امروز : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲٫۰۷ ۱۲:۰۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:
ایجاد بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی در استان مرکزی/۴۵ هزار نفر بیکار در استان مرکزی جویای شغل هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی سهمه استان مرکزی را از ایجاد اشتغال در سال جاری ۱۳ هزار نفر اعلام کرد و گفت: هم اکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل در بخش های مختلف در استان ایجاد شده است.

محمدتقی آبایی هزاوه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ در خصوص اقدامات صورت گرفته این اداره در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» در حوزه اشتغال استان گفت: به دلیل مشکلات موجود در حوزه اقتصاد طی سال‌های گذشته و تأثیر آن بر سایر نهادهای جامعه، در این مدت موضوع اقتصاد همواره مورد توجه مسئولان نظام بوده است.

آبایی اظهار کرد: مشکلات و معضلات اقتصادی در سال‌های اخیر باعث شده تا دغدغه اصلی مسئولان کشور بر این پایه قرار گیرد و شعار سال هم بر این اساس انتخاب شود. گنجانده دو واژه «تولید» و «اشتغال» در نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تاکید موکد بر توجه به این دو امر و رهایی اقتصاد کشور از معضلات امروز جامعه بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: دولت برای تحقق بخشیدن به شعار سال با هدف‌گذاری و وعده ایجاد ۹۷۰ هزار شغل در کل کشور، این امر مهم را در دستور کار خود قرار داد.

سهمیه استان مرکزی در ایجاد اشتغال ۱۳ هزار نفر در سال ۹۶ است 

آبایی سهم استان مرکزی از ایجاد اشتغال در سال ۹۶ را به کارگیری ۱۳ هزار نفر عنوان کرد و گفت: استان به منظور تحقق این مهم تلاش‌های گسترده‌ای را انجام داد.

وی با تاکید بر اینکه سامانه رصد مهمترین ملاک برای ارزیابی اشتغال ایجاد شده در کشور است، بیان کرد: بر اساس آخرین آمار دریافت شده از این سامانه تاکنون هشت هزار نفر از شاغلان استان، امسال در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: علاوه بر این تعداد در حوزه مشاغل خانگی هم اقداماتی در استان صورت گرفته است اما آمار این افراد به دلیل عدم ثبت در سامانه رصد، در آمار کلی افراد دارای کار به حساب نمی‌آید.

ایجاد بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی در استان مرکزی

آبایی به فعالیت ۱۷ دفتر کاریابی در استان هم اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده دو هزار ۵۰۰ نفر نیز از طریق این مراکز مشغول به کار شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ۱۰ هزار ۵۰۰ شغل در استان ایجاد شده است، اضافه کرد: تلاش همه مسئولان استان مرکزی این است که سهمیه در نظر گرفته شده برای استان در حوزه اشتغال را محقق کنند.

استان مرکزی جزو سه استان نخست کشور با نرخ بیکاری پائین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی به لحاظ اشتغال وضعیت بهتری نسبت به سایر استان‌ها دارد، افزود: استان مرکزی همواره در بین استان‌ها با نرخ پائین بیکاری روبه‌رو بوده است.

آبایی اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار ارائه شده، نرخ بیکاری استان مرکزی در فصل پاییز ۸.۵ درصد بوده است و بعد از استان‌های هرمزگان و سمنان رتبه سوم کشور را دارد.

۴۵ هزار نفر بیکار در استان مرکزی جویای شغل هستند

وی در پاسخ به این سوال که چرا نرخ پائین بیکاری استان برای مردم مشهود نیست، گفت: بر اساس سرشماری صورت گرفته نزدیک به ۴۵ هزار نفر از جمعیت در سن اشتغال استان بیکار هستند، و بیان آمارهای مذکور بدان معنا نیست که ما در استان خود معضل بیکاری نداریم.

وی اضافه کرد: تجمعات و اعتصاب‌هایی که در اراک انجام می‌شود باعث شده تا پائین بودن نرخ بیکاری استان برای مردم ملموس نباشد.

کارگران ۸۷ واحد تولیدی استان مرکزی حقوق معوق دارند

آبایی با تاکید بر اینکه کمتر از سه درصد از واحدهای تولیدی استان با مشکل مواجه‌اند و حقوق کارگران آن‌ها به حقوق معوق تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: از مجموعه دو هزار ۵۰۰ واحد تولیدی استان ۸۷ واحد تولید با مشکل معوقات کارگری روبه‌رو است و این موضوع مشکلاتی را در حوزه کارگری ایجاده کرده و فشارهای را به خانواده کارگران تحمیل کرده است.


انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir