امروز : دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱٫۲۳ ۱۶:۳۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

همزمان با دهه فجر؛
۹۱ طرح با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰ هزار میلیارد در استان مرکزی به بهره‌برداری رسید

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: در ایام دهه فجر سال جاری ۹۱ طرح اقتصادی با سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار و ۵۴۴ میلیارد ریال در شهرهای مختلف استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

اراک امروز؛ سعید فرخی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب و شهیدان و تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: به مناسبت ایام دهه فجر ۹۱ طرح اقتصادی با سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار و ۵۴۴ میلیارد ریال با اشتغالزایی مستقیم ۲ هزار و ۵۸۱ نفر در استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

photo_2018-02-12_16-33-16
فرخی اظهار کرد: از مجموع این طرح‌ها ۸۷ طرح به بهره‌برداری رسیده و چهار طرح نیز کلنگ‌زنی و عمليات اجرايي آن آغاز شده است.

وی ادامه داد: از مجموع طرح‌های به بهره‌برداری رسیده ۱۶ طرح در شهرستان‌ اراک، ۱۵ طرح در ساوه، ۱۴ طرح در زرندیه و مابقی در سایر شهرها بوده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی با دارا بودن ۳ هزار واحد صنعتی قطب چهارم صنعت کشور و قطب دوم صنایع مادر به شمار می‌رود، افزود: از ابتدای طرح ایجاد رونق تولید در واحدهای تولیدی کوچک و متوسط( از سال گذشته تاکنون) مبلغ ۱۴ هزار و ۱۴۱ میلیارد ریال به یک هزار و ۹۲۵ واحد تولیدی کوچک و متوسط استان مرکزی در قالب تسهیلات پرداخت شده است که از این میزان ۷ هزار و ۱۶۸ میلیارد ریال به یک هزار و ۶۶ واحد تولیدی در سال ۹۵ و ۶ هزار و ۹۷۳ میلیارد ریال به ۸۵۹ واحد تولیدی از ابتدای سال ۹۶ تاکنون پرداخت شده است.

فرخی گفت: در این راستا استان مرکزی پس از اصفهان و تهران رتبه سوم کشور در ارزیابی عملکرد طرح رونق تولید را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین بیان داشت: در راستای رسیدگی به مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان مرکزی با برگزاری ۲۰۶ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان مرکزی مسائل و مشکلات یک هزار و ۹۸۵ واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفته است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی ادامه داد: مجموع مصوبات درنظرگرفته شده برای بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان به منظور مساعدت با واحدهای تولیدی ۲ هزار و ۶۶۹ مصوبه است که از این میزان بیش از ۵۰ درصد آن به مرحله اجرا رسیده و مابقی در دست اقدام است.

فرخی گفت: همچنین ۷۷ واحد تولیدی استان مرکزی که مشکلات آنها در استان قابل حل نبوده، به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وزارت صنعت، معدن وتجارت معرفی شده است.

وی در ادامه میزان صادرات غیر نفتی استان مرکزی از ابتدای سال جاری تاکنون را بیش از ۸۰۰ میلیون دلار اعلام و تصریح کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۵۰ درصد رشد را نشان می‌دهد همچنین صادرات محصولات استان به ۷۴ کشور جهان انجام می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی در پایان سال ۹۵ بر اساس اعلام مرکز آمار ایران با ۷٫۴ درصد کمترین نرخ بیکاری را داشته است، اظهار کرد: در ارزیابی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، استان مرکزی رتبه دوم مساعد بودن فضای کسب و کار را در سطح کشور دارا می‌باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir