امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸٫۰۳ ۰۸:۴۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

یادداشت؛ کاسبان اربعین
کاسبان اربعین

یک زمانی هزینه سفر به کربلا قطع دست بود و شیعیان با عشق و افتخار این هزینه را پرداخت کردند، اکنون عده ای کاسب اربعین به دنبال هزینه تراشی برای راهپیمایی اربعین هستند.

اراک امروز؛به نقل از ایلام بیدار ؛ عباس خزلی، چرا عده ای خواسته و یا ناخواسته در تلاشند که راهپیمایی بزرگ اربعین که سالها است اقتدار جهان اسلام را به زیبایی به نمایش میگذارد و هر ساله بر تعداد این عزیزان در این راهپیمایی عظیم افزوده میشود وبا شور و شوق فراوانی حضور زیبا و معنوی خود را به رخ جهانیان می کشانند.

حقیقتا قصد پرداختن به این موضوع واینکه عده ایی کاسب اربعین شده اند و ضمن اینکه به دنبال درآمد ازاین حضور بی نظیر هستند در عمل نشان می دهند که خیلی هم از این اقتدار خوشحال نیستند ولی یکی از دوستان خوب و طلبه از قم پیام دادند که اگر دراین ایام به این موضوع پرداخته شود خالی از لطف نیست.
یک زمانی هزینه سفر به کربلا قطع دست بود و شیعیان با عشق و افتخار این هزینه را پرداخت کردند تا حرم آل الله خالی نماند اکنون عده ای کاسب اربعین به دنبال هزینه تراشی برای راهپیمایی اربعین هستند که به نظر عاشقان اباعبدالله این هزینه تراشی ها یک،شوخی کودکانه بیش نیست چرا که آنهایی که با اهدا اجزا بدن خود سالها قبل هزینه اربعین را پرداخت نموده اند امروز پرداخت ازنوع مالی را یک شوخی کودکانه بیش نمی دانند.
پس ارسالها حضور در راهپیمایی امسال توسط برخی از مسئولین که جای تاسف دارد هزینه تراشی های فراوانی برای اربعین در نظر گرفته شده است هرچند که مردم اهمیتی به آن نداده اند ولی بنظر میرسد که یک نوع شیطنت سیاسی برای کمرنگ کردن راهپیمایی اربعین باشد.
معاون وزیر راه وترابری خبر از دو برابر شدن قیمت بلیط اتوبوس در ایام اربعین را رسانه ای میکند و برای تعاونی های مسافربری دایه مهربانتر از مادر میشود که اتوبوسهای مسافربری یک طرف برگشت را خالی برمی گردند و باید باید دو برابر از زائرین دریافت شود و افاضات معاون وزیر توقع در کامیونهای باربری هم بوجود آورده بود که ما هم یک طرف رفت و یا برگشت را خالی طی می کنیم و باید کرایه حمل ذادو برابر دریافت کنیم و این سخن بدون پیکرنگاری معاون می رفت تا گرانی کالاهای اساسی به دلیل گران کردن کرایه بار را به دنبال داشته باشد و شاید هم عده ای از حضرات در صنعت حمل ونقل دستی به آتش داشته باشند که اینگونه با حرارت دنبال گران کردن کرایه ها هستند.
هزینه هایی همچون بیمه عمروحوادث، بیمه خدمات درمانی، حلال احمر و حق الزحمه دریافت ویزا ازجمله هزینه هایی دیگر هستند که برای زائرین درنظر گرفته شده وبه چهل دلار دریافت ویزا اضافه شده است.
حتما کسانیکه در ایام اربعین به کربلا رفته به چشم خود دیده اند که مردم ودولت عراق برای زائرین ایرانی که دراین ایام به عراق میروند چه امکاناتی ازقبیل حمل ونقل رایگان و تامین خواب و خوراک زائرین اباعبدالله چگونه تلاش می کنند وبرای ارائه این خدمات در برخی ازموارد اقدام به بوسیدن دست زائرین می کنند که خدمات رایگان را از آنان بپذیرند.
چه خوب است بسیاری از مدیران و مسئولان ما درس بصیرت را از مدیران کشور بحران زده عراق که تا دیروز محل جولان داعشیان بوده یادبگیرند واگرنمی خواهند کمک و همراهی کنند حداقل تعاونی های مسافربری را برای دوبرابرکردن بلیط ترغیب نکنند و هزینه اضافی برای دریافت ویزای آنان نتراشند.
ایران با کشورهای ترکیه، گرجستان و برخی کشورهای توریستی تفاهمنامه حذف روادید را امضا و به اجرا در آورده است کشورهایی که فقط برای تفریح و در برخی موارد ناسالم سفر به آنها انجام میگیرد خوب است در این زمینه حداقل برای ایام اربعین با کشور عراق برای حذف روادید بین دو کشور تفاهم کند تا عاشقان اباعبدالله بدون دغدغه تهیه ویزا بتوانند به راهپمایی خود برسند ان شاءالله که مسئولین ذی ربط به موارد ذکرشده توجه نمایند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir