امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱٫۲۴ ۱۳:۱۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


تندباد با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت استان مرکزی را در نوردید

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: تند باد با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت این استان را در نوردید.

اراک امروز؛ رضا مرادی مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب به کشور و استان مرکزی و نفوذ سیستم کم فشار به منطقه، افزایش سرعت وزش باد از سمت غرب و جنوب غربی را در شهرستان های استان به همراه داشته است.

وی ادامه داد: خیزش گرد و خاک در کشور عراق کاهش کیفیت هوا در مناطق غرب و جنوب غرب کشور را به همراه دارد و احتمال کاهش دید در مناطق مرکزی کشور و استان مرکزی در ۲۴ ساعت آینده نیز دور از انتظار نیست.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی و ناپایداری ها در این استان احتمال بارش باران در مناطقی از شمال، نوار غربی و مرکز استان در عصر امروز و بامداد فردا وجود دارد و از صبح فردا با عبور این سامانه از کشور به تدریج از میزان ابرها کاسته می شود.

مرادی گفت: شهرستان اراک با ۱۸ و غرق آباد با پنج درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین شهرستان استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

اکنون هوای اراک ابری و دمای هوا ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر و سرعت باد در این شهرستان پنج متر بر ثانیه است.

بیشینه هوای شهرستان اراک در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ و کمینه هوا ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده است و بیشینه هوای این شهرستان در ۲۴ ساعت آینده نیز ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه هشت درجه سانتیگراد بالای صفر پیش بینی می شود.
ایرنا

انتهای پیام /
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir