امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۰۷ ۰۸:۴۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی :
ایجاد بیش از پنج هزار فرصت شغلی جدید در استان/سهم ۲۹۱ میلیارد تومانی استان از محل تسهیلات اشتغال فراگیر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: امسال پنج هزار و ۲۶۹ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد شده است.

محمد تقی آبایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: بر اساس آخرین آمار سامانه رصد در سال جاری پنج هزار و ۲۶۹ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد شده است.

آبایی اظهار کرد: بر اساس سرشماری سال ۹۵، نرخ بیکاری استان مرکزی ۹ و هشت دهم درصد اعلام شده اما این استان در سال ۹۵ و بهار سال ۹۶، پایین ترین نرخ بیکاری را در کشور کسب کرده است.

وی ادامه داد: استان مرکزی بر اساس آمارهای فصلی مرکز آمار در تابستان امسال با نرخ بیکاری هشت و ۲ دهم درصد پس از استان سمنان کمترین نرخ بیکاری را در کشور داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در ادامه بیان کرد: فهرست رسته های شغلی اولویت دار استان مرکزی در اشتغال فراگیر اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه رسته های شغلی اولویت دار در قالب برنامه اشتغال فراگیر ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی دریافت می کنند افزود: سهم استان مرکزی از محل این اعتبارات ۲۹۱ میلیارد تومان است.

آبایی بیان کرد: قطعات خودرو، قطعات الکتریکی، محصولات گلخانه ای، پرورش طیور، الیفات مصنوعی و عایق های رطوبتی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، انار و صنایع وابسته، تجهیزات نفت و گاز، تجهیزات ریلی و پرورش دام سنگین، اولویت رسته های شغلی در استان مرکزی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: رسته های شغلی در حوزه های گردشگری، فناوری اطلاعات (IT)، صنایع تبدیلی و تکمیلی، فرهنگی و هنری و ورزش و سلامت باید به عنوان اولویت اول در زنجیره ارزش و تخصیص تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه و قوانون حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری مورد توجه جدی قرار گیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir