امروز : پنج شنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸٫۲۱ ۱۲:۵۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیت الله دری نجف آبادی تاکید کرد
ضرورت افزایش ضریب هوشیاری در موضع گیری های بین المللی

نماينده ولي فقيه در استان مرکزی گفت:به دنبال طرح مسئله تهدید به حمله حزب الله از سوی عربستان، در می‌یابیم که حمله به یمن، پیش زمینه و طرحي پيش بيني شده برای حمله به لبنان بوده،و لازم است در تمام مسائل ضریب هوشیاری در انتخاب راه درست، مضاعف باشد.

اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در  هفتمین دوره «بصیرت غیرتمرکزی» فرماندهی انتظامی استان مرکزی که روز یکشنبه در اراک برگزار شد با اشاره به حماسه بزرگ پياده روي اربعين حسيني گفت:‌ امسال بار ديگر اربعين سالار شهيدان با انسجام، همدلي و يكپارچگي شيعيان در عرصه جهاني  تجلي پيدا كرد.

photo_2017-11-12_12-52-51

دری نجف آبادی ضمن تقدير از دستگاه هاي خدمات رسان به ويژه نيروي انتظامي در تسهيل خدمت رساني به زائران اربعين حسيني در اقصي نقاط كشور اظهار کرد: با توجه به نوع ماموريت ها و مسئوليت ها، نیروی انتظامی باید یک برنامه هدفمند در راستای مناسبت های مختلف سالیانه را طرح ‌ریزی کرده و با بهره گيري از تجربيات و وضعیت سال‌های قبل، برای سال‌های آتي آمادگی لازم را داشته باشد.

وي در ادامه نقش آفريني مسئولان و آحاد جامعه را در خلق حماسه اربعين بسيار ارزشمند و قابل تقدير خواند و افزود: شعار، شعور، وحدت و یکپارچگی از هرگونه سلاحی با عظمت‌تر است كه در اين شور حسيني و در سايه عنايات حق تعالي اين مهم به خوبي در اين ايام متجلي شد.

امام جمعه شهر اراك با اشاره به مناسبت هاي پيش رو و ضرورت بهره گيري از فضايل اين ايام افزود: دهه آخر ماه صفر را در پیش داریم که دهه بسیار بزرگ و با عظمتی است که ابتدای آن به اربعین و روز‌های پایانی آن مصادف با ارتحال پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) است، امیدوارم تمام آحاد جامعه در بهره گيري از فضايل و بركات اين ايام موفق باشند.

ضرورت افزایش ضریب هوشیاری در موضع گیری های بین المللی

دری نجف آبادی با تحليل مسائل روز در عرصه جهاني به موضع گیری‌های آل سعود، داعش، آمریکا، اسرائیل و … نيز اشاره کرد و ادامه داد: به دنبال مسئله تهدید به حمله حزب الله یک حمایت جدی وجود دارد و از سويي در می‌یابیم که حمله به یمن، پیش زمینه و طرحي پيش بيني شده برای حمله به لبنان بود، پس لازم است در تمام مسائل ضریب هوشیاری در انتخاب راه درست، مضاعف باشد.

نماینده ولی فقیه استان مرکزی با اشاره به فتنه گري ها و توطئه هاي دشمنان اسلام در منطقه عنوان کرد: نادان بودن دشمنان ما در اقدامات و تصمیم‌گیری‌های جاهلانه و کودکانه آن‌ها در نوع عملكرد آن ها مشهود است و آنها با این رفتار‌ها، آبروی نداشته خود را بیشتر از بین می‎برند و اقدامات ننگین آل سعود و بمباران شبانه روزی یمن به عنوان لکه ننگی برای این رژیم کودک کش در تاریخ اسلام ثبت می‌شود.

photo_2017-11-12_12-52-59

دری نجف آبادی افزود: ما باید مسیر موضع گیری خود را در جریانات داخلی،منطقه‌ای و بین المللی تشخیص دهیم چون ما یک جبهه با عظمت و مقاوم در دنیا هستیم که در اقیانوس مواج دنیا به عنوان یک سیستم و نظام قدرتمند در حال حرکت است.

وی در ادامه با اشاره به رسالت هاي نيروي انتظامي در عرصه اجتماع اضافه کرد: یکی از مقدس‌ترین و ارزشمند‌ترین وظایف نیروی انتظامی ایجاد و برقراری امنیت و مقابله با تمام عواملی است که امنیت را مخدوش می‌کند كه لازمه تحقق اين مهم آگاهي، بصيرت و بينش عميق نسبت به مسائل است.

آگاهی بخشی به مردم در فضای مجازی با توجه به حجم تبلیغات سوء،تلاش دوچندان می طلبد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در گذشته نیروی انتظامی در راستای برقراری امنیت در بخش‌هاي فیزیکی فعالیت داشت اما امروز متاسفانه فضای مجازی ده برابرفضای حقیقی تبلیغات سوء دارد.

وي بیان کرد:  نیروی انتظامی، صدا و سیما و رسانه‌های عمومی و سایر دستگاه‌ها باید در راستای افزایش آگاهی مردم در زمینه فضاي مجازی تلاش خود را دوچندان کنند و همچنین هوشیار و به موقع در اسرع وقت پیشگیری لازم را انجام دهند و در مواقع لزوم عملیات اجرایی را آغاز کنند.

امام جمعه شهر اراك بیان کرد: ما در حوزه‌های امنیت، عظمت، صلابت دینی و عملیات نظامی از همه پیشگام هستیم اما از نظر فرهنگی، فکری و تبلیغاتی باید گسترده‌تر عمل کرده و تهاجم فرهنگی و سیاسی دشمنان را با همت بلند و تلاش دولت و ملت از بین ببریم و نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

دری نجف آبادی بیان کرد: ما نباید به سادگی از مسائل استان و کشور عبور کرده و به شکل جزیره‌ای به مسائل بنگریم بلکه باید با دید وسیع به جریانات نگاه کرده و برای تحکیم و تقویت جریانات عظیم و نابودسازی دشمنان  همه با هم مجاهدت و فداکاری کنیم.

وی ادامه داد: هر ملتی که خدا را یاری کرده و برای خدا قیام و مجاهدت کند، خدا به او وعده پیروزی می‌دهد و حق تعالي در طي مسیر همراه آن ملت خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: امیدواریم نیروی انتظامی استان مرکزی در تمام شاخص‌ها الگو باشد و با مراقبت و سخت کوشی در تمام حوزه‌ها با جدیت عمل کرده و بیش از پیش بر موفقیت خود بیفزاید.

بصيرت و تعمق در مسائل اجتماعي كار ويژه پليس در تحقق راهبردهاي سازماني است

سردار كيومرث عزيزي فرمانده انتظامي استان بصيرت و تعمق در مسائل اجتماعي را يكي از مهم ترين كار ويژه كاركنان نيروي انتظامي در پيشبرد و تحقق راهبردهاي سازماني دانست.

photo_2017-11-12_12-53-04

عزيزي بيان کرد: نیروی انتظامی به عنوان سازمان اثر گذار مسئول حفظ آرامش و برقراری نظم و امنیت عمومی، نیازمند کارکناني بصير و آگاه است  و در تحقق اين مهم فرماندهي انتظامي استان، آگاهي بخشي، روز آمدي و نقش آموزه های دینی را به عنوان عاملی برای تضمین تحقق اهداف و اجرای صحیح مأموریت های سازمانی خود، همواره مورد تأکید دارد.

وي يكي از شاخصه هاي اصلي كاركنان نيروي انتظامي را فريب شناسي ، فريب نخوردن و حضوري همه جانبه در گسترده اجتماع دانست و اظهار کرد:‌ با توجه به نوع ماموريت هاي پليس، پيشگيري و افزايش توانمندي و آگاهي بخشي كاركنان از ضرورياتي است  كه بايستي در حوزه افزايش كارآمدي و ايمني در ساختار نيروي انتظامي به عنوان بخشي از ساختار انسجام بخش نظم و امنيت بدان توجه داشت.

عزیزی دفاع از ارزش ها و حفظ حدود الهي را يكي از مهم ترين كار ويژه هاي پليس ايران خواند و گفت:‌ با توجه به اينكه نيروي انتظامي يك سازمان انسان محور است و نيروي انساني، محور اصلي تشكيل دهنده اين سازمان مي باشد، با توجه به آسيب ها و چالش هاي فرا روي ، توجه به منزلت اجتماعي و قداست ناجا از تاكيداتي است كه در برنامه ريزي هاي دانش محور و بصيرت افزايي كاركنان لحاظ شده است.

وي ادامه داد: نداشتن هوشياري و آگاهي نسبت به مسائل روز، باعث ايجاد سطحي نگري و عدم درك حقيقت مي شود، چرا كه حقايق را هميشه نمي توان از لايه هاي بيروني به دست آورد و گاه تدبر و تعمق، ضرورت درك حقيقت است و اين موضوع در چگونگي نوع خدمت پليس و كاركنان ناجا، از حساسيت و اهميت حياتي و قابل توجهي برخوردار است.

عزيزي با اشاره به برگزاري چهار روزه هفتمين دوره «بصيرت غيرتمركزي فرماندهي انتظامي استان مركزي» كه به نام «شهيد وحيد رضا رسولي» مزين شده است تصريح كرد: اين دوره به مدت چهار روز با بهره گيري از ظرفيت اساتيد برجسته كشوري براي مديران و فرماندهان لايه دوم فرماندهي انتظامي استان برگزاري مي شود.

فرمانده انتظامي استان مهم ترين بازتاب و هدف اجرايي اين دوره را توسعه و بهبود خدمت رساني و رضايتمندي به آحاد جامعه در مسير حق مداري عنوان و خاطر نشان کرد: نيروي انتظامي به عنوان نيروي اقتدار حاكميت براي برقراري نظم و امنيت در جامعه به دليل ارتباط مستقيمي كه با مردم دارد و نقشي كه در رفع مشكلات و مسائل جامعه ايفا مي كند، براي آنكه گرفتار آسيب و انحراف در طي مسير نشود بايستي داراي كاركناني با بينشي قوي باشد و اين محوريت در برنامه ريزي هاي اين گونه دوره هاي بصيرت افزايي باجديت دنبال مي شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir