امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۱۱ ۱۹:۳۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کسبه و بازاریان اراک از ناآرامی‌های اخیر می‌گویند؛
کسادی کسب‌وکار در پی اعتراضات غیرقانونی اخیر/مردم اجازه جولان به تعدادی اغتشاش‌گر را نمی‌دهند

اعتراضات غیرقانونی اخیر عرصه را برای جولان افراد فرصت‌طلب فراهم کرده و باعث شده است تا در برخی از امور اختلال ایجاد شود و به تبع بسیاری از شهروندان و کسبه را هم از این وضعیت ناراضی کرده است.

به نقل از اراک امروز؛ در روزهای اخیر برخی از شهرهای کشور از جمله شهر اراک صحنه اعتراضات بوده است که با ورود افراد فرصت‌طلب و معاند نظام به آشوب و اغتشاش تبدیل شده است و در این بین اغتشاش‌گران فرصت را برای آسیب‌زدن به اموال عمومی و ایجاد رعب و وحشت غنیمت شمردند.

82416b122ff1b4f933aa25eeaead1ae1

این اقدام افراد فرصت‌طلب اغتشاش‌گر باعث شده است تا در برخی از امور اختلال ایجاد شود و به تبع بسیاری از شهروندان و کسبه را ناراضی کرده است.

به میان کسبه مرکز شهر اراک رفتیم تا نظر آنان را در خصوص حوادث اخیر جویا شویم.

مردم اجازه جولان به تعدادی اغتشاش‌گر را نمی‌دهند

یکی از کسبه اراکی که شب گذشته به دلیل حمل اغتشاش‌گران از ناحیه گردن دچار آسیب شده بود، گفت: شب گذشته در اغتشاشات خیابانی در اثر حمله چند نفر از اراذل و اوباش از ناحیه گردن دچار آسیب شدم، پس از مداوا در مرکز درمانی، الان هم با اینکه حال مساعدی نداشتم ناچار به محل کار آمدم.

وی افزود: این چند روز ناچار شدیم از ترس آشوب‌گران بعدازظهرها زودتر از روزهای دیگر کسب و کار را تعطیل کنیم و با وجود اوضاع بد اقتصادی قید این را بزنیم که بخواهیم یک ساعت بیشتر کار کنیم.

IMG_8962

وی با اشاره به مشکلات موجود ادامه داد: در شرایطی که ظرفیت ها خوبی در بخش‌های مختلف کشور داریم  نباید شاهد این همه تبعیض و اختلاف طبقاتی باشیم و وضعیت به گونه ای باشد که مردم به ویژه اقشار کم‌درآمد در مضیغه باشند.

این کسبه اراکی با انتقاد از عملکرد دولت بیان کرد: دولت مستقر تا امروز برای این مردم چه کرده است؟ جزء اینکه قیمت بنزین را هم می خواهند افزایش دهند و هم این اقدام خود باعث ایجاد تورم بیشتری در جامعه می شود.

وی اضافه کرد: چرا باید شرایط اینگونه باشد که یک جوان بیکار باشد و یک کاسب نتواند از شرایط کاری خود رضایت داشته باشد.

این کسبه اراکی با تاکید بر اینکه طرفدار انقلاب هستیم و انقلاب را هم دوست داریم و اجازه این گونه فعالیت ها را به تعدادی آشوب‌گر نمی دهیم، افزود: البته دولت هم باید شرایط را به گونه ای فراهم کند که مردم مشکلات کممتری را تحمل کنند.

ناچاریم از ترس اغتشاش‌گران بعدازظهرها زودتر کسب و کار را تعطیل کنیم

یکی دیگر از کسبه های مرکز شهر اراک با انتقاد از خسارت های وارده از سوی اغتشاش‌گران به مغازه ها گفت: این اقدامات اصلا شایسته یک کشور اسلامی مثل ایران نیست، این اقدامات آشوب‌گرانه و اغتشاش‌گرانه فقط در شأن کشورهای اروپایی است که به خاطر اینکه جلوی تصمیمات غلط دولتمردان خود را بگیرند اعتراضات خود را به سطح خیابان‌ها کشیده و اموال عمومی را تخریب می‌کنند.

IMG_8966

وی ادامه داد: درست است که امروز مردم با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند ولی این مشکلات نباید باعث شود تا اعتراضات به تخریب اموال عمومی منجر شود.

این کسبه اراکی به آمارهای ارائه شده دولتمردان و فاصله آن با وضع موجود بازار اشاره کرد و گفت: دولت نرخ تورم را زیر ۱۰ درصد اعلام می کند ولی آنچه که مردم لمس می‌کنند بیش از این است.

وی اضافه کرد: مردم شرایط اقتصادی مناسبی ندارد، قدرت خریدشان کاهش پیدا کرده و این موضوع مشکلات اقتصادی کشور را پیچیده‌تر کرده است. دولت در این شرایط باید با برنامه ریزی مناسب فکری به حال رفع مشکلات معیشتی مردم کند.

این کسبه اراکی اظهار کرد: متاسفانه در چند روز اخیر به دلیل مشکلاتی که برخی از جوانان به وجود آورده اند از ترس اینکه به مغازه حمله کنند و شیشه ها را بشکنند، بعداز ظهرها مغازه را تعطیل می کنیم.

بیشتر اغتشاش‌گران جوانان فریب خورده هستند

یکی دیگر از کسبه های مرکز شهر اراک با اعتراض به ناامنی‌های اخیر در اراک گفت: این شکل از اعتراضات به هیچ عنوان درست نیست، اگر اعتراضی هست توسط چند نفر بزرگتر بیان شود نه اینکه چندتا جوان بریزند داخل خیابان و هر کاری که دلشان می خواهد، انجام دهند.

IMG_9005

وی با اشاره به اینکه مشکلات موجود برخی از خانواده ها را گرفتار کرده است، ادامه داد: مردم اصیل و ریشه دار در این اعتراضات نیستند و بیشتر جوانانی در این اعتراضات غیرقانونی شرکت دارند که احساسی وارد بازی دشمن شده‌اند.

این کسبه اراکی با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد افراد اغتشاش‌گر در اراک جوانان فریب‌خورده هستند، گفت: این جوان فریب برخی از افراد سودجو را خورده اند.

وی ادامه داد: مردم باید در صحنه حضور پیدا کنند و این جوانان را که اسیر دشمنان شده اند را از صحنه خارج کرده و اجازه ندهند بیشتر از این جامعه را به اغتشاش بکشند.

اعتراضات غیرقانونی؛ کسب و کار را تعطیل کرده است

یکی از کسبه‌های مرکز شهر اراک با اشاره به اینکه بیکاری و تورم مشکل اصلی جامعه است، گفت: مردم باید صبورانه مشکلات را تحمل کنند و امیدوار باشند تا دولت برنامه‌های خود را برای رفع مشکلات اقتصادی کشور اجرایی کند.

IMG_8989

وی با اشاره به اعتراضاتی که اخیراً در اراک ایجاد شده است، افزود: این قبیل اقدامات نه تنها دور از شأن ملت ایران است که خسارت‌های وارد هم از جیب مردم باید پرداخت شود، در حقیقت آشوبگران هم به خودشان و هم به مردم ضربه می زنند.

این کسبه اراکی نقش دولت را در جلوگیری از بروز چنین حوادثی مهم دانست و گفت: دولت با تامین کالاهای اساسی مردم و کاهش تورم و بیکاری از بروز چنین حوادثی جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه این حوادث کسب و کار را تعطیل کرده است، ادامه داد: بیشترین فروش مغازه در ساعات پایانی روز بود که این چند روز به دلیل این حوادث کسب و کار تعطیل شده است.

این کسبه اراکی ادامه داد: مستاجر هستم و هر ماه بایستی مبلغی را بابت اجاره بها پرداخت کنم و اگر این شرایط بخواهد ادامه داشته باشد وضعیت معیشت را برای کسبه و مردم سخت‌تر خواهد کرد.

وی بیان کرد: از مسئولین دولتی، نظامی و امنیتی انتظار داریم با قدرت در مقابل این حوادث بایستند و دیگر اجازه ندهند یک عده جوان از روی نادانی و فریبکاری کل شهر را ناامن کنند.

اعتراضات غیرقانونی تنها دشمن را شاد می‌کند

یکی از کسبه دیگر در مرکز شهر اراک با اشاره به اینکه مشکلات مردم فراوان است، گفت: بسیاری از مردم به دلیل مشکلات موجود زندگی برایشان سخت شده است و چاره ای ندارند و بالاخره باید به شکلی مشکلات را به گوش مسئولین برساند.

IMG_9024

وی ادامه داد: البته این روش برای بیان مطالبات و مشکلات غلط است و جز اینکه دشمن از این اعتراضات بهره‌برداری لازم را می‌کند سودی دیگر عاید معترضین نمی‌کند در حقیقت دشمن را بیشتر شاد می‌کنند تا اینکه بخواهند حق و حقوق‌شان را از مسئولان مطالبه کنند.

این کسبه اراکی اضافه کرد: این حرکات امروز مردم، بازخود عملکرد مسئولین است که باید پاسخگو باشند و از طرف دیگر دولت باید شرایط را به شکل قانونی برای اعتراض مردم فراهم کند.

وی به بی نظمی بازار هم اشاره کرد و گفت: بازار بیشتر تحت تاثیر حواشی و صحبت ها قرار دارد تا در اختیار مسئولین چراکه با کوچکترین تغییر در یک محصول شاهد تغییر در قیمت سایر محصولات هستیم یا یک اظهار نظر در خصوص یک محصول بر روی قیمت تاثیر گذار است.

این کسبه اراکی با اشاره به اینکه این حوادث به شدت در میزان فروش محصولات تاثیرگذار بوده است، افزود: سه روز است که از ساعت ۱۷ مغازه را می بندیم و به خانه بر می گردیم تا خسارتی به محصولات داخل مغازه وارد نشود.

انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir