امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱٫۲۳ ۱۴:۲۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون استاندار مرکزی:
اقتصاد مقاومتی در سایه مبارزه با قاچاق کالا محقق می شود/تشکیل بانک اطلاعاتی راه موثر مبارزه با قاچاق کالا و ارز

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی گفت: مبارزه با قاچاق کالا از اولویت های مسئولین استان در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

اراک امروز؛ فتح الله حقیقی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی روز دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در استانداری برگزار شد، گفت: ورود کالاهای قاچاق از جمله آفت‌های اقتصادی است که به بنیه اقتصادی کشور ضربه می‌زند و این موضوع باید مورد توجه همگان قرار بگیرد.

حقیقی به نقش پیشگیری و آگاهی بخشی در مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: بی‌شک یکی از مهمترین راهکارهای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری از آن، نظارت و کنترل در امور ورود و خروج کالا و ارز است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی با تاکید بر اینکه تشکیل بانک اطلاعاتی از الزامات مبارزه با قاچاق کالا و ارز است ادامه داد: تشکیل بانک اطلاعاتی کمک بسیار خوبی بر کنترل قاچاق کالا می کند و در صورت ایجاد این بانک امکان بررسی و کنترل دقیق‌تر موارد تخلفی مهیا می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی مبدا کالای قاچاق نیست، بیان کرد: استان مرکزی به واسطه قرار داشتن در کریدور محورهای شرق به غرب و شمال به جنوب کشور از مسیرهای تردد کالای قاچاق محسوب می‌شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه در بحث قاچاق، کار اصلی بایستی روی باندهای سازمان یافته و شبکه‌های اصلی صورت گیرد خاطرنشان کرد: البته برای خرده فروشان هم باید کار عملیاتی جهت مبارزه و آگاهی بخشی درباره کار غیرمجاز آنان انجام شود.

انتهای پیام/ش

 

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir