امروز : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹٫۰۹ ۱۲:۰۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس اتاق بازرگانی اراک مطرح کرد
نبود استراتژی کلان عملیاتی برای حمایت از تولید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک گفت: رفع بسیاری از مشکلات در بخش تولید نیازمند اخذ تصیماتی در سطح ملی و کلان است، که به نظر می‌رسد یک استراتژی کلان عملیاتی برای حمایت از تولید وجود ندارد و با این وضعیت نمی‌توان خیلی به رونق تولید دل‌خوش بود.

منوچهر توسطی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک در گفتگو با اراک امروز؛ با تاکید بر اینکه مشکلات موجود در عرصه تولید ناشی از قوانین دست و پاگیر این حوزه است.

توسطی بر لزوم رفع مشکلات حوزه تولید تاکید و تصریح کرد: اینکه از بانک ها، سازمان تامین اجتماعی و اداره مالیاتی بخواهیم اقداماتی را در جهت حمایت از تولید انجام دهند تنها مسکنی به بخش تولید تزریق می‌شود که شاید در کوتاه مدت آثاری برای تولید داشته باشد ولی در بلندمدت می‌تواند مشکلاتی را برای تولید به وجود بیاورد و حتی این دستگاه‌ها (بانک ها، سازمان تامین اجتماعی و اداره مالیاتی) را هم با بحران مواجه می‌سازد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک با تاکید بر اینکه در کلان سیاست‌های صحیحی برای حمایت از تولید گرفته نشده است، گفت: شرایط موجود به روشنی بیانگر این موضوع است.

نبود استراتژی کلان عملیاتی برای حمایت از تولید

وی با اشاره به اینکه در حوزه استانی مدیران دولتی و بخش خصوصی در برون رفت تولید از بحران از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند، افزود: رفع بسیاری از مشکلات نیازمند اخذ تصیماتی در سطح ملی و کلان است، به نظر می‌رسد یک استراتژی کلان به شکل عملیاتی برای حمایت از تولید وجود ندارد و تا زمانی که شرایط به همین منوال باشد نباید خیلی به رونق تولید دل‌خوش بود.

توسطی تنها راه برون رفت اقتصاد کشور از این وضعیت را توجه ویژه به کار و تولید بیان کرد و افزود: برای تحقق این مهم نیازمند تهیه استراتژی هستیم که وظایف بخش‌های مختلف برای کار و تولید به درستی مشخص باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک اظهار کرد: تا زمانی که رونق واقعی به تولید بر نگردد شرایط تولید در کشور بهبود نخواهد یافت و باید واحدهای تولیدی با مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

با حجم سرمایه‌گذاری موجود نباید شاهد نرخ بیکاری در کشور باشیم

وی با تاکید بر اینکه دولت باید سیاست کلانی را برای تولید تعیین کند که مبنای آن کاهش بیکاری باشد، بیان کرد: باتوجه به این حجم از سرمایه‌گذاری که در زمینه تولید صورت گرفته است نباید بیکاری در کشور داشته باشیم.

توسطی با اشاره به اینکه منابع داخلی جوابگوی مسائل و مشکلات حوزه تولید نیست، خاطرنشان کرد: باید شرایطی فراهم شود تا راوبط بین المللی بهبود یابد و رفت و آمدها روان باشد تا بتوانیم از سرمایه گذاری‌های خارجی برای رونق تولید در کشور استفاده کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir