امروز : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹٫۱۲ ۱۴:۰۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار مرکزی:
سهم استان مرکزی در جذب سرمایه گذاری خارجی ناچیز است

استاندار مرکزی به سهم ناچیز استان مرکزی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون یک میلیارد دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی صادر شده است ولی تاکنون ۳۷۵ میلیون دلار آن جذب شده است.

اراک امروز؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز یکشنبه در حاشیه جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی در جمع خبرنگاران رفع مشکلات واحدهای تولید استان را نیازمند کار کارشناسی دانست و گفت: انجام کار کارشناسی کمک می‌کند تا مشکلات واحدهای تولیدی به شکل ریشه‌ای حل شود و باقدرت به تولید ادامه دهیم.

آقازاده با اشاره به اینکه در جلسه امروز مشکل تعدادی از واحدهای تولید انرژی خورشیدی و شرکت قوطی سازی ساوه بررسی شد، اظهار کرد: برگزاری جلسات مرکز خدمات کسب‌وکار به رفع مشکلات تولید و جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید کمک می‌کند، البته باید این جلسات به‌صورت منظم برگزار شود.

وی به قوانین دست‌وپا گیری که در راه تولید وجود دارد اشاره کرد و  ادامه داد: تا جایی که امکان داشته باشد برای رونق تولید از اختیارات استانی استفاده خواهم کرد تا بتوانیم بخشی از مشکلات تعدد قوانین و مقررات را کاهش دهیم.

استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه اصلاح قوانین دست‌وپا گیر تولید نیازمند تصمیماتی در سطح ملی است، افزود: امیدواریم با عزم ملی قوانینی که تولید را با مشکل مواجه می‌کند اصلاح شوند، تا به جذب سرمایه‌گذاری بیشتر در کشور و استان کمک شود.

 آقازاده به سهم ناچیز استان مرکزی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون یک میلیارد دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی صادر شده است ولی تاکنون ۳۷۵ میلیون دلار آن جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی دارای ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های مختلف است، بیان کرد: باید تلاش شود سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را در جهت افزایش تولید و اشتغال استان جذب کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir