امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲٫۱۸ ۱۲:۳۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک:
ساده زیستی حضرت فاطمه(س) الگوی زندگی متعالی است/تلاش جریان فمنیسم برای نادیده گرفتن نقش مادری

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک ساده زیستی حضرت فاطمه(س) را الگوی زندگی متعالی دانست و گفت: این ویژگی حضرت زهرا(س) بایستی با توجه به شرایط اقتصادی امروز کشور الگوی زیستی همه ما باشد تا بتوانیم بر مشکلات غالب شویم.

حجت‌الاسلام سید احمد میرمهدی، مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با پایگاه خبری اراک امروز؛ ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا(س) و روز زن با تاکید بر اینکه سبک زندگی حضرت فاطمه(س) بایستی به عنوان بهترین الگو به جامعه معرفی شود، گفت: برای این منظور می‌بایست در ابتداد مبانی فکری حضرت فاطمه زهرا(س) را جامعه به خوبی تبیین کنیم.

میرمهدی اظهار کرد: متاسفانه به دلیل اینکه سیره و زندگی آن حضرت به خوبی برای جوانان بیان نشده است، زمانیکه از الگوگیری از سبک زندگی حضرت سخن می‌گوئیم، عده‌ای معتقدند شرایط امروز با شرایط زمان ائمه متفاوت است اما باید بدانیم که زوایای زندگی حضرت زهرا(س) برای همه افراد در تمامی زمان‌ها و عصرها بهترین الگو است.

سیره حضرت زهرا(س) بهترین الگوی زندگی است

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک با تاکید بر اینکه لازم است امروزه نقش ایمان در زندگی آن حضرت را در جامعه تبیین کنیم، اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که جامعه نسبت به دیدگاه‌های آن حضرت در توجه به بندگی و توحید آگاه شوند و از سوی دیگر جایگاه علم و معرفت در سیره و زندگی حضرت زهرا(س) بر همگان آشکار شود.

میرمهدی اضافه کرد: نیاز جامعه امروز همان دیدگاه، جهان‌بینی و معرفت حضرت فاطمه(س) است و بایستی تمامی این موضوعات در کنار هم مطرح شود تا پذیرش آن برای افراد جامعه راحت‌تر باشد.

الگوگیری از ساده‌زیستی حضرت زهرا(س) حلال بسیاری از مشکلات جامعه امروز 

وی به برخی از ویژگی‌های زندگی حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و افزود: آن حضرت با وجود جایگاه والایی که نزد خداوند متعال داشتند، از تمام تعلقات دنیایی در برابر اعتقادات خود گذشتند و با ساده‌زیستی کامل در کنار مردم زندگی کردند. این ویژگی حضرت زهرا(س) بایستی با توجه به شرایط اقتصادی امروز کشور الگوی زیستی همه ما باشد تا در برابر مشکلات ایستادگی کنیم.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک به دیدگاه‌های فمنیستی اشاره کرد و گفت: برخی از افرادی که تفکرات فمنیستی دارند، به دنبال برهم زدن کانون‌ خانواده‌ها هستند تا با دور کردن زنان از نقش اصلی خود و از هم گسیختگی محور خانواده‌ها جامعه را از اصلاح و پیشروی بازدارند اما بایستی بدانند که این امر به ضرر خود و آینده فرزندان آن‌ها است.

تفکر فمنیستی جایگاه اصلی زنان را در محوریت خانواده نادیده می‌گیرد

میرمهدی تصریح کرد: تفکر فمنیستی با مطرح کردند موارد تبعیض به دنبال اجرای برنامه‌های خود هستند در حالیکه در این تفکرات به جایگاه اصلی زن در خانه توجهی نمی‌شود و بی‌‌بند و باری اساس افکار این گروه را تشکیل می‌دهد تا اصالت و نجابت زنان را زیر سوال ببرند.

وی به فرمان امام علی(ع) به مالک اشتر در خصوص انتخاب افراد از خانواده‌های اصیل اشاره کرد و گفت: این پیام به خوبی به نقش و جایگاه زن در خانواده‌ اشاره می‌کند چراکه انسان‌های با ایمان و باتقوا در خانواده‌های اصیل و ریشه دار تربیت می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که در خانواده‌های اصیل و ریشه‌دار پرورش می‌یابند دارای تفکر، خط فکری و جریان فکری هستند و در برابر بسیاری از مفاسد و سوء برداشت‌های خائنان می‌ایستند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir