امروز : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱٫۳۰ ۱۶:۳۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

در کارگروه اشتغال استان مرکزی مطرح شد؛
قطار اعطای تسهیلات روستایی استان مرکزی خارج از ریل است/پخش پول چاره اشتغال در روستاها نیست

آقازاده با اشاره به اینکه قطار اعطای تسهیلات روستای استان مرکزی بر روی ریل قرار نگرفته است اظهار کرد: این موضع قابل پذیرش نیست و لازم است مسئولین استانی و فرمانداران تلاش های لازم را برای بررسی افراد ثبت نام کننده انجام دهند.

اراک امروز؛ سید علی آقازاده، استاندار مرکزی در کارگروه اشتغال استان که روز دوشنبه در استانداری مرکزی در اراک برگزار شد گفت: علیرغم اینکه چند روزی است که موضوع اشتغال روستایی مطرح شده است و عملیات ثبت نام آغاز شده است تا کنون اقدامات اساسی در استان صورت نگرفته است.

قطار اعطای تسهیلات روستایی استان مرکزی بر روی ریل قرار نگرفته است

آقازاده با اشاره به اینکه قطار اعطای تسهیلات روستای استان مرکزی بر روی ریل قرار نگرفته است اظهار کرد: این موضع قابل پذیرش نیست و لازم است مسئولان استانی و فرمانداران تلاش های لازم را برای بررسی افراد ثبت نام کننده انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ بهانه ای در خصوص کم کاری در نحوه بررسی وضعیت متقاضایان دریافت تسهیلات روستایی از سوی مسئولان قابل پذیرش نیست ادامه داد: مسئولان باید تمام اهتمام خود را به کار بگیرند تا پایان امسال تمامی پرونده های دریافت تسهیلات را تکمیل و به بانک ها معرفی کنند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه عملکرد فرمانداران با نحوه تکمیل پرونده های متقاضیان اشتغال روستایی سنجیده می شود اظهار کرد: فرمانداران در این چند روز باقی مانده باید تمام تلاش خودشان را برای مدیریت این پرونده ها انجام دهند.

آقازاده با اشاره به اینکه تسهیلات روستایی بر اساس زمان بندی مشخص پرداخت می شود ادامه داد: تا پایان خردادماه باید تسهیلات در نظر گرفته شده به متقاضیان پرداخت شود.

مدیرکل امور روستایی استانداری مرکزی:

اشتغال روستایی با پخش پول ایجاد نمی شود

سعید فائض پور مدیرکل امور روستایی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه اشتغال روستایی با پخش پول ایجاد نمی شود گفت: تجربه نشان داده است که موضوع آموزش بیش از هز چیزی دیگری به عنوان نیاز اساسی روستاها مطرح است.

وی با اشاره به اینکه باید نگاه به موضوع اشتغال در روستاها را تغییر دهیم اضافه کرد: در روستا ها ظرفیت های خوبی در حوزه های مختلف وجود دارد که ارائه آموزش و موضوعات کارآفرینی می تواند اثر گذاری بیشتری داشته باشد.

مدیرکل دفتر جذب وحمایت از سرمایه گذاری استانداری:

سامانه کارا ناقص است

مجید نیک ملکی مدیرکل دفتر جذب وحمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه سامانه کارا که به منظور تسهیل در فرایند ارائه تسهیلات در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار دارد ناقص است گفت: این سامانه که برای ثبت نام متقاضیان تعریف شده است قابلیت تشخیص اشتباه در ثبت نام را ندارد که این موضوع مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

نیک ملکی با اشاره به اینکه متقاضیان در حوزه های کشاورزی، صنعت، گردشگری و… می توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند ادامه داد: بیشتر ثبت نام هایی که در این سامانه صورت گرفته است در حوزه کشاورزی است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون کمتر از ۱۰ درصد از متقاضیانی که برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند پرونده‌هایشان مورد برررسی قرار گرفته است اظهار کرد: این موضوع بیانگر این است مسئولان مربوطه پرونده ها را به خوبی بررسی نکرده اند و لازم است با سرعت بیشتری پرونده ها بررسی شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

یک هزار و ۹۸۵ نفر برای دریافت تسهیلات روستایی در استان ثبت نام کرده‌اند

محمد تقی آبایی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۱۰۲ میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال در روستاها برای استان در نظر گرفته شده است.

آبایی با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و ۹۸۵ نفر برای دریافت تسهیلات روستایی در استان ثبت نام کرده اند اظهار کرد: این تسهیلات از طریق بانک های کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک به متقاضان پرداخت می شود.

 
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir