امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۱۹ ۱۵:۳۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


موج جدید اعتراضات کارکنان شرکت هپکو/چاره‌جویی‌های سطحی علاج مشکلات نیست+عکس

کارگران شرکت هپکو امروز ۱۹ دی‌ماه برای چندمین بار دست به اعتراض زدند و برای اینکه مشکلات خود را به گوش مسئولان استان از جمله استاندار جدید برسانند در مقابل ساختمان استانداری مرکزی تجمع کردند.

به نقل از اراک امروز؛ استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور است که بیش از ۳۰۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط را در خود جای داده است؛ صنایعی که روزگاری با چرخش چرخ‌شان رونق اقتصادی کشور را به همراه داشتند.

در سال‌های اخیر مشکلات بسیاری دامن‌گیر برخی از واحدهای تولیدی استان به ویژه صنایع مادر تخصصی شده است؛ کارگران این واحدهای تولیدی و صنعتی نیز از بروز این مشکلات بی‌نصیب نمانده‌اند به طوری که در طول یک سال اخیر مرکز این استان روزانه شاهد اعتراضات کارگرانی بوده که تنها خواهان دریافت مطالبات‌شان بوده‌اند.

بیشترین حجم اعتراضات کارگری در این مدت مربوط به کارگران شرکت هپکو بوده است؛ شرکتی که روزگاری نه چندان دور در تولید و تأمین ماشین آلات راه‌سازی، معدنی و کشاورزی در خاورمیانه نام و نشانی برای خود داشت، به خاطر سوء مدیریتی که از سال ۸۶ گریبانگیر آن شده است این روزها با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند و در این مدت نتیجه‌ای جز وعده‌های بی‌عمل مسئولان به خود ندیده است.

موج جدید اعتراضات کارکنان شرکت هپکو 

کارگران شرکت هپکو امروز ۱۹ دی‌ماه برای چندمین بار دست به اعتراض زدند و برای اینکه مشکلات خود را به گوش مسئولان استان از جمله استاندار جدید برسانند در مقابل ساختمان استانداری مرکزی تجمع کردند.

کارگران هپکو این بار هم با در دست داشت پرچم شرکت هپکو خواستار توجه مسئولان به مشکلاتشان شدند. این در حالیست که کارگران این شرکت بارها در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان در پرداخت حقوق و معوقاتشان مقابل استانداری مرکزی تجمع کرده‌اند.

کارگران هپکو همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند

یکی از کارگران شرکت هپکو در خصوص وضعیت فعلی شرکت در گفتگو با خبرنگار اراک امروز؛ با بیان اینکه از ابتدای دی‌ماه به دلیل مشکلات شرکت، کارگران در اعتراض به سر می‌برند، گفت: در این مدت چندین بار کارگران قصد اعتراض و تجمع در خیابان را داشتند ولی به دلیل شرایط موجود نیروی انتظامی با این تجمعات موافقت نمی‌کرد.

وی مشکلات داخلی و مشخص نبودن وضعیت سهامدار را از مهمترین مشکلات شرکت عنوان کرد و گفت: تاکنون هر اقدامی از سوی مسئولان صورت گرفته در حد مُسکن بوده و مشکلات شرکت همچنان پابرجا است؛ متأسفانه در حال حاضر هیچ تولیدی در شرکت صورت نمی‌گیرد و تا زمانی هم که تولید نباشد نمی‌توان انتظار رفع مشکلات را داشت.

این کارگر هپکو با بیان اینکه در روزهای اخیر حقوق مهرماه کارگران نیز واریز شده است، ادامه داد: درست است که بیشترین دغدغه کارگران دریافت معوقات و حقوق‌شان است ولی دیگر وعده‌های مسئولان که رونق تولید و تعیین تکلیف سهامدار شرکت بود متاسفانه هنوز عملیاتی نشده است و کارگران هپکو همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) با موقعیتی منحصر به فرد در ایران و خاورمیانه به منظور ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و ذینفعان، ساخت تولید – توزیع و پشتیبانی ماشین‌آلات راهسازی، معدنی، کشاورزی را با بهره‌گیری از منابع مدیریتی و انسانی کارآمد و متبحر، ماشین آلات و تجهیزات مدرن و تکنولوژی بر عهده دارد و از این طریق نقش مهمی را در اجرای پروژه های زیر بنایی ایفاء می کند.

شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار در شهر اراک با هدف مونتاژ ماشین آلات راه‌سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴ با همکاری شرکتهای اینترناش، پوکلین، ساکائی، دایناپاک، و لوکومو از کشورهای آمریکا، فرانسه، ژاپن، سوئد و فنلاند رسماً شروع به فعالیت نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به ساخت ماشین آلات راه‌سازی و معدنی در دستور کار قرار گرفت و با همکاری شرکت لیبهر آلمان طرح توسعه هپکو با مجموعه‌ای از مدرن ترین ماشین آلات، با ظرفیت تقریبی۳۰۰۰ دستگاه در سال ۱۳۶۳ آغاز گردید.

photo_2018-01-09_13-24-37

photo_2018-01-09_13-26-35

photo_2018-01-09_13-26-41

photo_2018-01-09_13-26-46

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir