امروز : سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱٫۲۳ ۰۷:۲۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی مطرح کرد
۴۱۶ فضای آموزشی استان مرکزی نیازمند نوسازی

مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی گفت: در استان مرکزی ۴۱۶ فضای آموزشی در قالب یک هزار و ۴۰۰ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی یا نوسازی است.

اراک امروز؛ محمدصادق قائمی، مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی گفت: در استان مرکزی دوهزار فضای آموزشی در قالب ۹ هزار و ۷۰۰ کلاس درس وجود دارد.

قائمی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان مرکزی نیازمند تخریب، بازسازی یا نوسازی است، اظهار کرد: ۴۱۶ فضای آموزشی استان در قالب یک هزار و ۴۰۰ کلاس درس استان مرکزی نیازمند تخریب، بازسازی یا نوسازی است.

وی اضافه کرد: بر اساس بر آوردهای صورت گرفته تخریب، بازسازی یا نوسازی فضاهای اموزشی استان نیازمند اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۸ طرح آموزشی در استان به بهره‌برداری رسید، افزود: این طرح ها در قالب ۱۸۰ کلاس و در فضای ۳۱ هزار مترمربع بوده است.

قائمی با بیان اینکه برای بهره برداری از این ۲۸ طرح ۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، بیان کرد: ۲۰ میلیارد تومان از این اعتبار توسط خیرین پرداخت شده و مابقی از محل اعتبارات دولتی هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر نقش پررنگ خیرین مدرسه ساز در کنار اعتبارات دولتی در نوسازی و تجهیز فضاهای آموزشی بسیار تاثیرگذار بوده است، خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از این رسالت مهم، با کمک خیرین محقق شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir