امروز : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲٫۰۴ ۰۰:۰۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

امیر سرتیپ پوردستان:
تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب تنها راه مقابله با دشمنان است

مسئول مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی تنها راه مقابله با هجمه های مختلف دشمنان است.

اراک امروز؛ امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان پنجشنبه شب در آیین پاسداشت شهدا در مسجد المهدی اراک افزود: توفیقات حاصل شده در طول حیات پر برکت انقلاب اسلامی در سایه مجاهدت معمار کبیر انقلاب و راهبری های مقام معظم رهبری حاصل شده است.

وی بیان کرد: ریشه بسیاری از تنگناها و مشکلات امروز جامعه، فاصله گرفتن از تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است.
امیر سرتیپ پوردستان اضافه کرد: مدیران و مسئولان باید نهج البلاغه را مطالعه و به آن عمل کنند، امانتدار واقعی باشند و در مسیر آرمان های مقدس نظام و رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کنند.
وی گفت: بحث اقتصادی پاشنه آشیل کشور است و دشمن سرمایه گذاری زیادی در این راستا انجام داده و تنها راه مقابله در این جبهه، تحقق اقتصاد مقاومتی است.
مسئول مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: همه باید تلاش کنند تا تولیدات داخلی روز به روز رونق یابد و در یک کلام باید به توانمندی های خود تکیه کنیم.
امیر سرتیپ پوردستان افزود: امروز پرچم جمهوری اسلامی ایران به دست جوانان سپرده شده و این قشر توانمندی های زیادی برای کسب قله های بلند موفقیت دارند اما در این مسیر باید بسیار هوشیار و دشمن شناس باشند.
وی گفت: شهید حججی نمونه یکی از جوانان موفق کشور بود و تعداد جوانان توانمند در عرصه های نظامی، علمی و فنی در کشور که دشمنان را زمین گیر کرده اند، بی شمار است.
مسئول مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی لازم برای حضور در تمامی عرصه ها دارند و تمام حرکت ها در مرزها و خارج از مرزها را رصد می کنند.
امیر سرتیپ پوردستان عنوان کرد: دشمن امروز لباس دوست بر تن کرده و می خواهد با کشور ما عکس یادگاری بگیرد و بنا به فرموده امام علی (ع) باید از دشمنانی که از در صلح وارد می شوند، پرهیز کرد.
مسئول مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: گفتمان انقلاب اسلامی با خود ادبیات جدید استقلال، آزادی، ولایت فقیه، مردم سالاری دینی و حکومت دینی را محقق کرد و آمریکا می دانست این ادبیات در حوزه مرزهای جغرافیایی باقی نمی ماند و کشورهای دیگر را نیز تحت شعاع قرار خواهد داد.
امیر سرتیپ پوردستان گفت: دشمنان از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همه تلاش خود را برای براندازی این نظام به کار گرفتند و در این راستا تحریم های اقتصادی را اعمال کردند و تمام کریدورهای اقتصادی و بازرگانی را به روی ایران بستند.
وی تصریح کرد: بدخواهان نظام پس از پیروزی انقلاب اسلامی، موج وسیعی از ترورها و بمب گذاری ها را به راه انداختند و ۱۸ ماه کشور را درگیر ضد انقلاب ها کردند.
مسئول مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس با هدایت های مدبرانه امام راحل، ایثار رزمندگان و حمایت مردم در مقابل دشمنان ایستاد و حتی یک وجب از خاک این کشور، از دست نرفت.
امیر سرتیپ پوردستان عنوان کرد: حضور همیشگی مردم در صحنه، مولفه مهم قدرت جمهوری اسلامی بوده و خواهد بود.
وی اظهار کرد: آمریکا به دلیل شکست های پی در پی مقابل ایران، اقدامات مختلفی از جمله جنگ نرم را در پیش گرفت.
مسئول مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: هدف آمریکا از حضور در منطقه غرب آسیا حمله به افغانستان و عراق نبود بلکه هدف اصلی آن سیطره بر جمهوری اسلامی ایران بود.
وی تصریح کرد: هوشمندی و دشمن شناسی رهبر معظم انقلاب، حرکت انقلابی مردم ولایتمدار و اقتدار نیروهای مسلح فرصت هرگونه تحرک نابجا و توطئه افکنی دشمنان را سلب کرد.
امیر سرتیپ پوردستان اضافه کرد: تمام ناکامی های دشمنان در این سال ها به دلیل اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران بوده و این قدرت برگرفته از خون های پاک شهدا است.
وی اظهار کرد: امروز دشمن از همه ظرفیت های سیاسی، جنگ سخت، جنگ نرم، جنگ نیمه سخت، فضای اجتماعی و سایبری برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده کرده که همه باید هوشیار باشند.
مسئول مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: داعش یکی از تهدیدات مهم است اما نیروهای نظامی و اطلاعاتی کنترل مناسبی بر تحرکات این گروه تروریستی دارند.
در آیین بزرگداشت شهدا در مسجد المهدی اراک خانواده شهیدان محسن حججی از شهدای مدافع حرم و شهید مرتضی ایزدی از شهدای تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس نیز حضور داشتند.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک و اقشار مختلف مردم و مسئولان در این مراسم معنوی حضور داشتند.
در پایان این آیین از خانواده شهید حججی و شهید ایزدی تقدیر شد.
استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

ایرنا
انتهای پیام /*
برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir