امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱٫۱۵ ۱۳:۵۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار مرکزی:
کاهش قربانیان حوادث ترافیکی در نوروز ۹۷/بودجه اجرای پروژه قطار برقی قم به اراک در پیوست بودجه ابلاغی دولت/بحران کم آبی در استان مرکزی

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اجرای پروژه قطار قم به اراک بیش از ۱۰ سال است که در دستور کار مسئولان قرار دارد، اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده، بودجه اجرای طرح قطار قم به اراک به طور رسمی در پیوست بودجه ابلاغی دولت قرار گرفت.

اراک امروز؛ سید علی آقازاده، استاندار مرکزی  در جلسه شورای اداری استان مرکزی به اقدامات ستاد خدمات سفر استان در استقبال از مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: استان مرکزی به واسطه اقدامات خوبی که انجام داد جزو چهار استان برتر در حوزه استقبال از مسافران نوروزی کشور بود.

آقازاده بیان کرد: این موفقیت نتیجه تلاش و همکاری تمام اعضای ستاد خدمات سفر استان مرکزی بوده که توانستند با هماهنگی و انسجام فعالیت ها را مدیریت کنند.

وی به کاهش حوادث رانندگی در ایام نوروز در استان هم اشاره کرد و ادامه داد: علیرغم اینکه میزان تردد در محورهای استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است ولی میزان تلفات حوادث رانندگی به یک سوم کاهش یافته است.

بودجه اجرای پروژه قطار برقی قم به اراک در پیوست بودجه ابلاغی دولت

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اجرای پروژه قطار قم به اراک بیش از ۱۰ سال است که در دستور کار مسئولان قرار دارد، اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده، بودجه اجرای طرح قطار قم به اراک به طور رسمی در پیوست بودجه ابلاغی دولت قرار گرفت.

وی استان مرکزی را به عنوان استان پنجم کشور در تولید محصولات کشاورزی و صنعتی دانست و افزود: نامگذاری شعار سال تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی فرصت خوبی برای ارائه کالاهای تولیدی استان در بازار مصرفی است.

آقازاده اظهار کرد: به منظور ترغیب مصرف کنندگان برای خرید محصولات داخلی بایستی نسبت به ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و بسته‌بندی محصولات تلاش کرد.

استاندار مرکزی به کاهش بارش ها در سال زراعی جاری  هم اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۸۶ میلی‌متر بارش در استان داشته ایم که این میزان نسبت به سال های گذشته که ۲۵۰ میلی‌متر بوده است، کاهش چشمگیری داشته و لازم است که در حوزه آب مدیریت مصرف داشته باشیم.

بحران کم آبی در استان مرکزی

وی اضافه کرد: بر اساس اعلام وزارت نیرو، استان مرکزی جزو ۵ استان بحرانی در حوزه مصرف آب در کشور است و همه باید صرفه جویی داشته باشیم.

آقازاده با اشاره به اینکه بیشترین آب در حوزه کشاورزی مصرف می شود، گفت: با توجه به اینکه در آستانه کشت بهاره قرار داریم، لازم است برنامه ریزی لازم از سوی جهاد کشاورزی برای مدیریت مناسب مصرف آب صورت گیرد.

استاندار مرکزی با انتقاد از عدم افزایش قیمت حامل های انرژی برای سال ۹۷ گفت: با تعرفه‌های موجود نمی توان به رشد بالاتر از ۵ درصد دست یافت و چنانچه قیمت حامل های انرژی ثبات بماند در سال های آینده نه تنها نمی توان هزینه‌های جاری را تامین کرد بلکه با کسری هزینه ها هم روبه رو خواهیم شد.

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir