امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۱۳ ۰۹:۳۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور:
وجود روحیه اشرافی‌گری برخی مسئولان آفت انقلاب است/اعتراض حق طبیعی ملت است

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور وجود روحیه‌ اشرافی‌گری در برخی مسئولان کشور را بزرگترین آفت انقلاب اسلامی دانست.

اراک امروز؛ به نقل از نسل فردا؛ حجت‌الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور شامگاه سه‌شنبه در همایش «تبیین مؤلفه‌های انقلابی و تحلیل مسائل روز» که دانشگاه اراک برگزار شد، با استناد به آیات قرآن به عدم تغییر سنت‌های الهی اشاره کرد و گفت: خداوند سنت‌هایی دارد که قابل‌ تغییر نیستند، اختلاف و تفرقه یکی از مهم‌ترین این سنت‌ها است. تفرقه باعث زایل شدن وحدت و به وجودآمدن خطر می‌شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور یکی دیگر از سنت‌های الهی را امتحان و آزمودن برشمرد و اظهار کرد: همه‌ انسان‌ها توسط خداوند آزموده می‌شوند، کسانی در این امتحان سربلند شدند نباید دچار غرور شوند. کسانی که به طاغوت‌های نفسشان فائق نیامده‌اند، در این امتحانات شکست می‌خورند.

وی افزود: نوع امتحانات الهی متناسب با شرایط افراد است، نمی‌شود فقط به زبان گفت ایمان آوردیم ولی در عمل امتحان نشویم، هرکسی که مقام بالاتری داشته باشد، امتحانات مشکل‌تری خواهد داشت، چنانچه پیامبراکرم(ص) از همه‌ انبیای الهی بیشتر سختی کشید چراکه اشرف پیامبران بود.

محمدیان بیان کرد: از سخت‌ترین امتحانات الهی برای افرادی است که پیش از این در جرگه‌ خاصی بوده باشند و فکر کنند در کارشان ثابت‌قدم هستند. تاریخ سرشار از عاقبت کسانی است که فکر می‌کردند تا انتها ثابت‌قدم هستند ولی به سرنوشتی دیگر دچار شدند.

ملت ایران در طول انقلاب از آزمون‌های الهی سربلند بیرون آمده‌اند

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آزمون‌های الهی مردم ایران گفت: در آستانه‌ ۴۰ سالگی انقلاب هستیم و مردم ایران در طول این ۴۰ سال آزمون‌های سختی را پشت سر گذاشته‌اند و از همه امتحانات الهی موفق و سربلند بیرون آمده‌اند، نکته‌ حائز اهمیت این است که مردم از مسئولان موفق‌تر بوده‌اند.

موشک‌های «انصارالله» کاخ یمامه شاهزادگان سعودی را به لرزه درآورده است

 محمدیان شکست و خواری دشمنان اسلام را سنت الهی دانست و بیان کرد: مسئولان غربی بارها به ما گفتند از سوریه حمایت نکنید چراکه سقوط «بشار اسد» و دمشق قطعی است، آن‌ها به دنبال خاورمیانه جدید بودند و انواع تجهیزات و امکانات در اختیارشان بود ولی در نتیجه، داعش که حکومت دست‌نشانده‌ آن‌ها بود از بین رفت.

وی افزود: عربستان مدعی بود که در یک هفته می‌تواند یمن را به تصاحب خود درآورد اما امروز بعد از سه سال نتوانسته این کشور را از پای درآورد چراکه موشک‌های «انصارالله» کاخ یمامه شاهزادگان سعودی را به لرزه درآورده است.

وجود روحیه اشرافی‌گری برخی مسئولان آفت انقلاب است/مسئولی که سرمایه میلیاردی دارد، مردم عادی را درک نمی‌کند

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور به وجود روحیه‌ اشرافی‌گری در برخی مسئولان کشور اشاره و اظهار کرد: روحیه‌ اشرافی‌گری در برخی از مسئولان کشور مشهود است و این آفت بزرگی است که باعث کاهش سرمایه‌های ملی شده است.

وی تصریح کرد: مسئولی که سرمایه‌های میلیاردی دارد چطور می‌تواند کسی را درک کند که با دریافت یارانه گذران زندگی می‌کند؟ پیشنهاد ما این است سه ماه حقوق این مسئولان را ندهند تا بفهمند کارگری که سه ماه حقوق نگرفته چطور زندگی می‌کند.

اعتراض حق طبیعی ملت است/اجازه سوءاستفاده به معاندان و دشمنان ندهیم

محمدیان با اشاره به اتفاقات اخیر کشور، اعتراض به وضع معیشتی و فسادهای اقتصادی را حق طبیعی مردم دانست و افزود: مردم از فساد اداری و اقتصادی مسئولان گله دارند و این ربطی به جناح‌های سیاسی ندارد. انقلابی‌ها ناراحت‌ترند چراکه با آبروی نظام جمهوری اسلامی هم‌بازی می‌شود.

وی افزود: اعتراض به وضع سخت معیشتی حق مردم است ولی نباید مردم فرصت سوءاستفاده به عناصر نفوذی و ضدانقلاب را بدهند، اعتراض از راه قانونی بهترین کار است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: همه‌ ما در یک کشتی برای رسیدن به مقصدی مشخص در حرکت هستیم و طبیعی است که در مجموعه‌ای اختلاف‌سلیقه باشد ولی هرگز اجازه‌ سوءاستفاده‌ دشمنان و معاندان را نخواهیم داد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir