امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹٫۱۵ ۱۸:۱۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل کمیته امداد امام استان مرکزی:
کمیته امداد استان مرکزی ۱۱۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور می‌سازد

مدیرکل کمیته امداد امام استان مرکزی گفت: بر اساس تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته در کشور قرار است که ۲۶۰۰ واحد از ۶ هزار مسکن مددجویان کمیته امداد توسط کمیته‌های امداد استان‌های مختلف بازسازی می‌شود و سهم کمیته امداد استان مرکزی ۱۱۰ واحد است.

اراک امروز؛ قنبر موسی‌نژاد در نشست خبری کمپین سقفی برای تسکین کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: در جریان وقوع زلزله در غرب کشور حدود هشت شهرستان استان کرمانشاه درگیر این زلزله شدند که در این بین منطقه سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی بیشترین آسیب را دیدند که طبق آمار بیش از ۵۶ هزار خانواده در این شهرستان‌ها آسیب‌های جدی  دیده‌اند که متاسفانه ۲۰ هزار خوانواده مددجویان کمیته امداد هستند.

وی افزود: از ۲۰ هزار خانوار مددجو حدود ۶ هزار نفر با تخریب خانه‌ها مواجه بودند که احتیاج به بازسازی وجود دارد و حدود ۱۰۰ نفر از کشته‌شدگان نیز از مددجویان کمیته امداد بودند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی تصریح کرد: بر اساس تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته در کشور قرار است که ۲۶۰۰ واحد از ۶ هزار مسکن مددجویان کمیته امداد توسط کمیته‌های امداد استان‌های مختلف بازسازی می‌شود و سهم استان مرکزی ۱۱۰ واحد است که امیدواریم با مشارکت مردم بتوانیم این تعهدی که بر عهده ماست را به بهترین شکل انجام دهیم.

موسی‌نژاد بیان کرد: طبق قانون در مواقع بحران برخی از دستگاه‌ها متولی امدادرسانی هستند و ما در کمیته امداد هیچ گونه تکلیفی نداشته‌ایم اما طبق فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند هر کس و به هر طریقی که می‌تواند باید مشارکت بکند و ما شاهد آن بودیم که بسیاری افراد برای این کار پیشگام شدند.

وی عنوان کرد: طبق آخرین آمار از بخش کمک‌های ریالی مردم استان مرکزی که تنها از طریق کمیته امداد صورت گرفته مبلغی حدود دو میلیارد و ۷۹۵ میلیون تومان است که خوشبختانه این کمک‌ها بر قوت خود باقی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی اضافه کرد: اکنون مشکل اساسی خانواده‌های زلزله زده بحث اسکان دائمی پس از اسکان موقت است زیرا اکنون مردم در آن منطقه آسیب روحی و مالی دیده‌اند و عملا نیز منبع مالی آنها از بین رفته و با مشکلات جدی مواجه بوده و نیازمند کمک هستند و ما خواستار آن هستیم که با همکاری بیشتر رسانه‌ها بتوانیم بیش از پیش از کمک‌های مردمی بهره ببریم.

موسی‌نژاد ادامه داد: مسکن‌هایی که برای این افراد در نظر داریم به متراژ ۷۰ و یا ۸۰ متری هستند که هر مسکن حدقل مبلغی بالغ بر ۶۰ میلیون تومان هزینه در پی دارد و حدقل کمک ما برای هر واحد حدود ۳۰ میلیون تومان است.

تسنیم

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir