امروز : دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹٫۲۹ ۱۴:۱۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد:
پایش لحظه‌ای آب و هوا در ۲۴ نقطه استان مرکزی/کاهش ۸۰ درصدی بارش در استان نسبت به سال زراعی گذشته

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۲۴ نقطه استان به صورت لحظه ای پایش می شود، افزود: همچنین دو ایستگاه جاده‌ای در سطح استان مرکزی در دست احداث است.

اراک امروز؛ مرتضی ذوالفقاری مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در نشست خبری شورای حمل‌و نقل استان مرکزی با اشاره به بارش ۸ میلیمتری ثبت شده در استان مرکزی طی سال زراعی گفت: امسال بارش در سال زراعی نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد، و نسبت به بلند مدت ۹۰ درصد کاهش داشته است.

ذوالفقاری افزود: از امروز سامانه جدید بارشی وارد استان می شود که به صورت پراکنده بارش هایی را در جنوب استان خواهد داشت.

وی ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می دهد، که اوایل هفته آینده شاهد بارش برف در سطح استان خواهیم بود که میزان آن نیز قابل ملاحظه است.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با اشاره به پیش‌بینی‌های بلند مدت و میزان بارندگی در سطح استان گفت: باتوجه به احتمال بارش‌های زمستانی امسال، ۱۰۰ میلیمتر بارش در استان خواهیم داشت.

ذوالفقاری با بیان اینکه از امروز میزان آلایندگی های استان کاهش پیدا می کند، افزود: در جلسه شب گذشته کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای اراک و درخواست بسیاری از مدیران برای تعطیلی مدارس، با ارائه گزارش هواشناسی تعطیلی مدارس کنسل شد.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با اشاره به اینکه به دنبال راه اندازی ایستگاه‌های هواشناسی آنلاین هستیم، ادامه داد: با راه‌اندازی این ایستگاه‌ها امکان پایش آلاینده‌ها به شکل آنلاین وجود خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۲۴ نقطه استان به صورت لحظه ای پایش می شود، افزود: همچنین دو ایستگاه جاده‌ای در سطح استان مرکزی در دست احداث است. 

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی به پروژه های در دست اجرای هواشناسی استان مرکزی اشاره کرد و گفت: دو ایستگاه هواشناسی در شهرستان های فراهان و زرندیه توسط راه و شهرسازی استان در دست احداث است.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه ایستگاه هواشناسی زرندیه پیشرفت خوبی داشته است، بیان کرد این ایستگاه بهمن ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید و ایستگاه فراهان هم اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir