امروز : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱٫۰۱ ۲۳:۲۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار مرکزی مطرح کرد
مرکزی؛ دومین استان در ساخت نیروگا‌ه‌های خورشیدی

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی بعد از استان یزد رتبه دوم را در احداث نیروگاه های خورشیدی دارد.

 
سید علی آقازادهT استاندار مرکزی در گفتگو با اراک امروز؛ گفت: به منظور جذب سرمایه های بخش خصوصی، مرکز خدمات سرمایه گذاری را در سطح استان فعال و جلسات متعدد و منظمی را هر دو هفته یکبار با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سال ۹۶ برگزار کرده ایم.

وی در رابطه با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان، عنوان کرد: استان مرکزی به دلیل نزدیکی به تهران و دارا بودن زیرساخت‌های مورد نیاز ظرفیت‌های لازم در حوزه سرمایه‌گذاری را دارد.

آقازاده با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش های مختلف استان، بیان کرد: تلاش داریم تا با جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی به توسعه اقتصادی استان کمک بیشتری را داشته باشیم.

استاندار مرکزی به جذب سرمایه گذاری در سال های اخیر در حوزه احداث نیروگاه های خورشیدی در استان مرکزی اشاره کرد و افزود: در حوزه تامین برق از انرژی خورشیدی در استان مرکزی توافق برای تولید ۴۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی امضا شده است.

آقازاده با تاکید بر اینکه تمام این سرمایه گذاری‌ها توسط بخش خصوصی داخلی و خارجی انجام خواهد شد، افزود: برای راه اندازی این نیروگاه های خورشیدی ۱۶۰۰ میلیارد تومان بخش خصوصی هزینه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در خصوص احداث نیروگاه های خورشید جایگاه خوبی در سطح کشور دارد، بیان کرد: استان مرکزی بعد از استان یزد رتبه دوم را در احداث نیروگاه های خورشیدی دارد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه احداث ۱۶ نیروگاه خورشیدی در ۶ شهرستان این استان مصوب شده است، خاطرنشان کرد: تولید انرژی از طریق نیروگاه‌های خورشیدی با مشارکت بخش خصوصی از طرح‌های مهمی است که دولت توجه ویژه‌ای به آن دارد.


انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir