امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۰۴ ۱۲:۱۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاد دانشگاه مطرح کرد
حماسه ۹دی سمبل مقاومت و بصیرت ملت ایران

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه حماسه ۹ دی سمبل مقاومت و بصیرت ملت ایران است، گفت: دشمن همواره سعی دارد تا حماسه عظیم ۹ دی را به حاشیه ببرد تا بتواند نقشه‌های خود را اجرایی کند.

رضا پور‌ایمانی از اساتید دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ در خصوص فتنه سال ۸۸ و حماسه ۹ دی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تکیه نظام اسلامی بر استقلال، کرامت و عزت انسانی، در مواجهه با نظام سلطه جهانی تضادی شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه این دو تفکر هیچ‌گاه نمی‌توانند در کنار هم باشند، اظهار کرد: دشمن با نفوذ خود به راحتی می‌تواند از نیروهای داخلی علیه جبهه حق بهره بگیرد و در راستای اهداف شوم خود حرکت کند که نمونه آن را هم در جریان اتفاقات سال ۸۸ شاهد بودیم.

پورایمانی افزود: متاسفانه شاهد بودیم که برخی از سیاست‌مداران، روشنفکران و دانشگاهیان، فریب حیله‌ها و نیرنگ‌های نظام سلطه را خورده و در صف آنان قرار گرفتند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن همواره با نقشه‌های متعدد در پی بازگرداندن سلطه غرب بر کشور است، گفت: نظام سلطه فتنه‌های خود را متناسب با زمان، برنامه‌ریزی و پیاده کرده و برای دست‌یابی به اهداف خود اتاق فکرهای قوی را طراحی کرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: خوشبختانه تا به امروز دشمن در جبهه جنگ سخت با شکست سختی مواجه شد و پس از آن با قدرت بیشتر در جبهه جنگ‌های روانی و فرهنگی به منظور تغییر محتوای انقلاب و دست‌یابی به اهداف خود ورود کرده است.

انتخابات ۸۸ فرصتی برای اجرایی ساختن «انقلاب رنگی»

وی ادامه داد: وقتی که استکبار جهانی با حربه‌های مختلف نتوانست با نظام اسلامی مقابله کند با برنامه‌ریزی‌، درصدد ایجاد یک «انقلاب رنگی» در ایران برآمد و در انتخابات ۸۸ شرایط را برای اجرای توطئه‌های خود مناسب دید. با سوء‌ استفاده از اعتقادات مردم و انتخاب رنگ سبز برای جریانی که در مقابل نظام ایستاده بودند با تمام توان از نظر مالی و فکری از این جریان اغفال شده حمایت کردند.

پور‌ایمانی افزود: با گذشت زمان و افشاگری‌های نیروهای انقلابی و اشتباهات استراتژی دشمنان، این بار هم تلاش دشمنان راه به جایی نبرد و توده مردمیِ آگاه با فراهم شدن موقعیت، جریان را شناسایی و در حماسه ۹ دی بصیرت و شور سیاسی خود را به دنیا نشان دادند.

عاشورا؛ منشأ وحدت و مبارزه با ظلم و ذلت‌پذیری

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه شیعه از ابتدا یک جریان ضد سلطه، استبداد و استعمار بوده است، گفت: عاشورا در عمق وجود مردم ایران اثرگذار بوده و این واقعه برای این ملت، منشأ وحدت و مبارزه با ظلم و ذلت‌پذیری است.

پور‌ایمانی با اشاره به اینکه عاشورا به عنوان یک امر مقدس مرز حق و باطل را برای مردم مشخص می‌کند، افزود: در جریانات سال ۸۸، با مشخص شدن مرز میان حق و باطل ملت ایران تصمیم گرفتند وارد میدان شده و موج جریان غربی را جمع کنند و برای این منظور با حضور در صحنه، روز ۹ دی حماسه عظیمی را خلق کردند.

فتنه‌گران کورکورانه از فرهنگ لیبرالیسم غرب تبعیت کردند

این استاد دانشگاه اظهار کرد: حوادث سال ۸۸ جریان فکری مبتنی بر لیبرالیسم غرب بود و بسترساز این شد که در جریانات این سال شعارهایی علیه نظام مطرح شود.

پور‌ایمانی تبعیت کورکورانه فتنه‌گران از فرهنگ لیبرالیسم غرب را عاملی برای هموار شدن مسیر برای نظام سلطه دانست و گفت: دشمن از ضعف بصیرت سیاسی فتنه‌گران سوء استفاده کرد و فتنه‌گرانی هم که قادر به تشخیص توطئه دشمنان نبودند، در لذت‌های فردی غرق شده و در کنار دشمن علیه نظام ایستادند.

وی با تاکید بر اینکه پس از حوادث سال ۸۸ برای جلوگیری از فتنه‌های بزرگ‌تر و  بر اساس تصمیم شورای امنیت ملی، به موضوع حصر بسنده شد، گفت: در موضوع حصر با رأفت اسلامی با فتنه‌گران برخورد شد تا جریانات اجتماعی دیگری به وجود نیاید و دشمن نیز از آن‌ها سوء استفاده نکند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: فتنه‌گران در جریانات آن سال خسارات‌ سنگینی را به کشور و نظام وارد کردند، چراکه پیش از تمامی این حوادث، غرب از تلاش‌های خود نا‌امید شده و انرژی هسته‌ای کشور را به رسمیت شناخته بود، اما این شرایط باعث شد تا غرب به دنبال تحریم‌های جدید علیه ایران باشد و توطئه‌های جدیدی را نیز برنامه‌ریزی کند.

حماسه ۹ دی سمبل مقاومت و بصیرت ملت ایران

این استاد دانشگاه با بیان اینکه حماسه ۹ دی سمبل مقاومت و بصیرت ملت ایران است، خاطرنشان کرد: از آنجائیکه که نظام سلطه هر جریان یا حرکتی را بر خلاف منافع خود ببیند، همواره سعی دارد تا با به حاشیه بُردن حماسه عظیم ۹ دی، نقشه‌های خود را اجرایی کند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir