متصل می‌شود.

اراک امروز؛ به نقل از روابط عمومی مجید شارقی در سومین جلسه شورای حمل و نقل استان مرکزی با اشاره به موضوع حمل و نقل ترکیبی اظهار داشت: حمل و نقل ترکیبی به معنی ترانزیت یا حمل کالا با استفاده از ترکیبی از وسایل نقلیه از قبیل هواپیما ، قطار و کامیون است و این شیوه حمل کالا را با نام حمل و نقل چندوجهی نیز می‌شناسند.

وی افزود: بخش حمل و نقل یکی از مؤلفه‌های اصلی در تشخیص جوامع رشد یافته از عوامل موثر بر فراوانی نماگرها اقتصاد خرد و کلان کشور محسوب می‌شود و توسعه متوازن بخش حمل و نقل در تمامی شیوه‌ها و بهره‌برداری مناسب از آن به عنوان پیش‌نیاز توسعه بخش‌ها در کل به افزایش امنیت ملی می‌انجامد و زمینه ساز توسعه سیاسی و اجتماعی نیز خواهد شد.

رئیس شورای حمل و نقل استان مرکزی با اشاره به اتصال خط ریلی اراک به فرودگاه گفت: اتصال راه آهن اراک از ایستگاه ملک آباد به فرودگاه اراک از برنامه‌های در دست اقدام این استان در راستای حمل و نقل ترکیبی است.

شارقی عنوان کرد: حمل و نقل ترکیبی یا چندوجهی یکی از مصادیق گسترش زیرساخت‌های موردنیاز برای توسعه خدمات تجارت داخلی، خارجی و ترانزیت بین‌المللی بوده و واسطه‌ای برای داد و ستد صنایع استان است که چرخ تولید را به حرکت درآورده و موجبات توسعه کسب و کار و اقتصاد در استان را فراهم می‌کند.

وی عنوان کرد: راه آهن اراک نخستین راه آهن در کشور است که از ایستگاه ملک آباد و به طول ۲،۲۰۰ متر به فرودگاه اراک و در راستای ایجاد بستر مناسب حمل و نقل ترکیبی  متصل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح تسهیل در انتقال مسافر و بار  از استان مرکزی و قم به سایر نقاط کشوراست و این طرح سبب کاهش هزینه و زمان مسافران و حمل بار گردیده و میزان استقبال مسافران استان قم برای سفر هوایی از طریق فرودگاه را نیز افزایش خواهد داد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir