امروز : یکشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲٫۲۳ ۱۳:۱۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

عضو شورای شهر اراک:
شهرداری طبق قانون حق ورود به ورزش قهرمانی را ندارد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک گفت: طبق شرح وظایف، شهرداری حق ورود به ورزش قهرمانی ندارد.

اراک امروز؛ علیرضا مرادی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: طی مکاتبات غیر رسمی و دوستانه از شهردار اراک در خواست شد که برای یک بار شرح وظایف نیروهای سازمانی مطالعه شود و آموزش و آزمون ضمن خدمت انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه اشکال اساسی کشور عدم اشراف پشت‌میز‌نشین‌ها به شرح وظایف است و شهرداری اراک نیز از این قاعده مستثنی نیست، افزود: عملکرد شهرداری توسط سازمان بازرسی، تیم بازرسی شهرداری و همچنین نهادهای نظارتی جهت بررسی و پیگیری تخلفات رصد می‌شود و دقیقا در جایی تخلف رخ می‌دهد که افراد شرح وظایف را نمی‌دانند.

مرادی تصریح کرد: در شرح وظایف شهرداری پرداختن به ورزش اصل است مشروط بر اینکه در ورزش همگانی و عمومی وارد شود، طبق شرح وظایف شهرداری حق ورود به ورزش قهرمانی را ندارد و به واسطه اینکه شهرداری از مردم برای خدمات‌رسانی هزینه دریافت می‌کند پس طبق حجت عقلی و شرعی باید این پول دریافت شده برای خود شهروندان هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری اراک سال ۹۴، یک میلیارد تومان به سه ورزشکار داده است، افزود: در حال حاضر با یک میلیارد تومان ۱٫۵ سالن ورزشی می توان احداث کرد و اگر شهرداری طی ۱۰ سال اخیر به جای تیم داری سالانه یک سالن ورزشی ساخته بود امروز اراک در اکثر محلات دارای سالن ورزشی بود که اتفاق بزرگی برای شهروندان و شهر اراک رقم می‌خورد.

این عضو شورای شهر اراک با تاکید بر اینکه با ورود شهرداری به ورزش قهرمانی همه چیز به هم می‌ریزد، تصریح کرد: هیچ کدام از اعضای شورا مخالفتی با اختصاص بودجه های فرهنگی و ورزشی و توسعه ورزشی همگانی ندارند، اما با ورود به بحث ورزش قهرمانی باید با توجه به به مباحث مالی و حساب و کتاب پیش رفت.

وی تاکید کرد: به شخصه ذره‌ای با ورود شهرداری اراک به ورزش قهرمانی موافق نیستم چراکه در شرح وظایف نیست و حتی با ورود سازمان بازرسی امکانی برای پاسخگویی وجود ندارد چون خلاف قانون عمل شده است، اما اگر این امر مشروط و همراه با الزاماتی باشد، می‌توان اغماض کرد.

مرادی گفت: اگر تصمیم بر تیم‌داری باشد درصورتی موافقت خواهم داشت که کلیه بازیکنان بومی و اراکی باشند و تنها در این شرایط همراهی خواهم داشت و اگر بنا باشد از کشورهای دیگر بازیکن دعوت و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شود، موافقت نخواهم داشت چراکه غیرقانونی، غیرعقلانی و غیر شرعی خواهد بود.

 


انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir