امروز : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲٫۰۷ ۰۸:۴۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

وقتی توزیع امکانات عادلانه نباشد؛
تکمیل سالن ورزشی «داودآباد» وعده‌ای ۷ ساله که بر زمین مانده/هیچ؛ تمام سهم جوانان داودآبادی از اداره ورزش و جوانان استان!

«داودآباد» یکی از شهرهای تابعه کلانشهر اراک است که از ۱۴ سال قبل از روستا به شهر ارتقا یافت ولی عدم برخورداری این شهر ۷ هزار نفری از فضاهای ورزشی باعث شده به عنوان تنها شهر بدون امکانات ورزشی در کشور شناخته شود.

اراک امروز؛ تأثیر و نقش ورزش در زندگی فردی و اجتماعی بر کسی پوشیده نیست و نمی‌توان به سادگی در عصر تکنولوژثی و ماشینی شدن جوامع از آن گذشت.

تاثیر ورزش بر حوزه سلامت همواره مورد تاکید بوده است و از سوی دیگر ورزش به عنوان یکی از تفریحات سالم به ویژه در برای جوانان همواره مورد سفارش مسئولان بوده است و غفلت از حوزه ورزش می‌تواند آثاری سوء برای جامعه به همراه داشته باشد.

«داودآباد» یکی از شهرهای تابعه کلانشهر اراک است که از ۱۴ سال قبل از روستا به شهر ارتقا یافت ولی عدم برخورداری این شهر ۷ هزار نفری از فضاهای ورزشی باعث شده به عنوان تنها شهر بدون امکانات ورزشی در کشور شناخته شود.

عملیات اجرایی تنها سالن ورزشی این شهر از آبان‌ماه سال ۸۹ آغاز شد و قرار بود در همان سال مورد بهره‌برداری قرار بگیرد ولی تا به امروز همچنان نیمه کاره مانده است، در این مدت بارها مسئولان مختلف ضمن بازدید از این پروژه داشته‌ وعده‌هایی برای تکمیل آن داده‌اند که متاسفانه هنوز هیچ یک به مرحله اجرا در نیامده است.

86386

در مردادماه امسال مسئولان ورزش استان وعده تکمیل عملیات اجرایی این سالن ورزشی را تا پایان سال جاری به مردم شهر دادند ولی متاسفانه هیچ اقدامی از سوی مسئولان امر برای تکمیل صورت نگرفت و در آبان‌ماه نیز نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان به مردم این شهر کوچک وعده بهره‌برداری از این طرح را تا آغاز تابستان ۹۷ داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خبر داد

بهره‌برداری از سالن ورزشی شهر داودآباد تا پایان سال

عابد حقدادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار اراک امروز؛ از تخصیص۸۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات شهرستانی و استانی برای تکمیل سالن ورزشی شهر داودآباد خبر داد و گفت: به دنبال عقد قرارداد با پیمانکار برای تکمیل سالن ورزشی هستیم و چنانچه شرایط قانونی اجازه دهد تا پایان سال این سالن ورزشی تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این سالن از محل اعتبارات استانی در نظر گرفته شده بود که باتوجه به اینکه در سال‌های اخیر، تخصیص اعتبارات استانی پایین بوده است موفق به تکمیل سالن نشده بوده‌ایم.

بر اساس آخرین وعده ها مسئولین استانی قرار بود این سالن تا پایان امسال و در ادامه قرار شده تا پایان خرداد ماه سال ۹۷ به بهره برداری برسد که هنوز هیچ اقدامی از سوی مسئولین استانی انجام نشده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب:

بهره‌برداری از سالن ورزشی داودآباد تا پایان خرداد ۹۷

سید مهدی مقدسی، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اراک امروز؛ گفت: برای تکمیل سالن ورزش شهر داودآباد ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار در نظرگرفته شده است که از این مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان و ۴۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات فرمانداری است.

وی ادامه داد: با قولی که مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی داده است سالن ورزشی شهر داودآباد تا پایان سال مالی امسال (آخر خرداد ۹۷) به بهره‌برداری می رسد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعتبارات دولتی امسال کمی با تاخیر تخصیص داده شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با جذب به موقع اعتبارات شاهد افتتاح این سالن ورزشی باشیم.

به دلیل نبود امکانات تفریحی در این شهر جوانان علاقمند به ورزش ناچار روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها برای انجام فعالیت‌های ورزشی به شهرستان های اراک، آشتیان، فرمهین تردد می کند. البته این ترددها بی خطر هم نیست و در ۲۰ مردادماه امسال بود که دو تن از جوانان این شهر برای استفاده از امکانات ورزشی ناچار به شهرستان آشتیان رفتند که در مسیر بازگشت خودرو آنان واژگون شده و دو جوان ۲۳ ساله در دم جان باختند و دو نفر دیگر نیز مجروح شدند.

یکی از جوانان شهر داودآباد:

دولت اگر توان تکمیل سالن ورزشی شهر داودآباد را ندارد کار را به مردم واگذار کند

امیرحسین داودآبادی، یکی از جوانان شهر داودآباد در گفتگو با خبرنگار اراک امروز؛ گفت: علاقه زیادی به ورزش خصوصا رشته های فوتبال و شنا دارم ولی به دلیل نبود مکان ورزشی در شهر داودآباد ناچاریم هفته ای دو بار به شهرستان های اراک و آشتیان بریم تا بتوانیم از فضاهای ورزشی این شهرستان ها استفاده کنیم.

داودآبادی اظهار کرد: به دلیل عشق و علاقه به فعالیت های ورزشی با وجود همه وجود مشکلات احتمالی ولی سختی ها را تحمل می کنیم؛ البته اکثر خانواده ها خطرات احتمالی راه را در نظر می گیرند و به فرزندانشان اجازه نمی دهند که به اماکن ورزشی خارج از شهر را بروند، خصوصا از زمانی که دو نفر از جوان شهر داودآباد سال گذشته جان خود را در یک حادثه رانندگی ناگوار از دست دادند.

این جوان ورزشکار داودآبادی ادامه داد: متاسفانه بارها پیش آمده است که برای بازگشت به منزل ساعت ها منتشر وسیله نقلیه مانده ایم.

داودآبادی تاکید کرد: دولت اگر توان تکمیل سالن ورزشی شهر داودآباد را ندارد کار را به مردم واگذار کند تا خودشان با خودیاری این سالن را تکمیل کنند.

یکی از جوانان ورزشکار داودآبادی:

مردم از بی‌توجهی مسئولان استان نسبت به کمبودهای ورزشی «داودآباد» گله‌مندند

سعید داودآبادی، یکی دیگر از جوانان ورزشکار داودآبادی با انتقاد از بی توجهی مسئولان استان نسبت به کمبود مکان های ورزشی در شهر داودآباد گفت: مسئولان در سال های اخیر وعده‌های متعددی به مردم داودآباد داده اند که بسیاری از این وعده‌ها عملیاتی نشده است.

وی افزود: روزی که کلنگ این سالن به زمین زده شد جوانان این شهر به امید داشتن مکان ورزشی خیلی خوشحال بودند ولی بعد از گذشت ۷ سال هنوز آش همان آش و کاسه همان کاسه است.

این جوان داودآبادی تصریح کرد: درحالیکه به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و در این ایام مسابقات فوتبال جام نوروزی با حضور تیم های مختلف از روستاها و شهرهای اطراف در داودآباد برگزار می شود باید مسابقات در زمین های خاکی که یک روز به دلیل بارش باران و گل‌ولای شدن زمین و یک روز به دلیل ورزش باد و غبار تعطیل است، برگزار شود.

این جوان ورزشکار داودآبادی خاطرنشان کرد: برایم جای سوال است که در شرایطی که اکثر روستاهای استان از نعمت یک سالن ورزشی برخوردار هستند شهر داودآباد با این همه جمعیت و استعدادهای ورزشی که وجود دارد باید بدون سالن باشد.

از مسئولان استان به ویژه مسئولان حوزه ورزش خواستاریم که به وعده خود درباره تکمیل سالن ورزشی شهر داودآباد جامه عمل بپوشانند تا جوانان این شهر با کمترین دغدغه بتوانند فعالیت های ورزشی را دنبال کنند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir