امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷٫۲۶ ۲۲:۰۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


۳۰ درصد روستاهای استان مرکزی خالی از سکنه شده اند/ طرح درآمد پایدار شهرداری ها در مجلس در دست بررسی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به موضوع حاشیه نشینی اشاره کرد و گفت: بیش از ۳۰ درصد از روستاهای استان خالی از سکنه شده اند و اکثرا به حاشیه شهر ها مهاجرت کرده اند.

اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در آیین تودیع و معارفه شهردار کلانشهر اراک که شامگاه چهارشنبه در فرهنگسرای شهر اراک برگزار شد گفت: برای اینکه شاهد تحولات اساسی در حوزه شهری باشیم شهرداری و شورای اسلامی باید بر اساس برنامه و هدف کارهای خود را پیش ببرد.

photo_2017-10-18_21-53-38

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه چندین سال است که طرح ایجاد میدان بزرگ در کنار مصلای شهر اراک را به شهرداران مختلف اراک داده ام ولی تا کنون عملیاتی نشده است افزود: از شهردار جدید انتظار دارم برای ایجاد یک میدان بزرگ در هسته مرکزی شهر اراک برنامه ریزی کند.

وی موضوع تمرکززدایی از مرکز شهر اراک را یکی از موضوعات مهم دانست و افزود: متاسفانه مرکز اراک به گونه ای است که تمام مسیرهای اراک به مرکز شهر ختم می شود که این موضوع باعث ایجاد ترافیک در هسته مرکزی شهر شده است.

امام جمعه اراک ایجاد خطوط ریلی در داخل شهر اراک را یکی دیگر از موضوعات مهم شهری عنوان کرد و گفت: ایجاد خطوط ریلی بین شهرک امیر کبیر و شهر مهاجران لازم و ضروری است و باید در دستور کار شهرداری قرار بگیرد.


نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به موضوع حاشیه نشینی اشاره کرد و گفت: متاسفانه حاشیه نشینی به عنوان یکی از معضلات شهری خصوصا کلانشهرها شده است.

وی ادامه داد: از ۱۱۰۰ روستای استان مرکزی تنها ۷۰۰ روستا دارای تعداد کمی جمعیت هستند و بیش از ۳۰ درصد از روستاهای استان خالی از سکنه شده اند.


طرح درآمد پایدار شهرداری ها در مجلس در دست بررسی است

علی اکبر کریمی نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری دارای تنوع و گسترده گی وظایف است و یک فرصت ارزشمند برای خدمت به مردم است.

photo_2017-10-18_21-53-25

کریمی به شرایط موجود کلانشهر اراک کرد و افزود: هرکس نگاه منصفانه به شهر داشته باشد به این نکته اذعان می کند که کلانشهر اراک عقب ماندگی های زیادی را دارد که نیازمند تلاش مضاعف برای حل مشکلات دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری نیروی انسانی خوبی در اختیار دارد اظهار کرد: شهرداری با تعریف پروژه های جدید از این نیروی انسانی به نحوه مطلوبی استفاده کند.

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کادرسازی در شهرداری اراک باید در اولویت باشد بیان کرد: باید به نیروی جوان فرصت کار داده شود تا در آینده مدیریتی شهرداری را تضمین کنیم.

کریمی با تاکید بر اینکه اداره یک کلانشهر بدون برنامه و حرکت مبتنی بر برنامه بی فایده است افزود: باید با تدوین برنامه فعالیت های شهرداری را پیش برد.

وی به جایگاه رسانه به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین اشاره کرد و گفت: استفاده از رسانه ها برای پیشبرد اهداف شهرداری و فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم در انجام کارها باید مدنظر باشد.

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بدلیل اینکه منابع شهرداری محدود و نیازها نامحدود است، رعایت اولویت ها در انجام فعالیت ها ضروری و لازم است.

وی ادامه داد: طرح درآمد پایدار شهرداری ها در مجلس شورای اسلامی در دست رسیدگی است و کمیسیون ویژه ای تشکیل شده که بنده نایب رییس آن هستم.

کریمی با اشاره به اینکه در اختصاص عوارض آلایندگی پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه اجحاف زیادی نسبت به شهرستان اراک شده است افزود: نمایندگان اراک در مجلس تمام قد در خدمت شهرداری و شورای شهر برای خدمت به مردم و پیشبرد امور هستم.


طرح روز شمار برای پروژه های شهری اراک

داود تاجران شهردار کلانشهر اراک گفت: برای پیشبرد اهداف نیازمند همدلی و همفکری هستیم تا بتوانیم تغییرات چشمگیری را در حوزه شهری ایجاد کنیم.

photo_2017-10-18_20-54-08

تاجران در خصوص پروژه های نیمه کاره سطح شهر اظهار کرد: برای پروژه های شهری طرح روز شمار گذاشته می شود تا شهروندان از شهرداری درخواست اتمام کار در موعد مقرر را داشته باشند.

وی به موضوع حمایت شهرداری از ورزش هم اشاره ای کرد و گفت: با کمک نمایندگان مردم قطعا امر ورزش را پیگیری می کنیم تا این علاقه حفظ و توسعه داده شود.


شهردار کلانشهر اراک یکی از اولویت های خود در مجموعه شهرداری را جوان گرایی عنوان کرد و افزود: انشالله تا آخر امسال شهروندان شاهد شهری پرنشاط خواهند بود.


در این مراسم داود تاجران به عنوان شهردار کلانشهر اراک معرفی و از خدمات عباسی شهردار سابق اراک و بیاتیان سرپرست شهرداری اراک تقدیر شد.

photo_2017-10-18_20-52-22 photo_2017-10-18_20-52-37 photo_2017-10-18_20-53-53 photo_2017-10-18_20-54-01 photo_2017-10-18_21-53-50
انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir