امروز : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۲۳ ۱۴:۳۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مديركل هماهنگي امور اقتصادي استانداري مركزي مطرح کرد
اعطای ۶۱۸ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان مرکزی/آغاز ثبت نام طرح‌های گردشگری برای دریافت تسهیلات

مديركل هماهنگي امور اقتصادي و بين‌الملل استانداري مركزي گفت: از ابتدای سال تاکنون ۶۷۱ واحد صنعتی کوچک و متوسط ۶۱۸ میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید دریافت کرده‌اند.

اراک امروز؛ محمود نعمتي مديركل هماهنگي امور اقتصادي و بين‌الملل استانداري مركزي روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: دولت در راستای طرح رونق تولید سیاست‌های حمایتی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط، تکمیل طرح‌های بالای ۶۰ درصد و بازسازی و نوسازی صنایع در استان و کشور را در نظر گرفته است.

photo_2018-01-13_13-32-13

نعمتی اظهار کرد: به همین منظور جلسات کارگروه طرح ایجاد رونق در واحدهای کوچک و متوسط استان مرکزی به صورت منظم هر هفته تشکیل می‌شود تا واحدهای که نیاز به تسهیلات برای رونق تولید دارند شناسایی و به بانک‌ها معرفی شوند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۷۲۲ متقاضی در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کرده‌اند، افزود: از این تعداد ۴۵۰ مورد متقاضی تأمین سرمایه در گردش، ۱۰۶ واحد سرمایه ثابت، ۱۸۷ واحد هم برای تأمین سرمایه به منظور بازسازی و نوسازی و مابقی در حوزه کشاورزی در سامانه ثبت نام کرده‌اند.

مديركل هماهنگي امور اقتصادي و بين‌الملل استانداري مركزي گفت: تا این لحظه یک‌هزار ۲۴ واحد با اعتباری بالغ بر ۹۲۸ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده‌اند و تا به امروز ۶۷۱ واحد صنعتی کوچک و متوسط، ۶۱۸ میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید دریافت کرده‌اند.

نعمتی با تاکید بر اینکه روند پرداخت تسهیلات در بانک‌های خصوصی به کُندی پیش می‌رود، اظهار کرد: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم انتظار می‌رود بانک‌های خصوصی بیشتر طرح ها را رسیدگی کنند.

وی با اشاره به اینکه سامانه بهین‌یاب برای پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی بسته شده است، بیان کرد: همچنین از ابتدای دی‌ماه امسال متقاضیان تسهیلات مجتمع‌های گردشگری می‌توانند در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کنند.

مديركل هماهنگي امور اقتصادي و بين‌الملل استانداري مركزي خاطرنشان کرد: امیدواریم با تسهیلاتی که ارائه شده شاهد رونق بیشتر واحدهای تولیدی باشیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir