امروز : سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱٫۱۶ ۱۶:۰۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرداخت حقوق و رونق تولید، خواسته اصلی کارگران
تجمع کارگران شرکت هپکو و گلایه از وعده هایی که محقق نمی شوند+تصاویر

کارگران هپکو امروز ۱۶ بهمن ماه با راهپیمایی و تجمع در مرکز شهر اراک و تشکیل زنجیره انسانی به دور میدان شهدا اراک (میدان مرکزی شهر) اعتراض خود را نسبت به مشکلات این شرکت و عدم پرداخت حقوق و معوقات خود اعلام کردند.

به نقل از اراک امروز؛ کارگران هپکو امروز ۱۶ بهمن ماه با راهپیمایی و تجمع در داخل شهر اراک و تشکیل زنجیره انسانی به دور میدان شهدا اراک (میدان مرکزی شهر) اعتراض خود را نسبت به مشکلات این شرکت و عدم پرداخت حقوق و معوقات خود اعلام کردند.

شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) که زمانی نه چندان دور در کشور و خاورمیانه حرفی برای گفتن داشت امروز در آستانه تعطیلی کامل قرار گرفته است و وعده ها و تلاش های مسئولین هنوز گره گشای مشکلات کارگران این شرکت نبوده است.

این شرکت از سال ۸۶ تا کنون به دلیل سوء مدیریت با مشکلات فراوانی روبه رو بوده است و طی این مدت روز به روز به مشکلات این شرکت افزوده شده است و مسئولان هم تا کنون به قول هایی که برای رفع مشکلات این شرکت داده اند عمل نکرده اند.

کارگران هپکو ۱۰۶ روز حقوق معوق دارند

یکی از کارگران شرکت هپکو در گفتگو با خبرنگار اراک امروز یکی از مشکلات اصلی کارگران این شرکت را معوقات حقوق کارگران عنوان کرد و گفت: کارگران این شرکت در سال ۹۶ تا به امروز ۱۰۶ روز حقوق طلب دارند علاوه بر اینکه بسیاری از کارگران حقوق سال ۹۵ را هم به صورت کامل دریافت نکرده اند.

تا کی صورتمان را با سیلی سرخ کنیم؟

وی با اشاره به اینکه در ایام پایانی سال قرار داریم بیان کرد: ما کارگران هپکو هم خانه و زندگی داریم تا کی و چقدر باید صورت خودمان را باسیلی سرخ نگه داریم و خجالت زن و فرزندان و فامیل را بکشیم.

این کارگر شرکت هپکو اضافه کرد: از مسئولین انتظار داریم یک تصمیم اساسی برای این شرکت بگیرند تا کارگران هپکو کمتر استرس و مشکل دریافت حقوق داشته باشند.

وی بیان کرد: در این چند سالی که شرکت هپکو با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند بسیاری از کارگران شرکت به دلیل اینکه حقوقشان را به درستی دریافت نکرده اند علاوه بر مسائل مالی با مشکلات فرهنگی و اجتماعی زیادی نیز روبه رو شده اند.

مشکلات هپکو با رونق تولید برطرف می شود

یکی دیگر از کارگران شرکت هپکو نبود تولید و نداشتن سفارش را از مشکلات عمده این شرکت عنوان کرد و گفت: تا زمانی که تولید این شرکت رونق نگیرد نمی توان امیدی به رفع مشکلات شرکت داشت.

وی اضافه کرد: متاسفانه اقداماتی که تا کنون صورت گرفته فقط برای پرداخت حقوق بوده و عملا کاری برای تولید شرکت صورت نگرفته است در شرایطی که حل مشکل تولید،خود به خود مشکل پرداخت حقوق را هم حل می کند.

این کارگر شرکت هپکو با بیان اینکه همواره صحبت می شود که بخشی از تولید ماشین آلات شهرداری ها از طریق هپکو تامین شود افزود: متاسفانه این موضوع هنوز در حد حرف باقی مانده و در عمل محقق نشده است.

۹۵ درصد ظرفیت هپکو تعطیل است

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون کمتر از ۵ درصد از شرکت فعال بوده به تولید مشغول است افزود: با این روند نمی توان خیلی امیدی به آینده داشت.

سوء مدیریت این بلا را بر سر شرکت آورده است

این کارگر شرکت هپکو بیان کرد: تا زمانی که واردات (به واسطه اینکه برای برخی از مسئولین نان دارد) به جای تولید داخل مد نظر مدیران ارشد کشور است نباید بیش از این انتظار رفع مشکلات را داشته باشیم.

وعده های مسئولان زیباست اما چیزی عاید کارگران نشده است

یکی دیگر از کارگران شرکت هپکو ضعف مدیریت را یکی از عوامل وضعیت فعلی شرکت عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه مدیریت شرکت این بلا را بر سر شرکت درآورده است.

وی اضافه کرد: مدیری که این عرضه و توانایی را ندارد که تولید و سفارش این شرکت را تامین کند چه مدیریتی دارد و مدیران قبلی که این اوضاع را به وجود آورده اند که حسابشان جداست.

این کارگر هپکو بیان کرد: ما کار و تولید می خواهیم؛ اگر امروز در شرکت کار و تولید داشتیم مگر دیوانه بودیم که بخواهیم به خیابان بیاییم و برای مردم مشکل ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: وعده هایی که مسئولین از طریق رسانه ها می دهند قشنگ و زیبا است ولی در عمل چیزی عاید کارگران نکرده است.

سهام دار اصلی هپکو از گردونه مدیریتی شرکت خارج شده است

سید علی آقازاده استاندار مرکزی ۲۳ دی ماه در بازدید از  سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به انصراف سهام‌دار اصلی شرکت هپکو گفت: باتوجه به اینکه سهام‌دار اصلی شرکت هپکو با ۶۱ درصد سهام انصراف خود را علنی کرده و به‌طور رسمی انصراف داده از نظر ما از گردونه مدیریتی شرکت هپکوی اراک خارج شده و هیچ دخل و تصرفی در این شرکت ندارد.

آقازاده اضافه کرد: درحال حاضر دو تا سه سهام‌دار جدید متقاضی دریافت سهام شرکت هپکو هستند که امیدواریم با تعیین تکلیف بدهی‌های شرکت سهام این شرکت در اختیار بهترین گزینه قرارگیرد.

شخص استاندار باید پاسخگوی مشکلات هپکو باشد

اسدالله احمد پور، مدیرعامل پیشین هپکو نیز امروز در گفتگو با نشریات استانی مطرح کرد:طبق گفته استاندار مرکزی بنده دیگر هیچ مسوولیتی در کارخانه هپکو ندارم و از تجمع امروز نیز بی اطلاع هستم.

احمد پور افزود:مشکلات هپکو از این پس به استان مربوط است و شخص استاندار می بایست پاسخگوی آن باشد.

قرار است مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت هپکو ۲۳ بهمن در دفتر مرکزی شرکت در تهران برگزار شود و انتخاب اعضای هیئت مدیره این مجمع نیز در دستور کار حاضران خواهد بود.

بررسی مشکلات هپکو در دیدار استاندار مرکزی با معاونین وزرای صنعت و اقتصاد

این در حالی است که بنابر اطلاع رسانی روابط عمومی استانداری مرکزی آقازاده استاندار مرکزی در هفته گذشته در تهران ضمن حضور در نشست مشترك استانداران سراسر كشور و شهرداران مراكز استانها در دیدار با رئيس سازمان گسترش و نوسازى صنايع ايران ، معاونین وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معادن و تجارت مسائل و مشکلات مدیریتی و اقتصادی صنایع استان به ویژه هپکو را مورد پیگیری قرار داد.

آقازاده استاندار مرکزی در دیدار با كرباسيان رئيس سازمان گسترش و نوسازى صنايع ايران  مسائل و مشکلات اقتصادی و مدیریتی صنایع استان را  مطرح کرد و راه های رفع این مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در دیدار  استاندار مرکزی با معاونین وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و سازمان خصوصی سازی مسائل و مشکلات صنایع استان به ویژه هپکو  بررسی شد.

با وجود پیگیری های مسئولان اما وعده هایی که تاکنون رسانه ای شده اند نتوانسته سفره های خالی کارگران هپکو را رنگین کند و مشکلات پیش روی آنان را رفع نماید.

شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) با موقعیتی منحصر به فرد در ایران و خاورمیانه به منظور ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و ذینفعان، ساخت تولید – توزیع و پشتیبانی ماشین آلات راهسازی، معدنی، کشاورزی را با بهره گیری از منابع مدیریتی و انسانی کار آمد و متبحر ، ماشین آلات و تجهیزات مدرن و تکنولوژی بر عهده دارد و از این طریق نقش مهمی را در اجرای پروژه های زیر بنایی ایفاء می کند .

شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار در شهر اراک با هدف مونتاژ ماشین آلات راه‌سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴ با همکاری شرکتهای اینترناش، پوکلین، ساکائی، دایناپاک، و لوکومو از کشورهای آمریکا، فرانسه، ژاپن، سوئد و فنلاند رسماً شروع به فعالیت نمود.

 پس از پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به ساخت ماشین آلات راه‌سازی و معدنی در دستور کار قرار گرفت و با همکاری شرکت لیبهر آلمان طرح توسعه هپکو با مجموعه‌ای از مدرن ترین ماشین آلات، با ظرفیت تقریبی۳۰۰۰ دستگاه در سال ۱۳۶۳ آغاز گردید.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir