امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸٫۲۰ ۱۵:۴۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

در جلسه بررسي طرحهاي ملي استان مركزي مطرح شد
کاهش۳۰ هزار میلیارد تومانی بودجه عمرانی سال آینده کشور/ظرف پروژه های عمرانی استان مرکزی و سفره خالی از اعتبارات دولت

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه عمرانی سال آینده کشور ۳۰ هزار میلیارد تومان کمتر از امسال خواهد بود و باید تلاش کنیم حق مردم استان را از اعتبارات ملی دریافت کنیم.

 اراک امروز؛ محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسي طرحهاي ملي استان مركزي جهت درج در لايحه بودجه سال ١٣٩٧گفت: امسال بودجه عمرانی کشور نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و با نگاه منطقی و احساسی در تخصیص اعتبارات ملی به استان به جایی نخواهیم رسید.

photo_2017-11-11_14-23-58

حسینی با اشاره به اینکه بودجه عمرانی سال آینده کشور ۳۰ هزار میلیارد تومان کمتر از امسال خواهد بود اظهار کرد: امسال بودجه عمرانی کشور ۷۵ هزار میلیارد تومان بود که این رقم در بودجه سال آینده کمتر از ۴۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این واقعیت های موجود کشور است و همه باید این را بپذیریم و برای جذب اعتبارات بیشتر برای استان تلاش کنیم.

افزایش اعتبارات حوزه آب و راه آهن

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سهم هر گروه از اعتبارات سال ۹۷ مشخص شده است افزود: اکثر بخش ها با کاهش اعتبار مواجه شده اند ولی دولت در اعتبارات سال ۹۷ اعتبارات حوزه آب و راه آهن را افزایش داده است.

حسینی با تاکید بر اینکه سهم اعتبارات استان مرکزی از اعتبارات ملی نسبت به استان های دیگر کمتر است بیان کرد: باید تلاش کنیم حق مردم استان را از اعتبارات ملی دریافت کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این کم بودن اعتبارات استان مرکزی نسبت به سایر استان ها در حالی است که استان مرکزی در بسیاری از شاخص ها(آب، راه ها، بهداشت و درمان) نسبت به سایر استان ها وضعیت مناسبی ندارد.

وی با اشاره به اینکه بدنه کارشناسی استان مرکزی خیلی قوی نیست افزود: برخی از موضوعات را در سطح ملی پیگیری می کنیم ولی به دلیل اینکه در استان بدنه کارشنای قوی نداریم با موضوع مخالفت می کنند و تمام تلاش ها را بی اثر می کنند.

کریمی:
رسیدگی به مشکل آب در شهرک جدید امیرکبیر و شهرستان های خنداب و کمیجان ضروری است

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: در بودجه های ملی توجه به دو موضوع راه ها و آب، دستاوردهای بزرگی را برای استان به همراه خواهد داشت.

photo_2017-11-11_14-23-27

کریمی اظهار کرد: در حوزه راهها، آزاد راه تهران- اندیمشک را داریم که از خرم آباد تا اراک اجرا شده است و بخش اراک تا قم را می توان با تغییر مسیر به سمت سلفچگان، فراهان، تفرش علاوه بر کوتاه کردن مسیر، شهرستان های استان را هم از بن بست خارج کرد.

وی ادامه داد: در حوزه آبرسانی به اراک به دلیل خراب بودن برخی از رینگ ها تمام مناطق اراک نتوانسته اند از آب سد کمال صالح بهره مند شوند.

نماینده مردم اراک، کمیجان خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین شهرک جدید امیرکبیر و شهرستان های خنداب و کمیجان با مشکل آب مواجه هستند که اگر در بلند مدت برای این مناطق برنامه ریزی صورت نگیرد با بحران مواجه خواهیم شد.

نماینده شازند در مجلس:

وجود سه شرکت بزرگ در شازند ضرورت ایجاد بیمارستان سوانح و سوختگی را دوچندان می کند

علی ابرهیمی نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم توجهی مدیران استانی به شهرستان شازند گفت: شهرستان شازند تنها شهرستانی در کشور است که بیمارستان دولتی ندارد و با پیگیری های انجام شده موافقت ایجاد بیمارستان ۶۴ تخت خوابی برای این شهرستان گرفته شده است.

ابراهیمی اظهار کرد: سال ها است که مطرح می شود بیمارستان سوانح و سوختگی در این شهرستان احداث می شود که در حد حرف باقی مانده است.

وی ادامه داد: وجود سه شرکت بزرگ در این شهرستان ضرورت احداث بیمارستان سوانح و سوختگی را بیش از پیش لازم و ضروری کرده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

۵ طرح اولویت دار استان برای دریافت اعتبارات ملی تعیین شوند

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعتبارات دولتی محدود است گفت: برای اینکه بتوانیم اعتبارات خوبی را برای استان جذب کنیم لازم است ۵ طرح اولویت دار استان را برای دریافت اعتبارات ملی تعیین و همه برای دریافت اعتبارات اقدام کنیم.

سلیمی با تاکید بر اینکه برخی از ردیف های ملی،بسیار ناچیز هستند و اعتبار چندانی ندارند افزود: باید طرح هایی برای جذب اعتبارات در نظر گرفته شوند که منابع و مبلغ اعتبارات خوبی داشته باشند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه:

کمترین توجه را به اعتبارات ملی حوزه راه داشته ایم

محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه با تاکید بر اینکه در سال های گذشته کمترین توجه را به اعتبارات ملی حوزه راه داشته ایم افزود: متاسفانه به دلیل وضعیت نامناسبی که برخی از محورهای استان دارد شاهد تلفات فراوان هستیم.

منصوری اظهار کرد:در محور ساوه – مامونیه که کمتر از ۱۰  کیلومتر است تا کنون ۶۲۵ نفر کشته شده اند در حالی که بسیاری از افراد هم صدمات جبران ناپذیری دیده اند.

نماینده مردم خمین:

۵۰ درصد مازاد درآمد واریزی استان به خزانه باید به استان برگردد

محمد ابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت پروژه های عمرانی استان خوب نیست در حالی که سر سفره خالی از اعتبارات نشسته ایم.

رضایی با انتقاد از تخصیص سهم مازاد درآمدهای استان افزود: علیرغم اینکه استان مرکزی سال ها است درآمد مازاد را به خزانه واریز کرده است و باید ۵۰ درصد از این مازد به استان بر گردد هنوز این امر محقق نشده است.

وی ادامه داد:در حوزه عمرانی و راه  پروژه هایی که مربوط به ۱۷ سال پیش و مربوط به مصوبات سفر مقام معظم رهبری به شهرستان بوده است هنوز اجرایی نشده است.

photo_2017-11-11_14-23-21

 انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir