امروز : دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱٫۳۰ ۲۰:۱۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


بودجه ۹۷ شهرداري اراك به تصويب رسيد

بودجه ۹۷ شهرداري اراك با رقم ٤٩٥ ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان به تصويب رسيد.

اراک امروز؛ صحن رسمي شوراي شهر اراك به تصويب بودجه‌هاي سازمان‌هاي تابعه شهرداري پرداخت.

با راي اعضاي شوراي شهر اراك بودجه ٦٣ ميليارد توماني سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهرداري اراك به تصويب رسيد، البته شهرداري خواهان افزايش اين بودجه تا ١٠٩ ميليارد تومان بود كه اعضا راي مخالف دادند.

در ادامه بودجه ٢ ميليارد و ١٠٠ ميليون توماني سازمان فرهنگي شهرداري با راي كليه اعضاي شوراي شهر اراك به ٥ ميليارد و ٦٠٠ ميليون تومان افزايش يافت و به تصويب رسيد، علاوه بر اين با توجه به مجاز بودن شهرداري به باشگاه‌داري، با راي مثبت اعضاي شورا، ٢ ميليارد تومان براي حوزه ورزش سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري به تصويب رسيد.

پيمان رشيدي عضو شورا خواستار افزايش بودجه باشگاه تا ٤ ميليارد تومان شد كه مورد موافقت قرار نگرفت و با پيشنهاد عليرضا مرادي مقرر شد در اين راستا به واسطه متمم افزايش بودجه در نظر گرفته شود.

در اين جلسه ٧٧٠ ميليون تومان به منظور بودجه شوراي شهر به تصويب رسيد، اين بودجه هرساله برابر با ٠/١٥% بودجه شهرداري تعيين مي‌شود كه بودجه ٩٧ نسبت به بودجه سال گذشته شورا تفاوتي ندارد و امكان افزايش آن تا يك ميليارد و ٢٧٠ ميليون تومان وجود دارد.

در ادامه ٣٤ تبصره مندرج در بودجه ٩٧ مطرح شد و درخصوص تبصره ١٠ مبني بر اينكه”به شهرداري اجازه داده مي‌شود تا در مورد مناقصات، مزايده‌ها، با تملك‌ها، معاملات، توافقات و شيوه‌نامه تقسيط با رعايت مفاد مصوبات اقدام كند” مباحثي مطرح شد كه به دليل مرتبط بودن با دادن تفويض اختيار به شهردار با نظر شورا حذف اين تبصره و اصلاح آن به تصويب رسيد.

همچنين با تغيير تبصره ٣١ مقرر شد در صورت نياز در سازمان‌هاي فناوري اطلاعات، شهرداري موظف است علاوه بر موارد مصوب در بودجه تا سقف ١٠ ميليارد تومان در خصوص معماري سازماني و ايجاد سيستم يكپارچه شهرداري، زيرساخت‌هاي شهر الكترونيك و ايجاد شهر هوشمند با ارائه بودجه به شورا هزينه كند.

همچنين يك تبصره به ٣٣ تبصره مبني بر ممنوعيت هرگونه تبليغات و مناسبت‌ها در واحدهاي ستادي و سازمان‌هاي شهرداري افزوده شد.

پس از بررسي جزئيات بودجه ٩٧ و تغييرات، نهايتا بودجه ٤٦٣ ميليارد توماني اعلامي شهرداري اراك با ٣٢ ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان افزايش با رقم ٤٩٥ ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان به تصويب شوراي شهر اراك رسيد.

به گزارش ایسنا، در پایان جلسه صحن علنی شورای شهر اراک که چهار ساعت به طول انجامید، تجلیل از ۴۰ نفر از دانشجویان استان با رتبه‌های کمتر از هزار و پرداخت مابه‌التفاوت عیدی کارمندی کارگری به تصویب رسید، همچنین با معرفی ابوالفضل فرحی به عنوان مدیر امور مالی شهرداری اراک مخالفت شد.


انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir