امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱٫۱۲ ۱۵:۲۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


۱۲ فروردین؛ سالروز تولد انقلاب اسلامی بر پایه رأی مردم/ توطئه‌ای برای تشکیک در رفراندوم و پاسخ امام راحل به آن

روز دوازدهم فروردین از آن جهت یوم الله نامیده می شود که توطئه دشمنان را در تلاش برای بی پشتوانه نشان دادن انقلاب اسلامی خنثی شد؛ همان توطئه ای که ادامه آن امروز از گوشه و کنار ندای رفراندوم را سر می دهد.

اراک امروز؛به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ۱۲ فروردین را باید عید بگیریم؛ این جمله ای از امام خمینی درباره اهمیت این روز تاریخی در تقویم ایران است؛ روزی بهاری در دل نوروز که مردم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به پای صندوق های رای رفته و به جمهوری اسلامی رأی آری دادند؛ شاید بتوان این روز را بزرگترین رفراندون در تاریخ دنیا دانست.

 

12 فروردین؛ سالروز تولد انقلاب اسلامی بر پایه رأی مردم/ توطئه‌ای برای تشکیک در رفراندوم و پاسخ امام راحل به آن

مردم ایران با حضور در پای صندوق های رای رای های خود را به صندوق انداخته و در نهایت مشخص شد ۹۸٫۲ درصد از مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی رأی آری داده اند.

در این روز، ساختار جدید سیاسی و اجتماعی، بر مبنای آرای اکثر مردم (۲/۹۸ درصد) تثبیت شد و رسما نظام جمهوری اسلامی را، ملت مسلمان ایران تأیید کرد. از همین این روز را تولد انقلاب اسلامی بر پایه رأی و موافقت مردم می دانند و روزی است که دشمن تلاش زیادی برای کمرنگ کردن آن در اذهان مردم داشته است.

Image result for ‫روز جمهوری اسلامی ایران چه روزی است‬‎

استاد شهید مطهری رحمهم الله واژه «جمهوری اسلامی» را چنین تفسیر می کنند: «مسأله جمهوری مربوط است به شکل حکومت؛ یعنی این که مردم حق دارند سرنوشت خود را خودشان در دست بگیرند و کلمه «اسلامی» محتوای این حکومت را بیان می کند. به این ترتیب، جمهوری اسلامی؛ یعنی حکومتی که شکل آن انتخاب رئیس حکومت، از سوی عامه مردم است و محتوای آن هم اسلامی است و با اصول و مقررات اسلام اداره می شود.»

روز دوازدهم فروردین از آن جهت یوم الله نامیده می شود که توطئه دشمنان را در تلاش برای بی پشتوانه نشان دادن انقلاب اسلامی خنثی شد؛ همان توطئه ای که ادامه آن امروز از گوشه و کنار ندای رفراندوم را سر می دهد.

این روزها آن قدر عید نوروز ما درگیر خود می کند که از هر چه در این روزها و این ایان رخ می دهد مورد غفلت قرار می گیرد؛ اما حقیقت این است که رفراندوم بزرگی که بر پایه آرای مردم شکل گرفت آنقدر قوی بود که بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز کسی نتوانسته است به آن شک و تردیدی وارد کند.

 

توطئه ای برای زیر سوال بردن رفراندوم و پاسخ امام راحل به آن

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و رای آری مردم به جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸، بعضی از گروهک های منافق، می خواستند کلمه «اسلامی» را از «جمهوری اسلامی» حذف کنند. آنان در روزنامه ها و اعلامیه های خیابانی، برای راست شدن این هدف، تلاش فراوانی نمودند، اما امام امت ـ [ رحمهم الله ] ـ در پیامی کوتاه، نقشه آنان را برملا نمودند و فرمودند: وقتی رفراندوم شد، رأی من حکومت جمهوری اسلامی است. هرکس تبعیت از اسلام دارد، باید جمهوری اسلامی را برگزیند.

 

پیام رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)

بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی رحمهم الله ، در پیامی به ملت ایران، ۱۲ فروردین را روز عید نامیدند در قسمتی از این پیام آمده است «صبحگاه ۱۲ فروردین که روز نخستین حکومت الله است، از بزرگ ترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند؛ روزی که کنگره های قصر ۲۵۰۰ ساله حکومت طاغوتی فرو ریخت و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بر بست و حکومت مستضعفین که حکومت خداست به جای آن نشست.»

Image result for ‫روز جمهوری اسلامی ایران چه روزی است‬‎

تقدیر امام از مردم

امام خمینی رحمهم الله در پیام خود بر مناسبت ۱۲ فروردین از حضور مردم در این همه پرسی تشکر کرده و چنین فرمودند: «من به دنیا اعلام می کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندومی سابقه ندارد که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق ها هجوم آورده و رأی مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله دان تاریخ دفن کند. من از این هم بستگی بی مانند که جز مشتی ماجراجو و بی خبر از خدا، همه و همه به ندای آسمانی «و اعتصموا بحبل الله جمیعا» لبیک گفتند و با تقریبا اتفاق آرا، به جمهوری اسلامی رأی مثبت دادند و رشد سیاسی خود را به شرق و غرب ثابت کردند، تقدیر می کنم.»

جمهوری اسلامی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب

مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) در تبیین واژه جمهوری اسلامی چنین می فرمایند: «جمهوری اسلامی، از لحاظ معنای تحت اللفظی بر دو پایه استوار است: یکی جمهور مردم؛ یعنی آحاد مردم و جمعیت کشور، این ها هستند که امر اداره کشور و تشکیلات دولتی و مدیریت کشور را تعیین می کنند، و دیگری اسلامی؛ یعنی این حرکت مردم، بر پایه تفکر اسلام و شریعت اسلامی است. این یک امر طبیعی است. در کشوری که اکثریت قریب به تمام آن مسلمان هستند، آن هم مسلمان مؤمن و معتقد و عامل، که در طول زمان، ایمان عمیق خودشان را به اسلام ثابت کرده اند و نشان داده اند، در چنین کشوری، اگر حکومتی مردمی است، پس اسلامی هم هست.»

رأی انقلاب؛ رأی به اسلام

مقام معظم رهبری حضور گسترده مردم در یوم اللّه ۱۲ فروردین و رأی قاطع آنان را رأی اسلام و اندیشه های اسلامی برشمرده و می فرمایند: «مردم اسلام را می خواهند. این از روز اوّل گفته شد و در طول سال های متمادی نیز تجربه گردید. امروز هم واضح ترین حقیقت در نظام ما این است که آحاد و توده مردم از نظام حاکم بر کشور می خواهند که مسلمان باشد… و اسلام را در جامعه تحقق ببخشد. این حکومت و این نظام، با این نام در دنیا اعلام شد و تشکیل گردید. مردم هم رأی دادند، و نام جمهوری اسلامی را حاکی از اسلام دانستند لذا آرایشان را به نام جمهوری اسلامی در صندوق ریختند.

اهمیت روز جمهوری اسلامی ایران تا حدی است که این روز را عیدی در ایام عید می دانند و از همین جهت دشمن در سال های اخیر سعی و تلاش زیادی برای به حاشیه راندن این روز انجام داده است تا جایی که گاهی سخنان و خواسته های مخالفان جمهوری اسلامی را از زبان برخی از افراد در داخل کشور می شنویم و آنها تلاش برای برگزاری رفراندومی دیگر برای نظام جمهوری اسلامی دارند.

آنچه که اهمیت دارد خون های زیادی برای به ثمر نشتن درخت پر بار جمهوری اسلامی ریخته شده و شاید اگر امروز مردم از ناملایمات زندگی ناراحت شده و یا نسبت به عملکرد برخی از مسئولان اعتراض داشته باشند اما این مردم هیچگاه از رأی خود و پدران خود به جمهوری اسلامی بازنخواهند گشت.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir