امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲٫۲۰ ۱۸:۱۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خبر داد؛
اعزام ۲۲هزارنفر از استان مرکزی درقالب راهیان نور به مناطق عملیاتی

جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: پیش بینی می شود تا پایان نوروز ۹۷، آمار شرکت کنندگان در کاروان های راهیان نور مرکزی طی بازه زمانی یک ساله، به بیش از ۲۲هزار نفر برسد.

اراک امروز؛ محسن گلشن زاده پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ها در اراک ضمن بیان اینکه راهیان نور از سوی مقام معظم رهبری به عنوان « فناوری استخراج گنجینه های دفاع مقدس» تعبیر شده است، اظهارداشت: در راستای برنامه های راهیان نور، چند مرحله زمانی را پشت سر گذاشتیم؛ یک دوره زمانی سالانه داریم که از سی ام فروردین هر سال  شروع و تا سی ام فروردین سال بعد ادامه دارد.

جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: طی این دوره یکساله چند گونه اعزام با عناوین متفاوت انجام می شود. اولین دوره اعزام راهیان نور، کاروان راهیان نور غرب است که از تاریخ سی ام فروردین هر سال شروع و تا سی ام شهریور همان سال ادامه دارد که امسال در این مقطع بیش از سه هزار نفر به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه مرحله دوم راهیان نور را دانش آموزن تشکیل می دهند بیان داشت: این مرحله از پانزدهم مهر امسال شروع و تا پانزدهم اسفندماه ادامه داشت، که در این مدت حدود هشت هزار نفر از دانش آموزان استان مرکزی به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

گلشن زاده سومین مرحله کاروان راهیان نور استان مرکزی را، راهیان نور دانشجویی عنوان کرد و گفت: این مرحله از هفدهم اسفندماه جاری آغاز شده و تا بیست و پنجم نیز ادامه دارد که تاکنون  ۱۵۰۰ نفر اعزام شده اند.

جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطر نشان کرد: آخرین دوره زمانی راهیان نور، راهیان نور عمومی در جنوب کشور است که در این حوزه هم حدود هشت هزار نفر اعزام داریم که این تعداد به دو بخش تقسیم می شود. بیش از چهار هزار نفر از این هشت هزار نفر با ثبت نامی که در حوزه های مقاومت و پایگاه های مقاومت در استان انجام شده با اتوبوس اعزام می شوند و بخش دیگر هم راهیان نور خودجوش هستند. یعنی اینکه ما امکانات، مکان و مواد غذایی را برای آنان فراهم می کنیم واین عده با وسایل شخصی و خانواه به مناطق عملیاتی سفر می کنند.

وی ادامه داد: سه مکان استقرار در اندیمشک( پادگان شهید زین الدین)، اهواز( پادگان شهید مسعودیان) و خرمشهر( پادگان شهید باکری) برای کاروان راهیان نور عمومی خودجوش در نظر گرفته شده که تاریخ اعزام راهیان نور خودجوش هم از بیست و پنجم اسفندماه تا سیزدهم فروردین ماه تعیین شده است.

مهر

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir