امروز : پنج شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۱۱ ۰۹:۳۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

در اراک چه گذشت؟
بازخوانی اغتشاشات اخیر اراک از زبان مردم + تصاویر

اراک به واسطه صنعتی بودن و وجود مشکلات کارگری بارها شاهد برگزاری تجمعات صنفی و معیشتی بوده است؛ متاسفانه در روزهای اخیر با سوء استفاده برخی معاندین و هدایت رسانه ها و شبکه های اجتماعی وابسته به سرویس های جاسوسی خارجی تجمعاتی به بهانه مشکلات معیشتی و در راستای اهداف دیکته شده از سوی این شبکه ها در این کلانشهر برگزار شد.

اراک امروز؛ به نقل از نسل فردا؛ چندی پیش خبر تجمع مردم در مشهد و تعدادی از شهرهای استان خراسان رضوی در اعتراض به مشکلات معیشتی و اقتصادی به گوش رسید. به‌مرور دشمنان قسم‌خورده و معاندان با استفاده‌ حداکثری از قدرت رسانه‌ای خود از این آب گل‌آلود ماهی گرفته و برخی سر سپردگان خود را به تجمعات سراسری علیه نظام جمهوری اسلامی تحریک کردند.

کار به‌جایی رسید که این تجمعات خطرناک شد، و رنگ و بوی فتنه، اغتشاش و آشوب به خود گرفت. شعارهایی که در اغلب شهرها در این اعتراضات به نام معیشت و دغدغه مردم نشان می‌داد که دیگر پای دغدغه مشکلات معیشتی در میان نبوده و ضدانقلاب برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی خیز برداشته است.

در اراک نیز به واسطه صنعتی بودن و وجود مشکلات کارگری بارها شاهد برگزاری تجمعات صنفی و معیشتی بودیم؛ متاسفانه در روزهای اخیر با سوء استفاده برخی معاندین و هدایت رسانه ها و شبکه های اجتماعی وابسته به سرویس های جاسوسی خارج از کشور تجمعاتی به بهانه مشکلات معیشتی و در راستای اهداف دیکته شده از سوی این شبکه ها در این کلانشهر برگزار شد.

آتش زدن کانکس‌ها و موتورهای پلیس، تخریب ایستگاه‌های اتوبوس و بانک‌ها، به آتش کشیدن عکس شهید «سیدمهدی میرعباسی» که به تازگی پیکر پاکش بر دستان مردم اراک تشییع شده بود و هنوز چهل روز از زمان شهادتش نمی‌گذشت، و سر دادن شعارهای ساختارشکنانه همگی این‌ها ثابت کرد که پای فتنه‌ای دیگر در میان است.

رفع هر مشکلی راهکار منطقی و عقلانی می‌طلبد/مردم حامی نظام و رهبری هستند

حاج نقی یکی از شهروندان اراکی که دقایقی می‌شد در ایستگاه اتوبوس منتظر مانده بود درخصوص آشوب‌های شب‌های گذشته اراک به خبرنگار نسل فردا؛ گفت: این کارها معنا ندارد، اینکه مشکلات معیشتی داریم و  زندگی سخت شده درست ولی این اعتراضات غیرقانونی قطع یقین کار مردمی نیست که همواره پشت نظام و رهبرشان بوده‌اند و هر سختی‌ را تحمل کرده‌اند تا اینکه کوچکترین ضربه‌ای به این انقلاب نخورد؛

وی افزود: کم‌کاری دولت‌مردان ارتباطی با اصل نظام و حکومت ندارد، برای هر مشکلی راه منطقی وجود دارد و به خیابان ریختن و آتش زدن سطل زباله چاره‌ حل مشکلات اقتصادی نیست بلکه عده‌ای تنها از این مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به نفع خودشان بهره‌برداری می‌کنند.

عده‌ای خارج از استان این آشوب‌ها را طراحی کرده‌اند

یکی از کسبه‌های اراکی که پیش از شروع تجمعات کرکره مغازه‌اش را از ترس پائین کشیده بود و در جلوی مغازه خود در اطراف میدان شهداء به تجمعات می‌نگریست، در گفتگو با خبرنگار نسل فردا؛ از اغتشاشات شب گذشته اراک چنین گفت: ساعاتی قبل از شروع این تجمعات غیرقانونی، چند نفری با چهره‌های پوشیده و با لهجه‌‌ای بیگانه با هم صحبت می‌کردند، گویا از شهرهای دیگری آمده و در حال برنامه‌ریزی برای اقدامات آشوب‌گرانه بودند، دقایقی را با هم صحبت کردند و بعد به سرعت متفرق شدند.

وی ادامه داد: معلوم است این عده که به بهانه مشکلات اقتصادی مردم دست به اغتشاش زده‌اند هدف دیگری را دنبال می کنند چراکه اگر این‌ها مشکل اقتصادی و معیشتی داشتند، دیگر چهره خود را نمی‌پوشانند! یا اینکه به‌صورت مسالمت‌آمیز مشکلات خود را به گوش مسئولان می‌رسانند، پس معلوم است هدف این‌ها چیزی جز بازی در زمین دشمن نیست.

اغتشاش کار ضدانقلاب است/هر لحظه آماده جانفشانی در راه دفاع از کشور و رهبری هستم

یک جانباز مدافع حرم نیز در گفتگو با خبرنگار نسل فردا؛ با اشاره به اینکه این تجمعات کار ضدانقلاب است، اظهار کرد: از همان ابتدا فهمیدیم که بوی فتنه می‌آید، البته منکر مشکلات معیشتی مردم نیستیم و واقعاً هم زندگی در این شرایط و با این مخارج سخت شده اما هر جا حمایت کانال‌ها و شبکه‌های معاند دیده شود، باید یقین پیدا کرد پای فتنه در میان است.

وی تصریح کرد: دو سال پیش، جان ناقابل را فدای این ممکلت و رهبرم کردم و اگر امروز هم نیاز باشد برای مقابله با آشوبگران و فتنه انگیزان داخلی باز وارد میدان می‌شوم و برای کشور و رهبرم جانفشانی می‌کنم.

این جانباز مدافع حرم تأکید کرد: مردم مؤمن و انقلابی، هرگز فریب کانال‌ها و شبکه‌های معلوم‌الحال و معاند را نخورند و مشکلات خود را از طریق مراجع قانونی به گوش مسئولان برسانند.

مشکلات اقتصادی ناشی از کم‌کاری دولت‌ها است

یک جوان دانشجو هم که اتفاقات شب گذشته‌ اراک را از نزدیک نظاره می‌کرد، گفت: من هم یکی از دانشجویانی هستم که دغدغه‌ام شغل و مشکلات اقتصادی است و با این شرایط تضمینی برای آینده‌ شغلی‌ام وجود ندارد و مشکلات زندگی زیادی دارم ولی هرگز شکستن شیشه‌ بانک و آتش زدن سطل زباله و کانکس پلیس را درست نمی‌دانم و معتقدم این اقدامات کار آشوب‌گران و اغتشاش‌گران است که دل‌شان برای این کشور و مردمش نمی‌سوزد و گرنه مردم ما آن‌قدر فهیم هستند که راه‌حل مشکلات خود را در به آشوب کشیدن شهر نمی‌دانند.

وی گفت: به طور قطع مشکلات معیشتی مردم مرتبط با دستگاه‌های دولتی است نه نظام و مسائل اقتصادی را دولت باید حل‌وفصل کند.

در پایان از اتفاقات تلخ اخیر کشور اینگونه برداشت می شود که فتنه ای جدید با هدایت کانال های معاند و ضدانقلاب در ایران کلید خورده و مردم باید هوشیار باشند و فریب دروغ پردازی این رسانه ها را نخورند.

انقلاب اسلامی ایران در مسیر حرکت خود پیچ و خم‌های بسیاری را طی کرده و از همه این آزمون‌ها سربلند بیرون آمده است. فتنه های پیچیده‌تر از این را گذرانده و این را نیز به شرط آگاهی مردم و همکاری مسئولان در حل مشکلات و معضلات معیشتی مردم پشت سر می‌گذارد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir