امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۱۱ ۱۳:۵۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

از مطالبات اقتصادی تا فرصت‌طلبی معاندین؛
اعتراضات خیابانی؛ نتیجه بی‌توجهی مسئولان به مشکلات معیشتی مردم/دولت صدای مردم را بشنود

در روزهای اخیر اعتراضات مردمی با موج‌سواری عده‌ای فرصت‌طلب در برخی شهرها به آشوب کشیده شد، اعتراضاتی که نتیجه نادیده گرفتن صدای مردم از سوی مسئولان بود.

اراک امروز؛ به نقل از دیار آفتاب؛ چندی پیش خبر تجمع مردم در مشهد و تعدادی از شهرهای استان خراسان رضوی در اعتراض به مشکلات معیشتی و اقتصادی به گوش رسید. به‌مرور دشمنان قسم‌خورده و معاندان با استفاده‌ حداکثری از قدرت رسانه‌ای خود از این آب گل‌آلود ماهی گرفته و برخی سر سپردگان خود را به تجمعات سراسری علیه نظام جمهوری اسلامی تحریک کردند.

کار به‌جایی رسید که این تجمعات خطرناک شد، و رنگ و بوی فتنه، اغتشاش و آشوب به خود گرفت. شعارهایی که در اغلب شهرها در این اعتراضات به نام معیشت و دغدغه مردم نشان می‌داد که دیگر پای دغدغه مشکلات معیشتی در میان نبوده و ضدانقلاب برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی خیز برداشته است.

در اراک نیز به واسطه صنعتی بودن و وجود مشکلات کارگری بارها شاهد برگزاری تجمعات صنفی و معیشتی بودیم؛ متاسفانه در روزهای اخیر با سوء استفاده برخی معاندین و هدایت رسانه ها و شبکه های اجتماعی وابسته به سرویس های جاسوسی خارج از کشور تجمعاتی به بهانه مشکلات معیشتی و در راستای اهداف دیکته شده از سوی این شبکه ها در این کلانشهر برگزار شد.

با حضور در بین مردم نظرات آنان را درخصوص ناآرامی‌های اخیر جویا شدیم.

نقش شبکه‌های اجتماعی در دامن‌زدن به ناآرامی‌های اخیر کشور غیرقابل انکار است

خسرو امیری یکی از شهروندان اراکی اعتراض را حق مردم دانست و افزود: همه مردم و مسئولین از وجود مشکلات مطلع هستند ولی شیوه ای که امروز برخی از افراد برای بیان مطالباتشان در پیش گرفته‌اند صحیح نیست.

امیری ادامه داد: اموال عمومی متعلق به همه مردم است و متاسفانه در ناآرامی‌های اخیر شاهد بودیم که خیلی از افراد فرصت‌طلب اموال عمومی را تخریب کردند و این یعنی اینکه اینان به همه افراد جامعه ضرر زدند.

این شهروند اراکی با تاکید بر اینکه برخی از مسئولین نسبت به مشکلات مردم بی‌توجه هستند، افزود: شاید این موضوع یکی از دلایلی باشد که باعث شده تا مردم نسبت به مشکلات معترض باشند و خوب به تبع این اعتراضات مردمی فرصتی را برای موج‌سواری دشمنان و معاندین نظام فرهم کرده است.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی در دامن زدن به این حوادث بسیار تاثیرگذار بوده است، ادامه داد: به دلیل اینکه زیرساخت ها و فرهنگ لازم برای استفاده از تکنولوژی های نوین در کشور هنوز فراهم نشده، امروزه این ابزار و تکنولوژی به جای اینکه بستری برای بهبود فعالیت ها باشد فضای برای دامن زدن به مشکلات شده است.

بیکاری، تورم و مشکلات اقتصادی از هر طرف خانواده‌ها را تحت فشار گذاشته است

اعظم میرزایی یکی از بانوان اراکی گفت: به هر حال مشکلات در هر جامعه ای وجود دارد و در بسیاری از موارد برای اینکه مشکلات به گوش مسئولان برسد مردم دست به اعتراض زده‌اند.

میرزایی با تاکید بر اینکه هیچ انسان عاقلی اعتراضاتی را که با تخریب اموال عمومی همراه باشد را قبول ندارد، گفت: مردم می توانند به شکل منطقی و اثرگذار اعتراضات خود را بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه بیکاری، تورم، مشکلات اقتصادی از هر طرف بر خانواده ها فشار وارد کرده است، افزود: مردم همان طور که شرایط سخت را در دوران مختلف مثل جنگ ۸ ساله پشت سر گذاشتند، امروز هم با وحدت، همدلی، ایستادگی و مقاومت در برابر مشکلات ایستادگی می‌کنند و اجازه نخواهند داد که دشمنان از این فرصت سوءاستفاده کنند.

این بانوی اراکی با تاکید بر اینکه حوادث اخیر در برخی از شهرهای کشور به طور قطع از سوی جریانات خارجی هدایت می‌شود، گفت: مردم باید در مقابل مشکلات صبور بوده و مراقب جریانات انحرافی باشند تا شاهد این گونه حوادث نباشیم.

میرزایی آمریکا را دشمن ملت و نظام ایران دانست و گفت: مردم باید به این موضوع بیشتر تأمل کنند که چرا ترامپ که تا چند روز قبل مردم ایران را تروریست می‌دانست، امروز حامی همین ملت شده است و مطمئن باشند اگر دشمن از جریانی حمایت می‌کند آن جریان به نفع ملت و نظام نخواهد بود.

اعتراضات خیابانی؛ نتیجه بی‌توجهی مسئولین به مشکلات معیشتی مردم است

فرجی یکی از شهروندان اراکی گفت: زمانی که اولین اعتراضات مردمی شکل گرفت و شعارهای معترضین برای مطالبات‌شان بود خوشحال شدم که بالاخره صدای مردم به گوش مسئولین رسانده می‌شود اما وقتی در روزهای بعد دیدیم معترضان صدای دشمنان در داخل شده و شعارهایی از جنس سیاسی سر می‌دادند، نگران این شدم که باز توطئه دیگری از سوی دشمن علیه این ملت طراحی شده است.

این شهروند اراکی افزود: هر چند مردم باید از راه قانونی اعتراضات خود را مطرح کنند تا فرصت سوء استفاده به فرصت‌طلبان ندهند ولی معتقدم این اعتراضات نتیجه بی توجهی مسئولین به مشکلات مردم است که روی هم انباشته شده و مردم را برای مطالبه حق و حقوق‌شان به کف خیابان‌ها کشانده است.

وی افزود: به طور کلی فکر نکنم کسی راضی باشد تا با خسارت رساندن به اموال عمومی حرف خود را به گوش مسئولین برساند چراکه این موضوع بیشتر به سود دشمنانی است که سال ها انتظار چنین صحنه های را می کشند.

 

رد پای دشمن در اغتشاشات اخیر کاملا مشهود است

کاظمی یکی دیگر از شهروندان اراکی گفت: مردم ایران جزو بهترین مردم دنیا هستند، مردم صاحبان اصلی این انقلاب هستند و در دوران‌های مختلف از انقلاب دفاع کرده‌اند، امروز هم از انقلاب و اهداف والای آن دفاع خواهند کرد تا آن را به دست صاحب اصلی‌اش امام زمان(عج) برسانند.

 

وی به اعتراضاتی که در روزهای اخیر در اراک رخ داده اشاره کرد و افزود: این اغتشاشات کار ملت ایران نیست و به طور قطع دست دشمن در این ناآمنی‌ها در کار است که توسط یک عده از ضد انقلابیون برای ضربه زدن به نظام و انقلاب برنامه ریزی شده است.

این شهروند اراکی با اشاره به اینکه ایران در اوج اقتدار و صلابت است، اظهار کرد: زمانی که ایران در هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای جغرافیایی‌اش داعش و گروه های تروریستی را نابود می کند به طور قطع این اراذل و اوباش را هم از صحنه خارج می کند و اگر با آنان تا امروز مدارا کرده است برای این بوده تا خودشان سر عقل بیایند و گرنه این آشوب‌طلبان کاری از پیش نخواهند بُرد.

 

نادیده گرفته شدن دغدغه‌ها و مطالبات مردم از سوی دولت

بهادری یکی از بانوان اراکی با انتقاد از اینکه دغدغه و حرف مردم توسط مسئولین شنیده نمی شود، گفت: چندین بار مردم در موضوعات مختلف اعتراض کردند ولی پاسخی از سوی مسئولین نشنیدند خوب به تبع زمانی که می‌بینند که از سوی مسئولان نادیده گرفته می‌شوند جری‌تر شده و به خیابان می‌ریزند.

وی اعتراضات خیابانی و ایجاد ناآرامی را شیوه صحیح بیان مشکلات ندانست و گفت: دولت مستقر در بروز این مشکل مقصر است چراکه به خواسته های منطقی مردم توجه‌ای نداشته است.

معترضان مراقب موج سواری ضدانقلاب باشند

پارسایی یکی دیگر از شهروندان اراکی گفت: اعتراضات اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی موجود در جامعه شکل گرفت و متاسفانه این ناآرامی‌ها زندگی مردم را هم تحت تاثیر قرار داد.

وی ادامه داد: مردم انتظار نداشتند که اعتراضات به این شکل ادامه پیدا کند و عده‌ای از افراد فرصت‌طلب فرصت را غنیمت شمرده و اموال عمومی را تخریب کنند و آثار سوء آن باز هم متوجه خود مردم شود.

این شهروند اراکی با تاکید بر اینکه این اقدامات بیشتر به نفع دشمن است، افزود: دشمن به دنبال چنین صحنه های می گردد تا هدف چندین ساله خود را اجرایی کند.

پارسایی یادآورشد: مردم باید در ادامه با هوشیاری مواظب باشند در دامی که دشمنان برایشان طراحی کرده اند، گرفتار نشوند.

انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir