امروز : سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۱٫۲۶ ۱۸:۴۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان


بارش‌ها تا سه‌شنبه ادامه دارد/ هوا سرد می‌شود

کارشناس واحد پیش‌بینی هواشناسی استان مرکزی با اشاره به بارش باران تا روز سه شنبه گفت: براساس این سامانه جدید در کنار بارش باران دمای هوا سرد می‌شود.

اراک امروز؛ ابوالفضل امیدی کارشناس واحد پیش‌بینی هواشناسی استان مرکزی، بیان کرد: براساس بررسی نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی شرایط ناپایدار از امروز تا روز سه شنبه تقویت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با سامانه بارشی اخیر که از شامگاه پنجشنبه تا روز گذشته اغلب نقاط استان را تحت پوشش قرار داد، گفت: با تقویت مجدد شرایط ناپایدار از امروز شاهد بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و افت نسبی دما در استان خواهیم بود.

امیدی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی بارش و میزان آن احتمال آبگرفتگی مسیل‌ها و معابر، وزش باد شدید، بارش برف در ارتفاعات و کاهش دما به زیر صفر و بارش تگرگ وجود دارد.

وی با بیان اینکه تا پایان آسمانی نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد در استان پیش‌بینی می‌شود، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای اراک در سردترین ساعات به ۹ درجه بالای صفر رسید که پیش‌بینی می‌شود طی ۷۲ ساعت آینده سه درجه کاهش دما رخ دهد.

کارشناس واحد پیش‌بینی هواشناسی استان مرکزی طی ۲۴ ساعت آینده سردترین نقاط استان با دمای صفر درجه را شهرستان‌های شازند، کمیجان و شهر غرق‌آباد دانست.

امیدی میزان بارندگی ثبت شده طی ۲۴ ساعت گذشته در استان را این چنین عنوان کرد: بیشترین بارش با ۲٫۵ میلیمتر در تفرش به ثبت رسیده است و در آشتیان، خمین، غرق‌آباد و مامونیه بارشی ثبت نشده است، همچنین میزان بارش اراک ۰٫۱ میلیمتر گزارش شد.

ایسنا
انتهای پیام

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir