امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰٫۲۳ ۱۹:۳۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار مرکزی:
طرح ۵۵ متری هرچه زودتر تعیین تکلیف شود/اگر عُرضه اجرای طرح را ندارید بگذارید مردم زندگی‌شان را کنند

استاندار مرکزی گفت: در صورتی که عُرضه اجرای طرحی را بعد از ۱۵ سال نداریم باید اجازه دهیم مردم زندگیشان را ادامه دهند.

 اراک امروز؛ سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی شامگاه شنبه در صحن رسمی شورای اسلامی کلان‌شهر اراک به بلاتکلیفی ۱۵ ساله طرح ۵۵ متری اراک اشاره کرد و گفت: لازم است هر چه سریعتر تکلیف این پروژه مشخص شود تا مردم ساکن در این طرح از بلاتکلیفی خارج شوند.
438312591_223364

آقازاده اظهار کرد: برای تعیین تکلیف این پروژه لازم است کارگروه با مدیریت معاونت عمرانی استانداری و اعضای شورای اسلامی و سایر مسئولان و افراد مرتبط  تشکیل شود تا تکلیف این پروژه را تا پایان سال مشخص کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح ۵۵ متری در هسته مرکزی شهر واقع شده است، بیان کرد: در صورت اجرای این طرح می‌توان المان‌ها و مسیرهای پیاده‌روی خوبی در این طرح، تعریف کرد تا شهروندان اراکی به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به اینکه کلان‌شهر اراک سابقه تاریخی و فرهنگی خوبی دارد، می‌توان از المان‌هایی متناسب با سابقه فرهنگی شهر استفاده کرد، در واقع اجرای این طرح یک فرصت طلایی برای شهرداری و شورای اسلامی اراک است تا با بهره‌گیری مناسب از اجرای این طرح، هویت بیشتری را به اراک ببخشند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر اجرای این طرح نقش مؤثری را در روان سازی ترافیک و کاهش آلودگی هوای اراک خواهد داشت.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اجرای این طرح منوط موافقت تمامی مخالفان طرح است، گفت: در صورتی که این طرح بخواهد اجرا شود باید با نظرات کارشناسی و فنی، همه مخالفان طرح توجیح شوند.

آقازاده با اشاره به وجود ۱۲۰۰ پلاک در این طرح و لزوم آزادسازی ۷۳ هزار مترمربع برای اجرای طرح اظهار کرد: اجراری این طرح بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه شهردارهای بزرگ از جمله اراک با مشکلات مالی روبه رو هستند، گفت: شهرداری اراک به مانند بقیه شهرداری‌ها با مشکلات مالی مواجه هستند به طوری که در پرداخت حقوق پرسنل خود هم مانده‌اند بنابراین بایستی برای اجرای طرح ۵۵ متری از ظرفیت سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان بهره گرفت و در این مسیر لازم است پروژه را به چند بخش تقسیم کرد.

وی اجرای این طرح را ضروری دانست و ادامه داد: در صورتی که در مدت زمان مشخص نتوانیم نسبت به اجرای طرح به توافق برسیم نبایستی آن را عنوان و اجرا کنیم.

استاندار مرکزی گفت: در صورتی که عُرضه اجرای طرحی را بعد از ۱۵ سال نداریم باید اجازه دهیم مردم زندگیشان را ادامه دهند.

آقازاده ادامه داد: شهرداری و شورای شهر برای حمایت از اجرای این طرح لازم است مشوق‌هایی را در نظر بگیرند و کمتر به منابع مالی این طرح دل ببندند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح ۵۵ متری به نفع همه است، افزود: برای عملیاتی کردن طرح را در شورای توسعه و برنامه‌ریزی هم مطرح خواهیم کرد تا هر چه زودتر تکلیف اجرای آن مشخص شود.

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر اراک در خصوص طرح ۵۵ متری، بازگشایی نشدن خیابان پیروزی، حضور اعضای شورا در کارگروه ها مختلف استان، رفع مشکلات بیکاری، رفع مشکلات صنعتی، حمایت از سمن ها و … مطالبی رابیان کردند.

 

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir