امروز : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۲۰ ۱۱:۲۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

هوای اراک در وضعیت هشدار
اراکی‌ها ۶۰ روز از سال ۹۶ هوای ناسالم استشمام کردند/ پتانسیل انباشت آلاینده‌های جوی در استان مرکزی افزایش می‌یابد

غلظت ذرات معلق هوای اراک در روز چهارشنبه ۲۰ دی ماه، فراتر از حد مجاز است و هوای این شهر در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

 اراک امروز؛ بر اساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوای اراک میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای این شهرستان، صبح روز چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ، ۳۷ میکروگرم بر مترمکعب اندازه‌گیری شد که این میزان فراتر از حد مجاز است.

phpThumb_generated_thumbnailjpg

شاخص کیفیت هوای شهر اراک در ۲۴ ساعت گذشته، ۹۳ میکروگرم و بیانگر وضعیت هوای سالم بوده است.

حد استاندارد میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در هوا، ۳۵میکروگرم بر مترمکعب است.

اراکی ها ۶۰ روز از سال ۹۶ هوای ناسالم استشمام کردند

شهر اراک از ابتدای امسال تا به امروز ۶۰ روز ناسالم را سپری کرده است؛ که از این تعداد روزها شش روز برای تمامی گروه ها و مابقی برای گروه های حساس ناسالم بوده است.

پتانسیل انباشت آلا ینده های جوی طی روزهای پایانی هفته ادامه دارد

کریمی کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: بررسی خروجی مدل های هواشناسی حاکی از پایداری جو طی روزهای آتی است.

کریمی اظهار کرد: از حدود ظهر فردا پنجشنبه تا ساعات شب و احتمالا بامداد جمعه به دلیل وجود رطوبت در جو مقداری بر پوشش ابر در استان افزوده خواهد شد و در سایر ساعات طی ۴ روز آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری خواهد بود.

وی ادامه داد: دمای هوا تا ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت اما از روز جمعه دمای هوا روند افزایشی خواهد یافت که این افزایش در دمای روزانه محسوس تر خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: طی روزهای پایانی هفته به دلیل تداوم پایداری هوا و سرمای شبانه همچنان پتانسیل انباشت آلا ینده های جوی پیش بینی می شود.

خوردن غذا‌های حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین‌ها به ویژه سبزیجات و میوه‌های تازه و رنگی در روز‌های آلوده بسیار مفید است.

عمده عوارض آلودگی هوا بر گروه‌های آسیب پذیر مانند بیماران تنفسی و قلبی عروقی، زنان باردار، کودکان، بیماران مزمن و صعب العلاج و سالمندان است و ورزشکاران هم باید از فعالیت‌های ورزشی در روز‌های آلوده بپرهیزند.

عمده آلودگی هوای شهر اراک مربوط به خودرو‌ها، صنایع و ذرات معلق است که در شرایط پایداری هوا و به وجودآمدن پدیده وارونگی به خصوص در هوای سرد این آلودگی تشدید می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir