امروز : سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱٫۲۵ ۱۵:۲۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کنگاوری؛
افول قدرت امنیتی آمریکا در سایه نفوذ ایران در منطقه/حمله نظامی آمریکا تجاوز آشکار به حاکمیت سوریه است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: اقدام آمریکا و کشورهای انگلیس و فرانسه در حمله به سوریه یک تجاوز آشکار است و مشروعیت ندارد.

علی کنگاوری، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار اراک امروز؛ با اشاره به حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه گفت: آثار و شواهد این جنایت از چند روز قبل مشهود بود، در حقیقت اقدام آمریکا و کشورهای انگلیس و فرانسه در حمله به سوریه یک تجاوز آشکار است و مشروعیت ندارد.

کنگاوری به اقدام شیمیایی شبهه ناک انجام شده در سوریه اشاره کر و افزود: در شرایطی که قرار بود کمیته حقیقت‌یاب ادعای آمریکا، مبنی بر استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را مورد بررسی قرار دهد شاهد این تجاوز آشکار آمریکا هستیم.

اقتدار ایران در منطقه ثابت شده است

وی با تاکید بر اینکه در تحولات منطقه هر اقدامی که آمریکا انجام داده در واقع به نفع جمهوری اسلامی ایران بوده است، گفت: اقتدار ایران در منطقه ثابت شده است و در مقابل اقتدار ایران آمریکا همواره ناموفق بوده است و این مسئله به معنای از مرگ امنیتی آمریکا است.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: آمریکا چند دهه پیش اعلام کرد که امنیت آمریکا در فرا مرزها جستجو می‌شود و خاورمیانه از جمله آن‌هاست؛ ولی امنیت نظامی و سیاسی آمریکا بعد از انقلاب روز به روز عقب نشینی داشته است.

افول قدرت امنیتی آمریکا در سایه نفوذ ایران در منطقه

کنگاوری اضافه کرد: آمریکایی‌ها در تلاش بودند تا با ایجاد گروهک‌های مختلف و اقدام تجاوزکارانه در کشورهای مختلف منطقه، تا مرزهای ایران جلو بیایند ولی در این برنامه خود با شکست مواجه شدند و این امر افول بیشتر قدرت آمریکا را به دنبال داشته است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: همه این مسائل حاکی از این است که آمریکا این اقدامات را بهانه قرار داده تا قدرت نفوذ ایران در منطقه را کاهش دهد.

مصالح بریتانیا و فرانسه با به منافع آمریکا گره خورده است

وی به عدم همراهی کشورهای اروپایی با آمریکا در حمله سوریه اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها در سال‌های گذشته به همراه صهیونیست‌ها و اروپایی‌ها از تروریست‌ها حمایت کردند و در این راستا دچار شکست‌های راهبردی شدند؛ در این حمله تنها دو کشوری که تشنه حملات تروریستی هستند و منافعشان با آمریکا گره خورده مشارکت داشتند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir