امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۲۶ ۱۵:۱۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف استان مرکزی اعلام کرد:
دولت با واردات بی رویه به تولید کنندگان ظلم می کند/کسبه در آستانه نابودی قرار دارند

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف استان مرکزی به واردات بی رویه کالا در کشور اشاره کرد و گفت: دولت با واردات بی رویه ظلم بزرگی به تولید کنندگان می کند.

اراک امروز؛  علی جعفر محصولی عضو هیات رئیسه اتاق اصناف استان مرکزی در جلسه شورای قشر بسیج اصناف به واردات بی رویه کالا در کشور اشاره کرد و گفت: دولت با واردات بی رویه ظلم بزرگی به تولید کنندگان می کند.

photo_2017-10-18_14-22-34

محصولی با اشاره به اینکه تولید کنندگان توان رقابت با واردات را ندارند اظهار کرد: بسیاری از تولیدکنندگان ورشکست شده اند و امروز به جای فعالیت در عرصه تولید به فرد بیکار بدهکار تبدیل شده اند.

 

کوتاهی در برخورد با قاچاقچیان عمده و برخوردهای شدید با خرده فروشان

 

وی قاچاق کالا را هم یکی از معضلات تولید عنوان کرد و افزود: متاسفانه در مبارزه با قاچاقچیان عمده کوتاهی می شود در حالی که با خرده فروشانی که کالای قاچاق دارند برخوردهای شدیدی صورت می گیرد که این روال نمی تواند موثر باشد.

 

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف استان مرکزی اعلام کرد: اگر شرایط واردات و قاچاق کالا به همین صورت ادامه داشته باشد کسبه نابود خواهند شد.

 

محصولی به اقدامات ارزنده اصناف و بازاریان در دوره های مختلف انقلاب اشاره کرد و گفت: اصناف و بازایان با همه مشکلاتی که امروز با آن دست و پنجه نرم می کنند همچنان در برابر مشکلات با اقتدار ایستاده اند البته لازم است مسئولین حمایت هایی را از این اقشار داشته باشند تا اصناف با مشکلات کمتری به اقتصاد کشور کمک کنند.

 

رحیم حیدری مسئول بسیج اصناف و بازاریان استان مرکزی به توان بالقوه اصناف و بازاریان در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: توجه و رفع مشکلات اصناف و بازایان به تحقق رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک شایانی می کند.

 

حیدری بیکاری و رکود تولید را از مشکلات پیش روی اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: اصناف و بازاریان با ظرفیت های خوبی که در حوزه اقتصادی در اختیار دارند می توانند در رفع مشکل بیکاری و تولید کشور موثر باشند.

 

وی به نقش خیرین اصناف و بازاریان در پیشبرد اهداف نظام اشاره کرد و ادامه داد: برای اینکه شاهد اثرگذاری بهتری در خدمات خیرین اصناف باشیم باید ساماندهی خیرین را در دستور کار قرار دهیم.

 

حیدری خاطرنشان کرد:برای اینکه بازار را به سمت بازار اسلامی سوق دهیم نیازمند انجام کارهای فرهنگی هستیم که این اقدام نیازمند همکاری سایر بخش ها و دستگاه های فرهنگی است.

 

برگزاری منظم دوره های فقه بازار تخصصی برای صنوف، جلوگیری از افزایش خدمات برای تمدید پروانه ها، ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای تولیدکنند گان صنفی و برگزاری دوره های منظم آشنایی کسبه با احکام و کسب کار از مصوبات مهم این جلسه برای ارائه در اجلاسیه سراسری اصناف عنوان شد.

 

 photo_2017-10-18_14-22-43 photo_2017-10-18_14-22-51

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir