امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹٫۲۵ ۰۹:۰۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


علل نجومی شدن قیمت برخی سیم کارت ها چیست؟

یک کارشناس با بیان علل مختلف افزایش قیمت یک سیم‌کارت معتقد است که سیم‌کارت‌ها در کشور ما حالتی لوکس و حتی سرمایه‌ای به خود گرفته‌اند.

اراک امروز؛ فعال صنفی حوزه بازار سیم‌کارت‌ها با بیان علل مختلف افزایش یا کاهش قیمت سیم‌کارت‌های موبایل در کشور، اظهار کرد: یکی از علل تفاوت قیمت سیم‌کارت‌هامی‌تواند مکان جغرافیایی فروش این سیم‌کارت‌ها باشد. برای مثال قیمت‌های یک فروشگاه در تجریش با جمهوری متفاوت است. همچنین به دلیل این‌که ارائه خط‌های تلفن ۰۹۱۲ در حال اتمام است، قیمت این سیم‌کارت‌ها از ۱۴۵ هزار تومان که قیمت رسمی آن است به بالای ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

 وی به الگویابی علل افزایش قیمت برخی شماره‌ها پرداخت و گفت: در نگاه کلی این سلیقه مخاطب است که تعیین کننده خواهد بود اما اگر برای مثال در شماره سیم‌کارتی یک عدد ۴ یا ۵ بار تکرار شده باشد یا عدد ۰ یا ۱ در آن پرتکرارتر باشد، آن سیم‌کارت برای مشتریان جذاب‌تر و قیمتش هم بیشتر است. همچنین اگر اعداد رندی مانند ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ در آن وجود داشته باشد قیمت سیم کارت گران تر هم می شود.

 این فعال صنفی حوزه بازار سیم‌کارت‌ با بیان این که حتی خود مخابرات هم خط‌های رند خود را به مزایده می‌گذارد، ادامه داد: خطوط با کد ۱۷۰ که اخیرا ارائه می‌شوند به مزایده گذشته می‌شوند که قیمتی از چهار میلیون تومان به بالا دارند.

 پناهی اضافه کرد: همین که خود مخابرات اقدام به برگزاری مزایده می‌کند، خود می تواند علتی برای افزایش تب گران تر شدن برخی سیم کارت‌ها باشد چرا که مشتریان تصور می کنند واقعا کالای با ارزشی را از دست داده اند در حالی که واقعا اینگونه نیست و رند بودن یا نبودن یک سیم کارت نمی تواند بر روی کارایی آن تاثیر داشته باشد. واقعیت این است که سیم کارت در کشور ما حالتی لوکس و حتی سرمایه ای به خود گرفته است که بازار بزرگی هم در کنار آن به وجود آمده است.

 منبع:ایسنا

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir