امروز : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱٫۲۵ ۱۱:۰۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


پاداش یک میلیارد تومانی برخی ادارات به نیروهای خود/ دولت صدای مردم را نشنیده گرفت

وی با بیان اینکه منبع پرداخت پاداش بازنشستگان در بودجه دولت در نظر گرفته نشده عنوان کرد: افزایش ۵۰ درصدی قیمت سوخت موضوع دیگری بود که تقریباً اکثر نمایندگان به آن اعتراض داشتند؛ آقایان بودجه را بر اساس جیب خودشان تنظیم کرده اند نه جیب عموم مردم!

اراک امروز؛حسین مقصودی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص بررسی لایحه بودجه در مجلس اظهار داشت: همانگونه که مشخص است، شرایط مجلس به سمتی رفته که مطالبات نمایندگان از دولت زیاد شده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه اکثر نمایندگان مجلس حامی دولت هستند عنوان کرد: برخی از نمایندگان هستند که تا کنون از عملکرد دولت دفاع کردند اما امروز دیگر حاضر نشدند در بحث بودجه با مماشات برخورد کنند و همانگونه که دیدیم برای اولین بار است که شاهد هستیم کلیات بودجه در مرحله اول رای نیاورد.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه اعتراضات اخیر کشور در ابتدا صنفی و به خاط مشکلات معیشتی مردم بود عنوان کرد: دولت صدای مردم را نشنیده گرفت؛ اگر صدای مردم شنیده شده بود، دولت چنین برنامه ای را تدوین نمی کرد هرچند مجلس تغییرات خوبی روی آن انجام داد.

 

مقصودی گفت: تک نرخی شدن ارز موضوعی بود که دولت به آن اعتقادی نداشت و در بودجه پیش بینی نشده بود یا در خصوص برداشت از صندوق توسعه ملی اختلاف نظرهایی وجود داشت؛ همچنین بحث حقوق های نجومی و یا یکسان سازی حقوق ها در بودجه پیشنهادی دولت در نظر گرفته نشده بود که توسط مجلس اصلاحاتی بر روی آن انجام گرفت.

 

وی با بیان اینکه گزارش دیوان محاسبات باید با نتایجی که سازمان بازرسی انجام می دهد تطابق داده شود عنوان کرد: عامل اصلی تغییرات زیادی که در لایحه بودجه صورت گرفته بود یکی حذف یارانه ها بود که در حقیقت اختیار کاملی به دولت برای حذف یارانه ها داده شده بود که مجلس در نهایت با آن مخالفت کرد.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به حقوق فرهنگیان عنوان کرد: در بودجه ۹۷ توجهی به بازنشستگان فرهنگی و معلمان نشده است به عنوان مثال پیش بینی حقوق ۶۵ هزار فرهنگی که بازنشسته می شوند نشده است.

 

مقصودی ضمن بیان اینکه برخی ادارات تا حدود یک میلیارد تومان پاداش را به نیروهای خود داده اند عنوان کرد: امروز شاهد هستیم مبلغ سی میلیون پاداش بازنشستگی برای یک معلم به صورت قطره چکانی به وی داده می‌شود که این بی عدالتی بزرگی است.

 

وی با بیان اینکه منبع پرداخت پاداش بازنشستگان در بودجه دولت در نظر گرفته نشده عنوان کرد: افزایش ۵۰ درصدی قیمت سوخت موضوع دیگری بود که تقریباً اکثر نمایندگان به آن اعتراض داشتند؛ آقایان بودجه را بر اساس جیب خودشان تنظیم کرده اند نه جیب عموم مردم!

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس عنوان کرد: کسانی که بودجه را تنظیم کردند افرادی بودند که حاشیه نشینان، اقشار متوسط، روستائیان، صاحبان اصلی انقلاب و … را ندیده بودند و بر اساس حقوق خودشان بودجه را تنظیم کرده بودند که مجلس با همه این عوامل و نقاط ضعف بودجه مقابله کرد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir