امروز : یکشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲٫۲۵ ۱۶:۰۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیت الله دری نجف آبادی:
نیاز جامعه امروز به سبک تربیت اسلامی/رسم نوروز از تجملات و تشریفات حفظ شود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به تقارن سال نو و ماه پر خیر و برکت رجب اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ایام اعتکاف امسال در تعطیلات قرار دارد فرصت مناسبی است تا مردم حضور با شکوه تری در این مراسم داشته باشند.rn

اراک امروز؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اراک با اشاره به اینکه اسلام هرگز به دنبال جنگ و خون ریزی نیست گفت: اسلام با انسانیت، آزادی، عدالت، ساده زیستی، تقوا، معونیت و .. پیش رفته است و امروز هم لازم است همین فرهنگ را در جهان ترویج دهیم.

81817976-70265408

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه با بمب اتمی نمی توان جهان را فتح کرد اظهار کرد: در صورت استفاده از بمب های اتمی به دلیل آثار تخریبی فراوانی که بر جا می گذرد دیگر جایی از زمین برای زندگی کردن باقی نخواهند ماند.

وی ادامه داد: در صورتی که افراد احمقی در دنیا نظیر ترامپ بخواهند از بمب های اتمی استفاده کنند کشورهای دیگری نظیر روسیه و چین که دارای زرادخانه های فراوانی هستند کوتاه نخواهند آمد و در مقابل آنها خواهند ایستاد.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه شرایط برای کادر سازی و تربیت انسان های برازنده نظام فراهم است افزود: باید با تربیت اسلامی افرادی همچون سید حسن نصرالله، قاسم سلیمانی، و شهید حججی ها را تربیت کنیم چرا که جامعه اسلامی به چنین افرادی نیاز دارد.

نوروز را به دور از تجملات حفظ کنیم

دری نجف آبادی با بیان اینکه در آستانه سال جدید قرار داریم اظهار کرد: نظافت و پاکیزگی یکی از اقداماتی است که در ایام در خانواده ها انجام می شود ولی خانواده ها باید توجه داشته باشند در این ایام فریب تشریفات و تجملات را نخورند بلکه فضای خانواده ها را برای تربیت انسان های باکفایت و لایق فراهم کنند.

تقارن اعتکاف با تعطیلات؛ فرصتی مناسب برای حضور پررنگ تر در اعتکاف

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به تقارن سال نو و ماه پر خیر و برکت رجب اشاره کرد و ایام معنوی اعتکاف را یکی از کارهای بزرگ و ارزشمند و با عظمت دانست و گفت: با توجه به اینکه ایام اعتکاف امسال در تعطیلات قرار دارد فرصت مناسبی است تا مردم حضور با شکوه تری در این مراسم داشته باشند.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه سال آینده انقلاب اسلامی ایران وارد چهلمین سال فعالیت خودش می رسد اظهار کرد: دولتمردان باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا کارنامه ای با عظمت از چهل سالگی انقلاب را تهیه کنند و یک تصمیم جدید برای ۱۰ سال آینده انقلاب داشته باشند و گام های اساسی را برای رفع مشکلات بردارند.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه دشمنان همواره به دنبال ایجاد توطئه بر علیه کشور هستند اضافه کرد: باید به گونه ای برای آینده نظام برنامه ریزی صورت گیرد تا توطئه های دشمنان خنثی و نابود شود.

وی یادآور شد: توجه به موضوع مهم وحدت، انسجام، اقتدار و شکوه ملی از مهمترین ویژگی های است که باید در تدوین برنامه های آینده کشور مدنظر قرار گیرد تا در آینده بتوان هر چه بیشتر دین خودمان را به نظام و انقلاب ادا کنیم.

برگزاری کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی؛ یکی از برنامه های مهم استان در سال آینده

دری نجف آبادی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی یکی از برنامه های مهم استان مرکزی در سال آینده است ادامه داد: کارهای مقدماتی برگزاری این کنگره انجام شده است و همه باید تلاش کنند تا این برنامه در سطح ملی برگزار شود.

راه اندازی طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری به همت خیران 

وی به راه اندازی طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری اراک هم اشاره ای کرد و گفت: امروز بعد از سال ها انتظار شاهد یک اقدام ارزشمند در استان بودیم و با کمک خیرین و مسئولین طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری به صورت نمادین افتتاح شد.

امام جمعه اراک بیان کرد: در گذشته به دلیل کمبود فضا بیماران در راهروها بستری و خدمات دریافت می کردند که امروز با افتتاح آزمایشی آن کار بستری بیماران آغاز شده است.

دری نجف آبادی به افزایش بیماران سرطانی در سال های اخیر در کشور و استان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با اصلاح سبک زندگی، رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری می توان از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir