امروز : دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۱۸ ۱۲:۱۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


١٠٢ ميليارد تومان از تسهيلات اشتغال روستايي به استان مركزي اختصاص يافت

مديركل كار، تعاون و رفاه اجتماعي استان مركزي گفت: سهم استان مركزي از تسهيلات اشتغال روستايي كشور ١٠٢ ميليارد تومان تعيين شد.

اراک امروز؛ محمد تقي آبائي در كارگروه تخصصي اشتغال استان مركزي طرح تسهيلات اشتغال روستايي را تشريح كرد و سهم استان مركزي از اين منابع و تسهيلات را ١٠٢ ميليارد و ٥٠٠ ميليون دانست.  

وي با اشاره به اينكه ١٠ درصد اين منابع به مشاغل خانگي و خوداشتغالي، ١٥ تا ٥٥ درصد منابع به بنگاه ‌هاي ٢ تا ٥٠ نفر كاركن و ٢٠ درصد به بنگاه‌هاي بيش از ٥٠ نفر كاركن اختصاص مي‌يابد، افزود: براي طرح‌هاي تا سقف ٢٥٠ ميليون توماني شهرستان‌ها و براي طرح‌هاي ٢٥٠ ميليون تومان تا ٢.٥ ميليارد تومان استان تصميم‌گيري خواهد داشت‌.

آبائي با تاكيد بر اينكه كاركنان دولت از دريافت اين تسهيلات منع هستند، گفت: ٤٥ درصد اين منابع به بخش كشاورزي و منابع‌طبيعي، ١٠ درصد صنايع و معادن كوچك، ١٥ درصد بخش خدمات و فناوري اطلاعات، ١٠ درصد حوزه گردشگري، ١٠ درصد بخش صنايع دستي و ١٠ درصد به شهرهاي كمتر از ١٠ هزار نفر اختصاص مي‌يابد.

وي بانك‌هاي عامل اين تسهيلات را بانك كشاورزي، پست بانك، توسعه تعاون، صندوق كارآفريني و صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي دانست و افزود: مناطق روستايي و عشايري و اولويت مناطق روستايي مرزي و عشاير مرزي، نواحي صنعتي روستايي و شهرهاي كمتر از ١٠ هزار نفر مناطق هدف اجراي طرح است.

مديركل كار، تعاون و رفاه اجتماعي استان مركزي اضافه كرد: نرخ تسهيلات سرمايه در گردش ١٠ درصد، سرمايه ثابت ٦ درصد و مناطق مرزي ٤ درصد تعيين شده است و وثايقي همچون سند منازل مسكوني روستايي، سند زمين كشاورزي و سند واحد دامپروري، سفته و … مورد تاييد بانك‌هاست.

آبايي با بيان اينكه سهم هر شهرستان براساس جمعيت بيكاران و نرخ بيكاري شهرستان‌ها تعيين شده است، عنوان كرد: دوره پرداخت تسهيلات سرمايه ثابت با يك سال تنفس ٦ سال تعيين شده است و براي سرمايه در گردش ١٨ ماه تنفس در نظر گرفته شده است.

متقاضيان دريافت تسهيلات مي‌توانند از طريق سامانه www.kara.mclg.gov.ir اقدام به ثبت‌نام كنند.

به گزارش ایسنا، در این نشست دخایی مدیرکل بنیاد شهید استان مرکزی گزارشی از تعداد بیکاری فرزندان شهدا و ایثارگران و جانبازان استان مرکزی ارائه کرد و گفت: در استان مرکزی هزار و ۳۶۴ نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بیکار هستند، سه هزار نفر از فرزندان آنان نیز دانشجو هستند که بعد از فارغ‌التحصیلی جویای کار خواهند بود و لازم است قانون جذب فرزندان شهداو ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی در استان اجرایی شود.

به گزارش ايسنا؛ مقرر شد سرشماري سال ١٣٩٥، تعداد بيكاران شهرستان‌ها و در نظر گرفتن شهرهاي كمتر از ١٠ هزار نفر به عنوان شاخص كار در امر توزيع شهرستاني تسهيلات اشتغال روستايي سال ٩٦ از محل منابع صندوق توسعه ملي لحاظ شود، همچنين ١٥ درصد از اين تسهيلات به صورت عمومي در قالب مشوق به شهرستان‌هاي موفق در امر توزيع تسهيلات اختصاص يافت.

همچنین با درخواست بخشودگی جریمه تسهیلات شرکت اراک سرنگ به مبلغ ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و پرداخت تسهیلات به ۱۷ متقاضی پشتیبان تسهیلات موافقت شد.

ایسنا


انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir